Zmiany w KMK

75. Tour de Pologne w KMK

 Uprzejmie informujemy, że w dniu 04.08.2018 r. (sobota) na terenie Krakowa i okolicznych gmin odbywał się będzie I etap 75. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

Czasowe zawieszenie przystanku Bratysławska

Uprzejmie informujemy, że w związku z remontem wiaduktu kolejowego na ul. Doktora Twardego od dnia 27.07.2018 r. (piątek) na okres około 1 miesiąca zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanku autobusowego "Bratysławska" dla linii 164 w kierunku Górki Narodowej (przed skrętem w prawo w ul. Pielęgniarek).

Środowy wieczór bez tramwajów w tunelu pod dworcem

W środę, 25 lipca od ok. godz. 22:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od ronda Mogilskiego do przystanku przy Politechnice.

Awaryjna naprawa torowiska na ul.Nowosądeckiej

Prace związane z wymianą szyny na łukach w rejonie skrzyżowania z ul. Spółdzielców będą prowadzone przez dwa kolejne weekendy, najbliższy 28-29 lipca oraz za tydzień – przez sobotę i niedzielę 4 i 5 sierpnia. W tym czasie wyłączony zostanie ruch tramwajów na odcinku „Bieżanowska – Kurdwanów P+R”. Linie 6 i 24 od przystanku Bieżanowska pojadą trasą czasowo zmienioną - przez ul.Wielicką.

Modernizacja systemu monitoringu w tunelu tramwajowym 18.07 od 22.00

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzoną modernizacją systemu monitoringu w tunelu tramwajowym, w dniu 18.07.2018 r. (środa) od ok. godz. 22:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Rondo Mogilskie - Dworzec Główny Tunel - Politechnika. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Budowa tymczasowego przejazdu przez torowisko na ul. Zakopiańskiej

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20.07.2018 r. (piątek) w godz. ok. 9:00 – 15:00 prowadzone będą prace przy budowie tymczasowego przejazdu przez torowisko na ul. Zakopiańskiej w rejonie ulicy Hoffmanowej. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki. W związku z tym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Prace drogowe na ul. Saskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z remontem nawierzchni na ul. Saskiej, w dniach 16-20.07.2018 r. (poniedziałek - piątek) zostanie zamknięty wjazd z ul. Saskiej w ul. Przewóz oraz ul. ks. Stoszki. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

Rozładunek maszyny do podbijania torowiska

W najbliższych dniach prowadzone będą prace związane z podbijaniem torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Bieńczyckiej. W tym celu do Krakowa sprowadzona zostanie specjalna maszyna, tak zwana podbijarka torowa, której zadaniem jest zagarnianie tłucznia pod torowisko, dzięki czemu uzyskuje się jego wyrównanie i stabilizację.

Wyłączenie ruchu na ul. Warszawskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z kolejnym etapem remontu sieci centralnego ogrzewania w ciągu ul. Ogrodowej i Warszawskiej, od dnia 09.07.2018 r. (poniedziałek) przez okres około 1,5 miesiąca zostanie wyłączony ruch pojazdów na ul. Warszawskiej, na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Św. Filipa. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 105, 129, 130, 154, 179 i 304.

Modernizacja systemu monitoringu w tunelu tramwajowym

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzoną modernizacją systemu monitoringu w tunelu tramwajowym, w okresie od dnia 06.07.2018 r. (piątek) od ok. godz. 22:00 do dnia 08.07.2018 r. (niedziela) do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Rondo Mogilskie - Dworzec Główny Tunel - Politechnika. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie: