Zmiany w KMK

Przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej odsłonie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że od początku grudnia br. pasażerowie krakowskiej Komunikacji Miejskiej mogą podziwiać przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej, artystycznej szacie. Głównym motywem wizualnym jest w obu przypadkach twórczość i osoba Stanisława Wyspiańskiego.  

Wymiana płyt monolitycznych na ul. Królewskiej i Bronowickiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością wymiany płyt monolitycznych w torowisku tramwajowym w ciągu ul. Królewskiej i Bronowickiej, w dniach 28-29.12.2017 r. (czwartek - piątek) zostanie wstrzymany ruch tramwajów na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic Małych. W związku z powyższym, w w/w dniach wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej oraz drobnymi utrudnieniami w ruchu samochodowym.

Świąteczny rozkład jazdy KMK

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, Nowego Roku i Święta Trzech Króli, w związku ze zmienionymi potrzebami przewozowymi, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Naszym Pasażerom życzymy zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Choinka pod Oknem Papieskim

W dniu 16.12.2017 r. pomiędzy godz. 14.30 a godz. 18.30 w związku z organizowanym wydarzeniem pod nazwą: „Choinka pod Oknem Papieskim” zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Franciszkańska.

Szlifowanie szyn w tunelu tramwajowym

 Szanowni Pasażerowie!

            Uprzejmie informujemy, że w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego w tunelu tramwajowym pod dworcem kolejowym w celu przeprowadzenia prac polegających na szlifowaniu szyn, w dniach 16-17.12.2017 r. (sobota - niedziela) wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Kraków maksymalizuje wykorzystanie sieci tramwajowej

Komunikacja miejska w Krakowie będzie kolejny raz wzmocniona w odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców. To także odpowiedź na ograniczenia ruchu aut w centrum. Od stycznia 2018 r. na najważniejszych trasach wzrośnie liczba kursów autobusów i tramwajów, pojawi się kilka nowych tras.  

 

Ulica Basztowa po przebudowie

Trwająca od czerwca tego roku przebudowa ulicy Basztowej jest już na ostatniej prostej. 9 grudnia na ulicę powrócą tramwaje, tydzień później autobusy zaś przywrócenie ruchu samochodowego planowane jest na 20 grudnia.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 11: Radom

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W jedenastym odcinku Emil Markowiak, koordynator Sekcji ds. Rozwoju Sieci Transportowej ZIKiT, zaprezentuje komunikację miejską w Radomiu.

Zakończenie przebudowy wjazdu na teren Zajezdni Nowa Huta

Szanowni Pasażerowie!

           Uprzejmie informujemy, że w związku z zakończeniem przebudowy wjazdu na teren Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta, od dnia 27.11.2017 r. (poniedziałek) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Wzmocnienie komunikacji nocnej podczas Andrzejek

Szanowni Pasażerowie!

           Uprzejmie informujemy, że w związku z przewidywanym zwiększonym zapotrzebowaniem na przejazdy komunikacją nocną w okresie "Andrzejek", zostaną wprowadzone następujące zmiany w jej funkcjonowaniu: