Komunikat archiwalny

Naprawa torowiska w ul. Kościuszki

Szanowni Pasażerowie!

           Uprzejmie informujemy, że w dniach 05-06.08.2017 r. (sobota - niedziela) prowadzone będą prace naprawcze torowiska tramwajowego na ul. Kościuszki. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Filharmonia – Salwator.

           Przypominamy, że w dalszym ciągu trwa przebudowa ul. Basztowej wraz z węzłem rozjazdowym „Dworzec Główny” (etap I), modernizacja torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim im. ks. Gorzelanego (etap II) oraz przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Grzegórzeckiej.

Naprawa torowiska w ul. Kościuszki
Fot. Sebastian Kowal

Mając na uwadze powyższe, w dniach 05-06.08.2017 r. Komunikacja Miejska w Krakowie będzie funkcjonować w następujący sposób:

linia 1 – w dalszym ciągu kursuje na trasie zmienionej: Wzgórza Krzesławickie – Cmentarz Rakowicki;

linia 2 – w dalszym ciągu jest zawieszona;

linia 6 – będzie kursować na trasie zmienionej: od Kurdwanowa do Filharmonii bez zmian, następnie ul. Straszewskiego, Piłsudskiego i al. 3 Maja do Cichego Kącika. Częstotliwość i godziny kursowania pozostaną bez zmian;

linie 72 i 79 – nie będą kursować. W zamian, zostanie uruchomiona nowa zastępcza linia tramwajowa nr 75kursująca na trasie: Łagiewniki – po trasie linii 79 do Filharmonii, następnie w prawo i dalej po trasie linii 72do pętli TAURON Arena Kraków Wieczysta. Linia kursować będzie z częstotliwością co 20 minut(z wyjątkiem godzin 5:00 – 8:00 w niedzielę, kiedy kursować będzie co 30 minut);

linia 706 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Salwator – Kościuszki, Borelowskiego-Lelewela, Dunin-Wąsowicza, Kałuży, al. Focha, Piłsudskiego, Straszewskiego – Filharmonia. Powrót: Filharmonia – Straszewskiego, Zwierzyniecka, Kościuszki – Salwator. Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: Salwator (końcowy na ul. Kościuszki, początkowy na łączniku pomiędzy ul. Kościuszki i Senatorską), Komorowskiego, Cracovia Stadion (na ul. Kałuży – tylko w kierunku Filharmonii), Muzeum Narodowe (na ul. Piłsudskiego – tylko w kierunku Filharmonii), Uniwersytet Jagielloński (tylko w kierunku Filharmonii), Filharmonia (końcowy i początkowy na ul. Straszewskiego), Jubilat (na ul. Zwierzynieckiej, na przystanku tramwajowym – tylko w kierunku Salwatora). Linia będzie kursować z częstotliwością co 10 minutw oba dni (w niedzielę do godz. 8:00 co 15 minut).

 

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

      Bilety okresowe wykupione na linie: 1, 2, 6 zachowują ważność na całej trasie linii zastępczej 706. Ponadto:

 

 Bilety okresowe wykupione na linię 6 zachowują ważność:

na trasie linii 144 i 173 na odcinku Bieżanowska – Jubilat;

na trasie linii 164 na odcinku Piaski Nowe – Jubilat;

na trasie linii 169/469 na odcinku Nowosądecka – Jubilat;

na trasie linii 179 na odcinku Kurdwanów - Jubilat.

 

      W dalszym ciągu obowiązują także wszystkie zasady zachowania ważności biletów okresowych wyznaczone w związku z pozostałymi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej i autobusowej.

 

           Przepraszamy za utrudnienia!

mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków