Zmiany w KMK

Na Targi Książki najlepiej komunikacją miejską

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z odbywającymi się przy ul. Galicyjskiej (Dzielnica XIV Czyżyny) 20. Międzynarodowymi Targami Książki wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Wzmocnienia KMK na najbliższy weekend
Komunikat archiwalny 2016-10-20

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, że w dniach 22-23.10.2016 r. (sobota - niedziela) w związku ze spodziewaną zwiększoną frekwencją pasażerów, wzmocniona zostanie oferta Komunikacji Miejskiej w Krakowie w rejonie niektórych cmentarzy. W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 

Zagłosuj co dalej z Cracovią!
Komunikat archiwalny 2016-10-19

Po zamknięciu jednego z symboli powojennego Krakowa – Hotelu Cracovia – pojawiły się sugestie ze strony mieszkańców, by zmienić nazwę zespołu przystanków zlokalizowanego tuż obok tego obiektu, przy skrzyżowaniu al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, al. Focha i ul. Piłsudskiego.

Remont sieci trakcyjnej na al. Andersa
Komunikat archiwalny 2016-10-07

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z remontem sieci trakcyjnej w ciągu alei Andersa w dniach od 10.10.2016 r. (poniedziałek) do 23.10.2016 r. (niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Plac Centralny im. R. Reagana - Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego.
 

Wyłączenie torowiska do Wzgórz Krzesławickich

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z napawaniem szyn w rejonie przystanku „Wiadukty” oraz na pętli Wzgórza Krzesławickie, w dniach od 8.10.2016 r. (sobota) do 9.10.2016 r. (niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinkach od Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego i Kombinatu do pętli Wzgórza Krzesławickie.
 

Przywrócenie linii 174 i 178 na stałą trasę

Uprzejmie informujemy, że w związku z kolejnym etapem budowy łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki, od 01.10.2016 r. (sobota) linie autobusowe 174 w kierunku Os. Kurdwanów i 178 w kierunku Pod Fortem przywrócone zostaną na swoje stałe trasy, czyli przez ul. Powstańców Wielkopolski i al. Powstańców Śląskich.

Dobre wiadomości dla pasażerów

Kraków stawia na komunikację zbiorową. Znaczne wzmocnienia linii tramwajowych i autobusowych nastąpi już od października.

 

Czasowe zmiany na 174 i 178
Komunikat archiwalny 2016-09-07

W związku z wprowadzeniem przez PKP PLK kolejnego etapu budowy łącznicy kolejowej w dniach 10.09.2016 r. (sobota) i 11.09.2016 r. (niedziela),  zamknięty zostanie całkowicie przejazd estakadą Obrońców Lwowa. Oznacza to konieczność wyłaczenia z ruchu ul. Powstańców Ślaskich (od węzła przy Kamieńskiego), z dopuszczonym dojazdem do znajdujących się tam budynków. Oznacza to również czasową zmianę tras linii 178 i 174.

Wyłaczenia ruchu tramwajowego - inwestycja PKP
Komunikat archiwalny 2016-08-29

W związku z koniecznością ustawienia przez PKP PLK dźwigów pracujących przy budowie łącznicy kolejowej, ze względów bezpieczeństwa, czasowo wyłączony zostanie ruch tramwajowy w rejonie budowy. Przez kilka godzin PKP wyeliminuje również możliwość skrętu z ul. Limanowskiego w Powstańców Śląskich. 

31.08.2016 r. (środa) i 01.09.2016 r. (czwartek) od godziny 20:00 do końca funkcjonowania dziennej i nocnej komunikacji tramwajowej zostaną wprowadzone zmiany. W czwartek w ciągu dnia tramwaje będą kursowały normalnie.

Dla komunikacji miejskiej wakacje skończą się w sobotę

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i transportu w Krakowie wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym rozpoczął przygotowania do wprowadzenie powakacyjnego rozkładu jazdy. Zmiany zostaną wprowadzone od soboty 27go sierpnia. Obecnie MPK przygotowuje rozkłady jazdy, które niebawem będą dostępne m.in. w Internecie.