Zmiany w KMK

Czasowe zmiany na 174 i 178
Komunikat archiwalny 2016-09-07

W związku z wprowadzeniem przez PKP PLK kolejnego etapu budowy łącznicy kolejowej w dniach 10.09.2016 r. (sobota) i 11.09.2016 r. (niedziela),  zamknięty zostanie całkowicie przejazd estakadą Obrońców Lwowa. Oznacza to konieczność wyłaczenia z ruchu ul. Powstańców Ślaskich (od węzła przy Kamieńskiego), z dopuszczonym dojazdem do znajdujących się tam budynków. Oznacza to również czasową zmianę tras linii 178 i 174.

Wyłaczenia ruchu tramwajowego - inwestycja PKP
Komunikat archiwalny 2016-08-29

W związku z koniecznością ustawienia przez PKP PLK dźwigów pracujących przy budowie łącznicy kolejowej, ze względów bezpieczeństwa, czasowo wyłączony zostanie ruch tramwajowy w rejonie budowy. Przez kilka godzin PKP wyeliminuje również możliwość skrętu z ul. Limanowskiego w Powstańców Śląskich. 

31.08.2016 r. (środa) i 01.09.2016 r. (czwartek) od godziny 20:00 do końca funkcjonowania dziennej i nocnej komunikacji tramwajowej zostaną wprowadzone zmiany. W czwartek w ciągu dnia tramwaje będą kursowały normalnie.

Dla komunikacji miejskiej wakacje skończą się w sobotę

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i transportu w Krakowie wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym rozpoczął przygotowania do wprowadzenie powakacyjnego rozkładu jazdy. Zmiany zostaną wprowadzone od soboty 27go sierpnia. Obecnie MPK przygotowuje rozkłady jazdy, które niebawem będą dostępne m.in. w Internecie.

Do podstawówki za darmo komunikacją
Komunikat archiwalny 2016-08-19

Od dnia 1 września 2016 r. uprawnienia do bezpłatnych przejazdów Komunikacją Miejską w Krakowie (KMK) będą mieć:

  • wszystkie dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego - na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna podróżującego z dzieckiem,
  • uczniowie krakowskich szkół podstawowych, w okresie roku szkolnego tj. od 1 września do 30 czerwca - na podstawie ważnej legitymacji szkolnej ucznia szkoły podstawowej zlokalizowanej na terenie Gminy Miejskiej Kraków, wydanej według wzoru określonego przez ministra właściwego do spraw edukacji narodowej.

 

Likwidacja autobusu 292 - sprostowanie informacji

W związku z nieścisłymi informacjami, które ukazały się 11 sierpnia w Dzienniku Polskim (artykuł „Zlikwidowali linię do Balic. Pasażerowie protestują.”) wyjaśniamy:

Łącznica PKP - szczegóły zmian przy ul. Wielickiej

Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16.08) wykonawca łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki wprowadzi duże zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Wielickiej, Limanowskiego, Powstańców Wielkopolskich i al. Powstańców Śląskich.

Nowe linie autobusowe pojawią się w Krakowie
Komunikat archiwalny 2016-08-04

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że 6 sierpnia wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu niektórych linii autobusowych. Powstaną nowe linie 252 i 452, natomiast zlikwidowana zostanie linia 292.

Informacja w sprawie Dworca Głównego w niedzielę

Uwaga! Wszystkim krakowianom, którzy w niedzielę (31.07) po godz. 12, będą chcieli odebrać pasażerów z Dworca Głównego przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa:

Powrót pielgrzymów do Krakowa z Brzegów - komunikacja w niedzielę

Uwaga pasażerowie i pielgrzymi! Około godziny 12 uczestnicy uroczystości w Brzegach zaczną rozchodzić się do domów. Zachęcamy wszystkich, by trasę do centrum Krakowa pokonali na piechotę. Dla tych którzy nie czują się na siłach przygotowaliśmy trzy punkty z których będzie ich odbierać komunikacja zbiorowa: Nowy Bieżanów, Plac Centralny i rondo Grzegórzeckie.

Nocna komunikacja do Brzegów
Komunikat archiwalny 2016-07-30

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w nocy z soboty na niedzielę (30/31.07) wzmocni komunikację miejską obsługującą pętle Mały Płaszów, Nowy Bieżanów i plac Centralny.