Zmiany w KMK

Wygodne wiaty na krakowskich przystankach

W Krakowie trwa montaż wiat autobusowych i tramwajowych. W ostatnim czasie do dyspozycji mieszkańców oddane zostały kolejne nowe wygodne konstrukcje z ławeczką w kolorze popielatym. Zostały one zamontowane na przystankach autobusowych w dzielnicach Podgórze Duchackie oraz Bieżanów-Prokocim.

Komunikacja Miejska w Krakowie - poradnik dla studentów

Korzystając z Komunikacji Miejskiej w Krakowie najlepiej kupić bilet okresowy. To najtańszy sposób podróżowania. Najwygodniej taki bilet można nabyć w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej lub zapisać go w telefonie korzystając ze strony internetowej m.kkm.krakow.pl.

Bezpłatne przejazdy liniami zastępczymi do Bronowic od piątku!

W poniedziałek w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego została opublikowana uchwała dotycząca bezpłatnych przejazdów w związku z przebudową ciągu drogowo - torowego na ulicach: Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. 

Bezpłatne przejazdy dla pasażerów tymczasowych linii z Bronowic

W środę, 26 września podczas sesji Rady Miasta Krakowa, prezydent Jacek Majchrowski wystąpił z wnioskiem o zwolnienie pasażerów komunikacji miejskiej z opłat za przejazdy tymczasowymi, zastępczymi liniami 704, 713 oraz 74, które funkcjonują podczas remontu ulic Królewskiej, Podchorążych i Królewskiej. Rada Miasta Krakowa przychyliła się do propozycji prezydenta. Przepisy wejdą w życie po ukazaniu się w dzienniku urzędowym wojewody.

Tymczasowe zawieszenie przystanku Ćwiklińskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z remontem nawierzchni peronu przystankowego, od dnia 26.09.2018 r. (środa) od godz. 9:00 przez okres około 7 dni przystanek tramwajowy "Ćwiklińskiej" w kierunku Nowego Bieżanowa P+R będzie nieczynny. Tramwaje po ruszeniu z przystanku "Nowy Prokocim" zatrzymywać się będą dopiero na przystanku końcowym na pętli.

Dodatkowa linia zastępcza na czas przebudowy ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej

Od jutra (26 września br.) zostanie uruchomiona dodatkowa zastępcza linia tramwajowa 74 kursująca na trasie: Bronowice Małe - Balicka - Bronowicka - Bronowice.

Remont Królewskiej - komunikacja zastępcza w praktyce

Autobusy 704 i 713 zastępują tramwaje w związku z remontem torowiska w Bronowicach. W pierwszym dniu roboczym ich kursowanie jest bacznie obserwowane, tak aby wprowadzić korekty i możliwie jak najbardziej usprawnić komunikację na tym odcinku.

W sobotę 22.09 bezpłatne przejazdy KMK

Dzisiaj z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu w krakowskiej komunikacji miejskiej podróże odbywać się będą bez konieczności kasowania biletów.

Przebudowa ulic Królewskiej parkingi dla mieszkańców, kmk i dlaczego teraz

Inwestycja na Krowodrzy ruszy w najbliższą sobotę (22 września br.) Przez najbliższy rok prowadzone będą prace związane z przebudową ciągu drogowo-torowego ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z pętlą w Bronowicach. Dodatkowo zmodernizowana zostanie tarcza skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej. Miasto dołoży wszelkich starań, aby uciążliwości związane z inwestycją były jak najmniej odczuwalne dla mieszkańców.

Rozpoczęcie przebudowy ciągu Królewska - Podchorążych - Bronowicka KOMUNIKACJA MIEJSKA

 Uprzejmie informujemy, że w związku z rozpoczęciem przebudowy ciągu ulicznego Królewska - Podchorążych - Bronowicka na odcinku od Placu Inwalidów do pętli Bronowice, od dnia 22.09.2018 r. (sobota) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od Teatr Bagatela - Bronowice Małe oraz ruch pojazdów na przebudowywanym ciągu ulicznym (z dopuszczeniem przejazdu autobusów KMK na wybranych odcinkach).