Zmiany w KMK

Likwidacja autobusu 292 - sprostowanie informacji

W związku z nieścisłymi informacjami, które ukazały się 11 sierpnia w Dzienniku Polskim (artykuł „Zlikwidowali linię do Balic. Pasażerowie protestują.”) wyjaśniamy:

Łącznica PKP - szczegóły zmian przy ul. Wielickiej

Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16.08) wykonawca łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki wprowadzi duże zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Wielickiej, Limanowskiego, Powstańców Wielkopolskich i al. Powstańców Śląskich.

Nowe linie autobusowe pojawią się w Krakowie
Komunikat archiwalny 2016-08-04

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że 6 sierpnia wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu niektórych linii autobusowych. Powstaną nowe linie 252 i 452, natomiast zlikwidowana zostanie linia 292.

Informacja w sprawie Dworca Głównego w niedzielę

Uwaga! Wszystkim krakowianom, którzy w niedzielę (31.07) po godz. 12, będą chcieli odebrać pasażerów z Dworca Głównego przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa:

Powrót pielgrzymów do Krakowa z Brzegów - komunikacja w niedzielę

Uwaga pasażerowie i pielgrzymi! Około godziny 12 uczestnicy uroczystości w Brzegach zaczną rozchodzić się do domów. Zachęcamy wszystkich, by trasę do centrum Krakowa pokonali na piechotę. Dla tych którzy nie czują się na siłach przygotowaliśmy trzy punkty z których będzie ich odbierać komunikacja zbiorowa: Nowy Bieżanów, Plac Centralny i rondo Grzegórzeckie.

Nocna komunikacja do Brzegów
Komunikat archiwalny 2016-07-30

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w nocy z soboty na niedzielę (30/31.07) wzmocni komunikację miejską obsługującą pętle Mały Płaszów, Nowy Bieżanów i plac Centralny.
 

Komunikacja miejska 30 i 31 lipca
Komunikat archiwalny 2016-07-29

Uprzejmie informujemy, że w dniach 30-31.07.2016r. (sobota-niedziela), w związku z odbywającymi się w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży, wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Komunikacja miejska w Krakowie podczas powrotów z Błoń

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29.07.2016 r. od około godziny 19:30 wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie przy Dworcu Głównym oraz przy Poczcie Głównej oraz wycofane zostaną tramwaje i autobusy z I obwodnicy.

Zmiany muszą zostać wprowadzone ze względów bezpieczeństwa, spowodowanych dużą ilością ludzi na placu Jana Nowaka – Jeziorańskiego.

Informacja w sprawie Dworca Głównego w niedzielę

Uwaga! Wszystkim krakowianom, którzy w niedzielę (31.07) po godz. 12, będą chcieli odebrać pasażerów z Dworca Głównego przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa:

ŚDM - sobota 30 VII
Komunikat archiwalny 2016-07-29

Sobota - podstawowe informacje dotyczące poruszania się po mieście: