Komunikat archiwalny

Jeden bilet na czas Światowych Dni Młodzieży

15 zł za przejazd komunikacją miejską przez 6 dni – tyle może kosztować bilet wielokrotnego przejazdu, obowiązujący w granicach miasta i na trasach aglomeracyjnych, z którego będzie można skorzystać od 26 do 31 lipca. Dziś uchwałę w tej sprawie przegłosuje Rada Miasta Krakowa. Projekt uchwały powstał na polecenie Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego.

29 czerwca Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę ws. wprowadzenie tego biletu.

Jeden bilet na czas Światowych Dni Młodzieży
Fot. zikit

– Zamierzeniem tego pomysłu jest w pierwszej kolejności zachęcenie krakowian, aby w tym czasie, w miarę możliwości, pozostawili swoje samochody pod domem i skorzystali z komunikacji miejskiej – mówi Łukasz Franek, zastępca dyrektora ds. transportu w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Bilet skierowany jest przede wszystkim do krakowian. O wprowadzenie zachęt dla tych, którzy zrezygnują z samochodu  apelowali podczas trwających konsultacji społecznych mieszkańcy. Pielgrzymi mają zagwarantowane już przejazdy w ramach pakietów, które wykupił dla nich Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży.

Bilet nie będzie wymagał kasowania i w okresie jego ważności możliwa będzie nieograniczona liczba przesiadek. Jest wygodniejszy w użyciu oraz tańszy, gdyż obecnie bilet siedmiodniowy obowiązujący w II strefach kosztuje 62 zł, natomiast tygodniowy na jedną strefę – 48 zł.

Przypominamy, że w czasie trwania ŚDM nastąpi wyraźne wzmocnienie komunikacji miejskiej.  Do przewozu pasażerów wykorzystanych zostanie 250 tramwajów i 580 autobusów, znacznie więcej niż w typowym okresie wakacyjnym, które będą kursować z większą częstotliwością. Wyznaczone zostaną także dodatkowe buspasy, które ułatwią przemieszczanie się między poszczególnymi strefami, tam gdzie ruch samochodów będzie ograniczony.

Informacje o zmianach (wzmocnieniach) w funkcjonowaniu komunikacji należy szukać na stronie www.kmkrakow.pl. Zachęcamy też do skorzystania z wyszukiwarki połączeń www.krakow.jakdojade.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków