Zmiany w KMK

Bezpłatne przejazdy dla pasażerów tymczasowych linii z Bronowic

W środę, 26 września podczas sesji Rady Miasta Krakowa, prezydent Jacek Majchrowski wystąpił z wnioskiem o zwolnienie pasażerów komunikacji miejskiej z opłat za przejazdy tymczasowymi, zastępczymi liniami 704, 713 oraz 74, które funkcjonują podczas remontu ulic Królewskiej, Podchorążych i Królewskiej. Rada Miasta Krakowa przychyliła się do propozycji prezydenta. Przepisy wejdą w życie po ukazaniu się w dzienniku urzędowym wojewody.

Tymczasowe zawieszenie przystanku Ćwiklińskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z remontem nawierzchni peronu przystankowego, od dnia 26.09.2018 r. (środa) od godz. 9:00 przez okres około 7 dni przystanek tramwajowy "Ćwiklińskiej" w kierunku Nowego Bieżanowa P+R będzie nieczynny. Tramwaje po ruszeniu z przystanku "Nowy Prokocim" zatrzymywać się będą dopiero na przystanku końcowym na pętli.

Dodatkowa linia zastępcza na czas przebudowy ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej

Od jutra (26 września br.) zostanie uruchomiona dodatkowa zastępcza linia tramwajowa 74 kursująca na trasie: Bronowice Małe - Balicka - Bronowicka - Bronowice.

Remont Królewskiej - komunikacja zastępcza w praktyce

Autobusy 704 i 713 zastępują tramwaje w związku z remontem torowiska w Bronowicach. W pierwszym dniu roboczym ich kursowanie jest bacznie obserwowane, tak aby wprowadzić korekty i możliwie jak najbardziej usprawnić komunikację na tym odcinku.

W sobotę 22.09 bezpłatne przejazdy KMK

Dzisiaj z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu w krakowskiej komunikacji miejskiej podróże odbywać się będą bez konieczności kasowania biletów.

Przebudowa ulic Królewskiej parkingi dla mieszkańców, kmk i dlaczego teraz

Inwestycja na Krowodrzy ruszy w najbliższą sobotę (22 września br.) Przez najbliższy rok prowadzone będą prace związane z przebudową ciągu drogowo-torowego ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z pętlą w Bronowicach. Dodatkowo zmodernizowana zostanie tarcza skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej. Miasto dołoży wszelkich starań, aby uciążliwości związane z inwestycją były jak najmniej odczuwalne dla mieszkańców.

Rozpoczęcie przebudowy ciągu Królewska - Podchorążych - Bronowicka KOMUNIKACJA MIEJSKA

 Uprzejmie informujemy, że w związku z rozpoczęciem przebudowy ciągu ulicznego Królewska - Podchorążych - Bronowicka na odcinku od Placu Inwalidów do pętli Bronowice, od dnia 22.09.2018 r. (sobota) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od Teatr Bagatela - Bronowice Małe oraz ruch pojazdów na przebudowywanym ciągu ulicznym (z dopuszczeniem przejazdu autobusów KMK na wybranych odcinkach).

Zakończenie przebudowy pętli tramwajowej Kurdwanów P+R

Uprzejmie informujemy, że od dnia 24.09.2018 r. (poniedziałek) zakończy się przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R prowadzona w ramach budowy Trasy Łagiewnickiej.

W związku z powyższym, w dniach 22-23.09.2018 r. (sobota – niedziela) przeprowadzony zostanie demontaż przejścia torowego (tzw. „przejazdówka”). W tym czasie będzie wyłączony ruch tramwajów na odcinku Bieżanowska – Kurdwanów P+R.

Od dnia 24.09.2018 r. (poniedziałek) zostanie przywrócony ruch tramwajowy na przedmiotowym odcinku bez ograniczeń dla taboru i częstotliwości linii.

Mając na uwadze powyższe, zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Rusza przebudowa ulic Bronowickiej, Królewskiej i Podchorążych [MAPY]

W sobotę, 22 września, ruszają prace związane z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. W związku z modernizacją zostaną zawieszone kursy tramwajowe na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic. Pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza. Modernizowane ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego, dla mieszkańców zostanie zachowany dojazd do posesji.

Zmiany w rozkładach jazdy dla wygody pasażerów

Od soboty (8 września br.) zostanie wprowadzona zmiana rozkładów jazdy na liniach aglomeracyjnych nr 204, 244 oraz 304.