Zmiany w KMK

Kościuszki naprawione, Kościuszkowców do naprawy

W środę (22 listopada) zakończą się prace naprawcze torowiska na ul. Kościuszki. Tramwaje wrócą na tę ulice w czwartek (23 listopada) rano.


 

Autobusy podczas remontu ul. Kościuszki sprawdź zmiany!

Uwaga! Od dnia 20.11.2017 r. (poniedziałek) do godziny 10:00 do końca dnia 22.11.2017 r. (środa) prowadzone będą prace przy wymianie torowiska na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Borelowskiego-Lelewela. W związku z tym, linie 109, 209, 229, 239, 249, 259 i 269 kursować będą od przystanku"Komorowskiego" ul. Kościuszki, al. Krasińskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego, gdzie zawrócą, następnie al. Krasińskiego i Dunin-Wąsowicza do pętli Cracovia Stadion. Na trasie objazdowej autobusy będą zatrzymywać tylko na przystanku "Jubilat", na torowisku tramwajowym.

Od soboty bez tramwajów na ulicy Kościuszki

Od soboty, 18 listopada do środy, 22 listopada prowadzone będą prace naprawcze torowiska tramwajowego na ul. Kościuszki. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Filharmonia – Salwator.

Przebudowa wjazdu na teren Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta (etap III)

Uprzejmie informujemy, że od dnia 06.11.2017 r. (poniedziałek) na okres 3 tygodni w związku z kontynuacją prac związanych z przebudową wjazdu na teren Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta, ponownie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na ul. Ujastek. W tym czasie wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Tramwajem lub autobusem na krakowskie cmentarze
Komunikat archiwalny 2017-10-31

Od soboty po ulicach Krakowa kursują dodatkowe tramwaje i autobusy, ułatwiające dojazd do krakowskich cmentarzy. Jutro 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych. Po Krakowie kursować będzie aż 10 dodatkowych linii tramwajowych i 21 dodatkowych linii autobusowych. Tak więc zachęcamy do skorzystania z oferty Komunikacji Miejskiej w Krakowie przy planowaniu wizyty na grobach swoich bliskich.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 10: Moskwa

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W dziesiątym odcinku Emil Markowiak, koordynator Sekcji ds. Rozwoju Sieci Transportowej ZIKiT, po dłuższej przerwie opisuje wrażenia z urlopu w Moskwie.

W czasie dnia Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z komunikacji zbiorowej

Przełom października i listopada to tradycyjnie okres wzmożonego ruchu na drogach prowadzących do cmentarzy. Kumulacja ruchu przypada 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych. Dojazd  samochodem do  miejsca spoczynku naszych bliskich jak zwykle okaże się kłopotliwy: będziemy musieli odstać długie minuty w korkach, a potem jeszcze znaleźć miejsce do zaparkowania. Wybierając komunikację miejską możemy oszczędzić sobie tych kłopotów. Raz - zyskamy na czasie, dwa – unikniemy zdenerwowania, trzy – oszczędzimy pieniądze, bo wydamy kilka złotych na bilet zamiast tracić paliwo w stojąc korkach.

Tramwaje niebawem wrócą na ulicę Długą

Dobiegają końca prace przy modernizacji skrzyżowania ulicy Długiej z Basztową Dzięki temu tramwaje powrócą na Długą już 31 października –  na razie na trzy dni. Dzięki zaangażowaniu wykonawcy, czyli Grupy ZUE S.A., udało się przyspieszyć prace przy torowisku i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na Długiej pojawi się linia tramwajowa. Będzie to linia specjalna, która będzie kursować od południa 31 października do późnego wieczora 2 listopada. Dzięki temu,  w okolice cmentarza Rakowickiego będzie można wygodniej dojechać tramwajem.

Zawieszenie funkcjonowania Parkingu P+R Giełda Balicka

 Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w okresie od dnia 27.10.2017 r. (piątek)  do dnia 01.11.2017 r. (środa) parking P+R Giełda Balicka będzie nieczynny. Parking będzie ponownie dostępny dla kierowców od 4:30 w dniu 02.11.2017 r.

21. Międzynarodowe Targi Książki
Komunikat archiwalny 2017-10-24

  Szanowni Pasażerowie!

       Uprzejmie informujemy, że w związku z odbywającymi się przy ul. Galicyjskiej (Dzielnica XIV Czyżyny) 21. Międzynarodowymi Targami Książki wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie: