Prace torowe na ul. Kocmyrzowskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z pracami torowymi w dniach 14-15.04.2018 r. (sobota - niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy w ciągu ulicy Kocmyrzowskiej, od Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego do węzła „Wiadukty”. W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Prace torowe na ul. Kocmyrzowskiej
Fot. Piotr Hamarnik
  • linie 1 i 5 – będą kursować na trasach czasowo zmienionych: od Salwatora (1) i Krowodrzy Górki (5) do Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego bez zmian, następnie al. Andersa i ul. Broniewskiego do pętli Rondo Hipokratesa. Częstotliwości kursowania pozostaną bez zmian;
  • linia 701 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec – Medweckiego, Bieńczycka, Rondo Czyżyńskie, Bieńczycka (powrót: Bieńczycka, al. Jana Pawła II, Dąbrowskiej, Medweckiego), Kocmyrzowska – Wzgórza Krzesławickie (powrót: Architektów, Poległych w Krzesławicach). Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: Czyżyny Dworzec, Rondo Czyżyńskie, Bieńczycka, Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego, Teatr Ludowy, Cienista, Wańkowicza, Darwina (tylko w kierunku Wzgórz Krzesławickich), Wzgórza Krzesławickie (końcowo-początkowy na ul. Kocmyrzowskiej, na wysokości pętli tramwajowej), Architektów i Os. Na Stoku Szkoła (oba tylko w kierunku Czyżyn Dworca). Linia kursować będzie z częstotliwością co 10 minut w wyjątkiem godzin porannych w niedzielę (do godz. 8:00), kiedy kursować będzie co 15 minut.

 

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

 

Bilety okresowe wykupione na linie 1 i 5 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii oraz na całej trasie linii zastępczej 701. Ponadto:

 

Bilety okresowe wykupione na linię 1 zachowują ważność:

  • na trasie linii 4 na odcinku Rondo Czyżyńskie – Wzgórza Krzesławickie;
  • na trasie linii 202, 212, 222 i 232 na odcinku Czyżyny Dworzec – Wzgórza Krzesławickie.

 

Bilety okresowe wykupione na linię 5 zachowują ważność:

  • na trasie linii 4 na odcinku Rondo Czyżyńskie – Wzgórza Krzesławickie;
  • na trasie linii 202, 212, 222 i 232 na odcinku Czyżyny Dworzec – Wzgórza Krzesławickie;
  • na całej trasie linii 182.

 

            Za utrudnienia przepraszamy!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków