górne tło

Duże zmiany w organizacji ruchu na ul. Karmelickiej

W czwartek, 4 lipca ruszą prace serwisowe na torowisku przy Teatrze Bagatela. Decyzją Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK przywrócona zostanie możliwość obustronnego parkowania na ul. Siemiradzkiego. Wykonawca inwestycji wprowadzi w życie zmiany. Na podstawie poczynionych przez WMIR obserwacji ruchu w terenie uznano jednak, iż na ul. Siemiradzkiego warunki drogowe pozwalają na przywrócenie możliwości parkowania.

Zmiany od soboty, 29 czerwca:

29 czerwca rozpoczną się prace związane z modernizacją ul. Karmelickiej. W trakcie prac zostaną wymienione: torowisko i trakcja tramwajowa oraz nawierzchnia skrzyżowań. Poprawione zostaną chodniki.

Informacje dla kierowców:

Ulica Karmelicka na odcinku od ul. Garbarskiej do skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów zostanie całkowicie zamknięta. Dodatkowo na ulicach: Batorego, Garbarskiej Grabowskiego, Kremerowskiej, Michałowskiego, Rajskiej, Siemiradzkiego, a także Karmelickiej (odcinek od ul. Garbarskiej do skrzyżowania ul. Dunajewskiego i Podwale) zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Na zakończeniach tych ulic pojawią się specjalne miejsca dla dostawców.

Na ulicy Kochanowskiego (odcinek od ul. Grabowskiego do ul. Michałowskiego) będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy.

Od poniedziałku, 1 lipca kierowcy posiadający abonament podstref P1 II i P1 IV będą mogli pozostawić samochody na parkingu przy ul. Rajskiej (wjazd od ul. Dolnych Młynów). Przed wjazdem na parking należy zgłosić się do parkingowego i pobrać kartę parkingową umożliwiającą postój.

W związku z dużą ilością abonamentów obowiązujących na terenie podstref P1 II i P1 IV – parking będzie dostępny tylko dla mieszkańców i przedsiębiorców z ul. Karmelickiej oraz wszystkich przecznic, na których wprowadzono ruchu dwukierunkowy (ulice: Siemiradzkiego, Grabowskiego, Kremerowska, Michałowskiego, Batorego, Rajska, Garbarska) posiadających abonament tych podstref.

Informacje dla pasażerów Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Wyłączony zostanie ruch autobusów na ul. Karmelickiej. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w trasach linii nr 664, 704 i 713.

 

 

 

karmelicka

 

Zmiany od czwartku, 4 lipca:

Od 4 do 31 lipca naprawiany będzie fragment torowiska tramwajowego na ul. Karmelickiej w rejonie Teatru Bagatela. Roboty będą polegały na wymianie szyn w łukach torowych i krzyżownic w węźle rozjazdów od strony ul. Karmelickiej.

Informacje dla kierowców:

Dojazd dla kierowców do ul. Karmelickiej (odcinek między Teatrem Bagatelą a ul. Garbarską) będzie możliwy jedynie od strony ul. Garbarskiej. Wjazd w ul. Karmelickiej od strony ul. Dunajewskiego zostanie zamknięty.

Informacje dla pasażerów Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Komunikacja tramwajowa w ciągu ulic Dunajewskiego-Podwale będzie funkcjonowała bez zmian.

MAPA

karmelicka