Zmiany w KMK

Wzmocnienia linii autobusowych

Od soboty 4 marca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie związane z pierwszym etapem wdrażania optymalizacji linii tramwajowych i autobusowych. Wprowadzane zmiany to największe w ostatnich latach jednorazowe wzmocnienie oferty linii autobusowych w naszym mieście, które mają na celu przede wszystkim poprawę obsługi komunikacyjnej w rejonach oddalonych od centrum Krakowa.

Od soboty tunel w Ruszczy dostępny dla autobusów

Mamy naprawdę dobrą wiadomość dla mieszkańców Nowej Huty, a w szczególności Dzielnicy XVII. Od 25 lutego (sobota) przez tunel w Ruszczy będzie kursował autobus komunikacji miejskiej. To z pewnością zwiększy komfort i skróci czas podróży pasażerów, którzy aby przedostać się na drugą stronę terenów kolejowych, musieli nadkładać drogi. Po zmianie, do dyspozycji mieszkańców będzie nowa linia autobusowa 160. Natomiast autobus 110 będzie jeździł na dotychczasowej trasie do Węgrzynowic.

SMOG! 17-18.02.2017 - bezpłatna KMK dla kierowców!

Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Co istotne, dokument nie musi być wystawiony imiennie na osobę, która się nim legitymuje w trakcie kontroli biletów. Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia  w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja zostaje wprowadzona w piątek 17.02.2017r. oraz sobotę 18.02.2017r. w godzinach od 00.00 do 24.00.

SMOG! 15-16.02.2017 - bezpłatna KMK dla kierowców!

Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Co istotne, dokument nie musi być wystawiony imiennie na osobę, która się nim legitymuje w trakcie kontroli biletów. Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia  w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja zostaje wprowadzona w środę 15.02.2017r. i w czwartek 16.02.2017r. w godzinach od 00.00 do 24.00.

Zamknięcie mostu na al. Focha, objazd przez al. 3-go Maja

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od dnia 13.02.2017 r. (poniedziałek) do odwołania (na okres około 2 miesięcy), w związku z remontem, zostanie wstrzymany ruch pojazdów przez most na Rudawie w ciągu al. Focha. Dla samochodów i autobusów KMK zostanie wyznaczony objazd przez ul. Piastowską i al. 3-go Maja.

03.02.2017 - bezpłatna KMK dla kierowców NIE obowiązuje

W związku z dużą ilością pytań, które otrzymujemy telefonicznie, informujemy, że dziś NIE obowiązuje bezpłatna KMK dla kierowców.

 

Remont mostu w ciągu al. Focha. Zmiany dla kierowców i pasażerów!

Od 13 lutego (poniedziałek) most na Rudawie w ciągu al. Focha zostanie zamknięty z powodu prac remontowych, które potrwają ponad dwa miesiące. Przez ten czas kierowcy będą musieli korzystać z objazdów, innymi trasami będą kursować także autobusy. Zachęcamy do zapoznania się za szczegółami zmian i przepraszamy za utrudnienia! Remont mostu jest niezbędny dla uzyskania odpowiedniego stanu technicznego elementów nośnych i izolacyjnych.

SMOG! 01.02-2.02.2017 - bezpłatna KMK dla kierowców!

Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Co istotne, dokument nie musi być wystawiony imiennie na osobę, która się nim legitymuje w trakcie kontroli biletów. Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia  w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja zostaje wprowadzona w środę 01.02.2017r. oraz w czwartek 02.02.2017r., w godzinach od 00.00 do 24.00.

SMOG! 30.01.2017 - bezpłatna KMK dla kierowców
Komunikat archiwalny 2017-01-30

Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Co istotne, dokument nie musi być wystawiony imiennie na osobę, która się nim legitymuje w trakcie kontroli biletów. Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia  w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja zostaje wprowadzona w poniedziałek 30.01.2017 r., w godzinach od 00.00 do 24.00.

SMOG! 29-30.01.2017 - darmowa komunikacja miejska dla kierowców

Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja zostaje wprowadzona w dniu 29.01.2017 oraz 30.01.2017 r., w godzinach 00:00-24:00.