Wymiana zwrotnicy na skrzyżowaniu ulic Ujastek i Mrozowej

Uprzejmie informujemy, że w związku z wymianą zwrotnicy na skrzyżowaniu ulic Ujastek i Mrozowej, w dniach 17-18.03.2018 r. (sobota – niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Mrozowej, od ul. Ujastek do pętli Walcownia. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Wymiana zwrotnicy na skrzyżowaniu ulic Ujastek i Mrozowej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu
  • linia 22 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od Borku Fałęckiego do przystanku „Kombinat” bez zmian, następnie ul. Ujastek Mogilski do Kopca Wandy. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
  • linia 138 – w godzinach ok. 5:30 – 22:30 kursować będzie na trasie czasowo zmienionej (celem obsługi ul. Mrozowej): od Kombinatu ul. Ujastek, Mrozową, Łowińskiego i dalej po stałej trasie do pętli Azory. Kursy do ok. godz. 5:30 oraz po godz. 22:30 będą realizowane na stałej trasie celem zapewnienia obsługi przystanku „Zajezdnia Nowa Huta”. Na zmienionym odcinku trasy linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: „Mrozowa n/ż”, „Blokowa”, „Agencja Kraków Wschód n/ż” (na ul. Mrozowej, na wysokości istniejących przystanków tramwajowych), „Walcownia” (na ul. Łowińskiego, w rejonie przejazdu przez torowisko tramwajowe), „Lubocza PKP n/ż” (tylko w kierunku Kombinatu). Lokalizacja przystanków „Elektromontaż n/ż” pozostanie bez zmian. Dla kursów realizowanych na zmienionej trasie przystanek „Zajezdnia Nowa Huta” w obu kierunkach będzie nieczynny.

 

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

            Bilety okresowe wykupione na linie 22 i 138 zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych tych linii.

            Za utrudnienia przepraszamy!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków