Internauci wybrali „Stary Kleparz”

„Stary Kleparz” – tak od wakacji będzie nazywał się przystanek przy ul. Basztowej, który do niedawna nosił nazwę ”Basztowa LOT”. Po przeprowadzce LOT-u, dotychczasowa nazwa przestała być aktualna. Spytaliśmy zatem krakowian, czy chcą zmienić nazwę przystanku, czy ze względów sentymentalnych pozostać przy starej. Większość osób wybrała zmianę.

Internauci wybrali „Stary Kleparz”
Fot. ZIKiT

Wszyscy zainteresowani tematem krakowianie mogli zagłosować w sondzie internetowej, która znajdowała się na stronie www.zikit.krakow.pl. Głosowanie zakończyło się dziś o północy. Za zmianą nazwy przystanku opowiedziało się w sumie 75,46 proc. głosujących.

Największe uznanie zdobyła nazwa „Stary Kleparz”, którą wskazało 39,31 proc. internautów, tj. 3288 uczestników sondy. Na drugim miejscu znalazła się propozycja „Basztowa” (34,09 proc. głosujących; 2854 osób), na trzecim – „Długa”, którą wskazało 2,06 proc. uczestników sondy (czyli 172 osoby). Ponadto 24,54 proc. zagłosowało za tym, żeby utrzymać dotychczasową nazwę przystanku (2051 internautów).

Przystanek pod nazwą „Stary Kleparz” pojawi się w Krakowie w trakcie zmiany rozkładów jazdy na wakacyjne, tak aby nie generować dodatkowych kosztów.

- Cieszymy się, że wspólnie z krakowianami wybraliśmy nową nazwę, która w dodatku nawiązuje do tradycji handlowej tego miejsca – komentuje dyrektor Marcin Korusiewicz z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków