Zmiany w KMK

Prace na ulicy Na Błonie

Uprzejmie informujemy, że w związku z pracami wodociągowymi od dnia 22.08.2018 r. (środa) od ok. godz. 20:00 do dnia 23.08.2018 r. (czwartek) do ok. godz. 4:00 zostanie wyłączony ruch pojazdów na ul. Na Błonie, na odcinku od ul. Balickiej do ul. Lindego. W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

Remont pętli autobusowej Złocień

Uprzejmie informujemy, że od dnia 22.08.2018 r. (środa) w związku z remontem zostanie wyłączona z ruchu pętla autobusowa Złocień. W tym czasie autobusy będą zawracać korzystając z układu ulicznego w osiedlu, natomiast przystanki będą funkcjonować w następujący sposób:

II etapie prac torowych w ciągu alei Pokoju

Uprzejmie informujemy, że w okresie od dnia 24.08.2018 r. (piątek) do dnia 02.09.2018 r. (niedziela) prowadzony będzie etap 2 prac utrzymaniowych przy torowisku tramwajowym w ciągu Alei Pokoju. W tym etapie zostanie przywrócony ruch tramwajów na odcinku od Ronda Grzegórzeckiego do Dąbia, natomiast w dalszym ciągu będzie wyłączony ruch na odcinku od Dąbia do Ronda Czyżyńskiego. W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Intensywny koniec wakacji na krakowskich torowiskach

Nie zwalniają tempa prace przy remontach i przebudowach torów tramwajowych w Krakowie. Trwają intensywne prace budowlane przy przebudowie pętli tramwajowej na Kurdwanowie.

Prace utrzymaniowe przy torowisku w Alei Pokoju - etap 1

Uprzejmie informujemy, że od dnia 16.08.2018 r. (czwartek) rozpoczną się prace utrzymaniowe przy torowisku tramwajowym w ciągu Alei Pokoju. W etapie 1 trwającym do dnia 23.08.2018 r. (czwartek)włącznie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na całej Alei Pokoju (do Ronda Grzegórzeckiego do Ronda Czyżyńskiego). W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Awaryjna naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej

Uprzejmie informujemy, że w nocy 08/09.08.2018 r. (środa/czwartek) będzie prowadzona awaryjna naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej. W związku z tym, w dniu 08.08.2018 r. (środa) od około godz. 21:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Stradomskiej i św. Gertrudy tylko w kierunku Placu Wszystkich Świętych i Poczty Głównej.

Nowe wiaty tramwajowe i autobusowe

W Krakowie prowadzone są prace związane z wymianą wiat tramwajowych i autobusowych.

75. Tour de Pologne w KMK

 Uprzejmie informujemy, że w dniu 04.08.2018 r. (sobota) na terenie Krakowa i okolicznych gmin odbywał się będzie I etap 75. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

Czasowe zawieszenie przystanku Bratysławska

Uprzejmie informujemy, że w związku z remontem wiaduktu kolejowego na ul. Doktora Twardego od dnia 27.07.2018 r. (piątek) na okres około 1 miesiąca zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanku autobusowego "Bratysławska" dla linii 164 w kierunku Górki Narodowej (przed skrętem w prawo w ul. Pielęgniarek).

Środowy wieczór bez tramwajów w tunelu pod dworcem

W środę, 25 lipca od ok. godz. 22:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od ronda Mogilskiego do przystanku przy Politechnice.