Zmiany w KMK

W piątek nie kasujemy biletów

22 września przypada Dzień bez Samochodu. Tego dnia wszystkimi liniami miejskimi i aglomeracyjnymi jeździmy za darmo. Dotyczy to wszystkich pasażerów, a nie tylko okazicieli dowodów rejestracyjnych aut, jak w latach minionych.

Skrzyżowanie Basztowej z Długą – kursowanie tramwajów i ruch samochodowy

W związku z przebudową skrzyżowania ulicy Basztowej z Długą, która rozpocznie się 18 września, informujemy, że w czasie prac tramwaje nie będą kursowały ulicą Długą. Remont tego skrzyżowania jest skoordynowany z zakończeniem prac na skrzyżowaniu przy Dworcu Głównym, dzięki czemu zapewniamy ciągłość dojazdu tramwajów do Krowodrzy Górki.

Mobilność w Krakowie – wspólna akcja w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Zapraszamy na wydarzenia w ramach akcji „Mobilność w Krakowie” zorganizowanej przez ZIKiT wraz z Renomą, MPK S.A., Mobilisem, BikeU Wavelo.

Spotkanie z kontrolerami biletów

W najbliższy poniedziałek 4 września będzie można porozmawiać z kontrolerami ZW Renoma o zasadach darmowego podróżowania komunikacją miejską w Krakowie. Przypomnijmy - od pierwszego września do darmowych przejazdów mają prawo uczniowie szkół podstawowych.

Wprowadzanie rozkładu powakacyjnego i zmiany w komunikacji tramwajowej

Szanowni Pasażerowie!

            Uprzejmie informujemy, że wprowadzanie powakacyjnych rozkładów jazdy oraz przywracanie przejazdu na poszczególnych odcinkach sieci komunikacyjnej będzie przebiegało w następujących etapach:

„Dożynki Miejskie”

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuję, że w niedzielę 03.09.2017 na ul. Na Załęczu odbędą się Dożynki Miejskie,  w związku z powyższym od godz. 5:00 (pierwszych wyjazdów) do 24:00, autobusy linii 113 będą kursowały przez ul. Ogłęczyzna z pominięciem ul. Na Załęczu i ul. Siwka.
W tym dniu przystanki:  "Na Załęczu szkoła" oraz "Siwka" będą nieczynne.
Również zamknięta dla ruchu kołowego zostanie ul. Na Załęczu  na odcinku pomiędzy ul. Ogłęczyzna  a ul. Zawsie.

Za utrudnienia przepraszamy.

Początek roku szkolnego – koniec wielu uciążliwych objazdów

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego znacznie łatwiej będzie dotrzeć do centrum Krakowa. Jest to dobra informacja dla uczniów, którzy od 4 września będą dojeżdżać do wielu szkół, przede wszystkim średnich, zlokalizowanych w centrum Krakowa. Przywrócony został przejazd tramwajowy ulicami Lubicz i Westerplatte. Dotychczas tramwaje między dwoma częściami miasta musiały kursować przez tunel pod dworcem Kraków Główny lub przez estakadę nad dworcem Kraków Płaszów.

Całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim im. ks. Gorzelanego

Szanowni Pasażerowie!

        Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że w okresie od 01.09.2017 r. (piątek) do 03.09.2017 r. (niedziela), w związku z koniecznością wykonania niezbędnych prac poprzedzających przywrócenie pełnej przejezdności Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego dla tramwajów,  zostanie całkowicie wyłączony ruch tramwajowy na przedmiotowym węźle.      

Od jutra zaczynamy pracę na ul. Grzegórzeckiej
Komunikat archiwalny 2017-08-08

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Andrzej Mikołajewski, wspólnie z Prezesem ZUE S.A., Wiesławem Nowakiem, po dogłębnym przeanalizowaniu harmonogramu i planu robót remontowych na ul. Grzegórzeckiej, zdecydowali o korekcie terminu realizacji remontu i ograniczeniu rozmiaru utrudnień dla mieszkańców.

Naprawa torowiska w ul. Kościuszki
Komunikat archiwalny 2017-08-04

Szanowni Pasażerowie!

           Uprzejmie informujemy, że w dniach 05-06.08.2017 r. (sobota - niedziela) prowadzone będą prace naprawcze torowiska tramwajowego na ul. Kościuszki. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Filharmonia – Salwator.

           Przypominamy, że w dalszym ciągu trwa przebudowa ul. Basztowej wraz z węzłem rozjazdowym „Dworzec Główny” (etap I), modernizacja torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim im. ks. Gorzelanego (etap II) oraz przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Grzegórzeckiej.