Znasz iMKA?

iMKA to jedyna aplikacja do zakupu biletów, która oferuje bilety okresowe, jednorazowe a także bilety zintegrowane. Aplikacja działa w ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Jest to nowoczesny dostęp do oferty komunikacyjnej na terenie Województwa Małopolskiego. Jest to system, w którym zintegrowane zostały istniejące systemy Krakowskiej Karty Miejskiej oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej z usługami świadczonymi przez Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne. Uzyskano w ten sposób rozwiązanie, dzięki któremu stając się użytkownikiem systemu MKA otrzymujesz dostęp do większości usług związanych z komunikacją publiczną w województwie.

Znasz iMKA?
Fot. MKA

Użytkownik posiadający kartę MKA ma możliwość zakupu tych samych usług, które oferowane są w ramach systemu Krakowskiej Karty Miejskiej w cenach dostępnych dla karty Standard. Sama iMKA to aplikacja mobilna MKA, która daje Ci znacznie więcej możliwości niż nośnik fizyczny. Ponieważ jest w pełni bezpłatna dla ZIKiT działa niezależnie od trwającej procedury wyłonienia w przetargu komercyjnego operatora sprzedaży biletów przez komórkę.

Aplikacja iMKA to dostęp do usług transportowych oferowanych przez kolej oraz organizatorów transportu w Krakowie i Tarnowie. 

Tańsze bilety? Aplikacja iMKA, jako jedyna tego typu platforma umożliwia zakup zintegrowanych usług transportowych. Wybierając z tej oferty bilet zintegrowany otrzymasz 10% rabatu na wszystkie wybrane w bilecie usługi. Bilet zintegrowany to początek nowej, lepszej oferty usług związanych z publicznym transportem zbiorowym w Województwie Małopolskim.

iMKA to jedyna w Krakowie aplikacja mobilna, która udostępnia możliwość zakupu biletów okresowych. Oferta obejmuje kolej, Komunikacje Miejską w Krakowie oraz Tarnowie. Aplikacja iMKA przypomina o kończącym się okresie ważności biletu okresowego i umożliwia automatyczne przedłużenie jego ważności. Dzięki kompleksowemu rozwiązaniu, jakim jest system MKA podczas kontroli biletów dostępnych w iMKA nie musisz posiadać dostępu do Internetu.

Aplikacja iMKA oferuje możliwość zakupu biletów jednorazowych – odcinkowych i strefowych na przejazdy koleją w Małopolsce oraz jednorazowe i czasowe bilety KMK w Krakowie.

Za bilety okresowe można zapłacić bezpośrednio w aplikacji iMKA lub poprzez portal. Aplikacja udostępnia szeroką ofertę sposobów płatności za pomocą systemu Przelewy24. Zapewnia bezpieczeństwo zakupów i dostęp do usług takich jak Blik czy PayPal.

Z racji tego, że iMKA to nośnik biletów okresowych, proces rejestracji aplikacji wymaga dwustopniowego uwierzytelniania. Po zweryfikowaniu przesłanego zdjęcia otrzymujesz email, dzięki któremu możesz aktywować aplikacje i korzystać z usług. W razie pytań i konieczności uzyskania pomocy polecamy skontaktować się z MKA na Facebooku – gdzie prowadzony jest suport przez całą dobę

Masz pytania? Skorzystaj z FAQ, odwiedź stronę MKA lub zadaj pytanie wirtualnemu doradcy

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz instrukcje użytkownika iMKA lubinstrukcję użytkownika SOP

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków