Zmiany w KMK

Remont buspasa przy Placu Inwalidów
Komunikat archiwalny 2017-05-26

W poniedziałek 29 maja rusza remont pasa autobusowego w rejonie przystanku „Plac Inwalidów” w kierunku północnym. Prace potrwają do 17 czerwca. W związku z koniecznym remontem wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Za utrudnienia przepraszamy!

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 6: Wrocław

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W szóstym odcinku z Krakowem porównujemy nieco mniejszy od niego Wrocław, któremu w rankingu udało się zdobyć tyle samo punktów. Do stolicy Dolnego Śląska pojechał pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

Weekendowe zmiany w kursowaniu tramwajów na trasie Łagiewniki i Pleszów

W najbliższą sobotę i niedzielę, 27 i 28 maja, prowadzone będą jednocześnie prace torowe na węźle w Łagiewnikach, przy pętli w Borku Fałęckim oraz przy montażu przejazdówki torowej w Pleszowie. W związku z tym wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinkach od przystanków „Korona” i „Lipińskiego” w kierunku Borku Fałęckiego oraz od Kopca Wandy do Pleszowa. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Komunikacja miejska w Noc Muzeów (19/20 maja)
Komunikat archiwalny 2017-05-16

W nocy 19/20 maja 2017 r. (piątek/sobota) w Krakowie odbywać się będzie kolejna edycja Nocy Muzeów. W związku z tym zostaną wprowadzone wzmocnienia komunikacji miejskiej.

Wzmocnienia komunikacji miejskiej w czasie Juwenaliów

Od nocy 9/10 maja (wtorek/środa) do nocy 14/15 maja (niedziela/poniedziałek) zostaną wprowadzone wzmocnienia oferty Komunikacji Miejskiej w Krakowie z okazji Juwenaliów.

Procesja ku czci św. Stanisława. Zmiany w komunikacji miejskiej i utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w związku procesją ku czci św. Stanisława 14 maja 2017 r. (niedziela) wystąpią utrudnienia w ruchu oraz w kursowaniu linii tramwajowych 6, 8, 10, 13, 18, 22, 52 i linii autobusowych 184 i 484.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 5: Łódź

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. Porównamy je z rozwiązaniami znanymi z Krakowa. W piątym odcinku naszej serii prezentujemy porównywalną wielkościowo do Krakowa Łódź. Wybrał się tam pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

Wymiana zwrotnicy na węźle Wielicka/Nowosądecka. Wstrzymany będzie ruch tramwajowy

Szanowni Pasażerowie! Uprzejmie informujemy, że od 29.04 do 2.05.2017 r. (sobota - wtorek) w związku z koniecznością wymiany zwrotnicy na węźle Wielicka/Nowosądecka, nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku od węzła ul. Wielicka/estakada tramwajowa do pętli Nowy Bieżanów i Kurdwanów.

Komunikacja miejska w długi weekend majowy
Komunikat archiwalny 2017-04-24

Zbliża się długi weekend majowy. Sprawdźcie jak w te dni tramwaje i autobusy będą poruszać się po Krakowie.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 4: Gdynia

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. Porównamy je z rozwiązaniami znanymi z Krakowa. W czwartym odcinku naszej serii prezentujemy nadmorską Gdynię. Wybrał się tam pracownik Zespołu Organizacji Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.