Zmiany w KMK

Awaryjna naprawa torowiska na ul. Krakowskiej w noce 22/23-23/24.02

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością awaryjnej naprawy torowiska na ul. Krakowskiej, w noce 22/23-23/24.02.2018 r. (czwartek/piątek - piątek/sobota) w godzinach 20:00 - 4:30 zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Korona - Stradom.

Niełatwe rozwiązania na ul. Cechowej

Od minionej soboty ul. Cechowa między ulicami Łużycką i Niebieską jest całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego. Trwa remont. Wyłączenie jej było niezbędne - jeśli ruch miałby zostać utrzymany prace trwałyby dwa, trzy razy dłużej.

Weekendowe wyłączenie ruchu tramwajowego i autobusowego na ul. Grzegórzeckiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością wykonania niezbędnych prac związanych z przebudową wiaduktu kolejowego na ul. Grzegórzeckiej, w dniach 17-18.02.2018r. (sobota-niedziela) zostanie wstrzymany ruch tramwajów na odcinku od węzła Starowiślna do Ronda Grzegórzeckiego. W tym czasie wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Awaryjna naprawa torowiska na ul. Starowiślnej w nocy 07/08.02

  Szanowni Pasażerowie!

            Uprzejmie informujemy, że w okresie od ok. godz. 21:00 w dniu 07.02.2018 r. (środa) do ok. godz.4:00 w dniu 08.02.2018 r. (czwartek) prowadzona będzie awaryjna naprawa torowiska na ul. Starowiślnej. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku pomiędzy przystankami "Starowiślna" oraz "Plac Bohaterów Getta".

Korekta rozkładów jazdy na wybranych liniach autobusowych

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że na wybranych liniach autobusowych została wprowadzona korekta rozkładów jazdy. Została ona opracowana w dużej mierze w oparciu o zgłoszenia mieszkańców. Zmiany będą obowiązywać od dnia 3 lutego br. (sobota).

Funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie w okresie ferii zimowych

Szanowni Pasażerowie!

          Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi w okresie szkolnych ferii zimowych oraz przerwy międzysemestralnej w szkołach wyższych, w okresie od dnia 10.02.2018 r. (sobota) do dnia 23.02.2018 r. (piątek) zostaną wprowadzone następujące ograniczenia:

Przebudowa skrzyżowania ulic Radzikowskiego i Rydla

Uprzejmie informujemy, że w związku z przebudową skrzyżowania ulic Radzikowskiego i Rydla, od dnia 01.02.2018 r. (czwartek) do odwołania linia 140 w kierunku Radzikowskiego Osiedle będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: od Nowego Kleparza do przystanku "Radzikowskiego" bez zmian, następnie ul. Weissa, Jaremy, Czerwieńskiego do ul. Radzikowskiego i dalej po stałej trasie do przystanku Radzikowskiego Osiedle.

Wymiana zwrotnicy na ul. Brożka przy wjeździe do Zajezdni Podgórze

Szanowni Pasażerowie!

            Uprzejmie informujemy, że w dniach 27-28.01.2018 r. (sobota - niedziela) prowadzone będą prace przy wymianie zwrotnicy wjazdowej do Zajezdni Podgórze od strony ulicy Brożka. W związku z powyższym zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ulicy Brożka w obu kierunkach i zostaną wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:

Korekta rozkładu jazdy linia nr. 3

Uprzejmie informujemy, że od dnia 15.01.2018 r. (poniedziałek) zostaną wprowadzone następujące korekty w rozkładzie jazdy linii tramwajowej 3 w dni powszednie:

Maksymalizacja - cały czas monitorujemy sytuację

Nadal badamy sytuację w komunikacji miejskiej po wprowadzonej 8 stycznia maksymalizacji. Obserwujemy pewne zmiany w zachowaniach podróżnych, ale jakiekolwiek decyzje o modyfikacji sieci połączeń, ogłoszone zostaną nie wcześniej niż zaraz przed feriami zimowymi.