Zmiany w KMK

Parking P+R Giełda Balicka na innych zasadach
Komunikat archiwalny 2016-10-27

W dniach 28-31.10.2016r. zawieszone będzie funkcjonowanie parkingu P+R Giełda Balicka. Tak jak co roku oznacza to, że cały teren parkingu będzie służył obsłudze giełdy kwiatowej - oznacza to, że będzie tam można zaparkować ale odpłatnie.

Zawieszenie funkcjonowania Parkingu P+R Giełda Balicka

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w dniach 28-31.10.2016 r. zawieszone będzie funkcjonowanie parkingu P+R Giełda Balicka.

Wszystkich Świętych - organizacja ruchu i komunikacja miejska

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu prezentuje zmiany w organizacji ruchu oraz funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie (KMK) w okresie zbliżającego się Święta Wszystkich Świętych (29.10 - 2.11.).

Na Targi Książki najlepiej komunikacją miejską

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z odbywającymi się przy ul. Galicyjskiej (Dzielnica XIV Czyżyny) 20. Międzynarodowymi Targami Książki wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Wzmocnienia KMK na najbliższy weekend
Komunikat archiwalny 2016-10-20

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, że w dniach 22-23.10.2016 r. (sobota - niedziela) w związku ze spodziewaną zwiększoną frekwencją pasażerów, wzmocniona zostanie oferta Komunikacji Miejskiej w Krakowie w rejonie niektórych cmentarzy. W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 

Zagłosuj co dalej z Cracovią!
Komunikat archiwalny 2016-10-19

Po zamknięciu jednego z symboli powojennego Krakowa – Hotelu Cracovia – pojawiły się sugestie ze strony mieszkańców, by zmienić nazwę zespołu przystanków zlokalizowanego tuż obok tego obiektu, przy skrzyżowaniu al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, al. Focha i ul. Piłsudskiego.

Remont sieci trakcyjnej na al. Andersa
Komunikat archiwalny 2016-10-07

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z remontem sieci trakcyjnej w ciągu alei Andersa w dniach od 10.10.2016 r. (poniedziałek) do 23.10.2016 r. (niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Plac Centralny im. R. Reagana - Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego.
 

Wyłączenie torowiska do Wzgórz Krzesławickich

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z napawaniem szyn w rejonie przystanku „Wiadukty” oraz na pętli Wzgórza Krzesławickie, w dniach od 8.10.2016 r. (sobota) do 9.10.2016 r. (niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinkach od Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego i Kombinatu do pętli Wzgórza Krzesławickie.
 

Przywrócenie linii 174 i 178 na stałą trasę

Uprzejmie informujemy, że w związku z kolejnym etapem budowy łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki, od 01.10.2016 r. (sobota) linie autobusowe 174 w kierunku Os. Kurdwanów i 178 w kierunku Pod Fortem przywrócone zostaną na swoje stałe trasy, czyli przez ul. Powstańców Wielkopolski i al. Powstańców Śląskich.

Dobre wiadomości dla pasażerów

Kraków stawia na komunikację zbiorową. Znaczne wzmocnienia linii tramwajowych i autobusowych nastąpi już od października.