Zmiany w KMK

Wzmocnienia Komunikacji Miejskiej w dniach 3-4 listopada 2018 r.

W dniach 03-04.11.2018 r. (sobota - niedziela) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Wzmocnienia Komunikacji Miejskiej w dniu 2 listopada 2018 r.

W dniu 02.11.2018 r. (piątek - Dzień Zaduszny) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Wzmocnienia Komunikacji Miejskiej w dniu 31 października br.

W dniu 31.10.2018 r. (środa) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Wzmocnienia Komunikacji Miejskiej w dniach 29-30 października br.

W dniach 29-30.10.2018 r. (poniedziałek i wtorek) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Wzmocnienia Komunikacji Miejskiej w dniach 27-28 października br.

W dniach 27-28.10.2017 r. (sobota - niedziela) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Wzmocnienia komunikacyjne na 22. Targi Książki

W związku z odbywającymi się przy ul. Galicyjskiej (Dzielnica XIV Czyżyny) 22. Międzynarodowymi Targami Książki, w dniach 25-28.10.2018 r. (czwartek - niedziela) wprowadzone zostaną  zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Wszystkie osoby zmierzające na to wydarzenie zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

Zgromadzenie upamiętniające 100. rocznicę odzyskanie niepodległości

W piątek (19 października br.) Kuratorium Oświaty w Krakowie organizuje w godz. 9:30 – 13:00 zgromadzenie upamiętniające 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę „Widowisko dumy i radości”. Do Krakowa zjedzie młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich (przewiduje się około 10 000 uczestników).

Planowany jest przemarsz w godz. 10:30-13:00 po trasie: Wawel - Droga Do Zamku - Św. Idziego – ulica Grodzka – Rynek Główny - ulica Szewska – wzdłuż ulicy Podwale Plantami – ulica Piłsudskiego – al. 3 Maja do parku Jordana.

W związku ze zgromadzeniem wystąpią utrudnienia (wstrzymania ruchu) na czas przejścia uczestników.

Przywrócenie tramwaju do Pleszowa

Uprzejmie informujemy, że od dnia 18.10.2018 r. (czwartek) przywrócony zostanie ruch tramwajów na odcinku Kopiec Wandy - Pleszów. Ze względu na dalsze prowadzenie prac budowlanych w bliskim sąsiedztwie torowiska obowiązywać będzie ograniczenie liczby tramwajów korzystających z tego odcinka. W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

II etap remontu ul. Myślenickiej. Kontynuacja remontu ul. Krzyżańskiego

Uprzejmie informujemy, że od dnia 20.10.2018 r. (sobota) rozpocznie się II etap przebudowy ul. Myślenickiej. W tym etapie zostanie przywrócony ruch pojazdów na ul. Myślenickiej, na odcinku od Ronda Pamuły do ul. Merkuriusza Polskiego i ul. Chałbińskiego, natomiast zostanie wyłączony ruch pojazdów na odcinku od ul. Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko. Jednocześnie zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy dla pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie na ciągu ulic: Merkuriusza Polskiego - Chałubińskiego - Szybisko. W dalszym ciągu trwa także przebudowa ul. Krzyżańskiego na odcinku od ul. Niewodniczańskiego do granicy Krakowa.

Wstrzymanie ruchu na ul. Franciszkańskiej

W dniu 16.10.2018 r. pomiędzy godz. 19.50 a godz. 20.40 w związku z projekcją multimedialną na elewacji kamienicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej połączoną z odsłonięciem odrestaurowanego „Okna Papieskiego”, zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Franciszkańska na odcinku pomiędzy ul. Straszewskiego a ul. Bracką. Ruch tramwajowy zostanie skierowany na trasy zastępcze.