Zmiany w KMK

Maksymalizacja - cały czas monitorujemy sytuację

Nadal badamy sytuację w komunikacji miejskiej po wprowadzonej 8 stycznia maksymalizacji. Obserwujemy pewne zmiany w zachowaniach podróżnych, ale jakiekolwiek decyzje o modyfikacji sieci połączeń, ogłoszone zostaną nie wcześniej niż zaraz przed feriami zimowymi.

Przetarg na przebudowę ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg nieograniczony na przebudowę ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie wraz z przebudową torowiska tramwajowego, sieci trakcyjnej, odwodnieniem, oświetleniem i przebudową kolidującej infrastruktury technicznej. Otwarcie złożonych ofert  nastąpi w dniu 20 lutego 2018 roku (o godzinie 13:00).

Szlifowanie szyn na ul. Wielickiej
Komunikat archiwalny 2018-01-09

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia szlifowania szyn w torowisku na ul. Wielickiej pomiędzy przystankami „Bieżanowska”i „Wlotowa”, w dniach 13-14.01.2018 r. (sobota-niedziela) zostanie wstrzymany ruch tramwajów na odcinku od węzła Bieżanowska do Nowego Bieżanowa P+R. W związku z powyższym w w/w dniach wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Sprawdź nowe rozkłady jazdy autobusów i tramwajów

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu opublikował już nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, które zaczną obowiązywać od poniedziałku, 8 stycznia. Rozkłady tramwajów i autobusów są dostępne na stronie internetowej MPK.

Obchody Święta Trzech Króli KMK
Komunikat archiwalny 2018-01-05

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 06.01.2018 r. (sobota) odbędą się tradycyjne uroczystości związane ze Świętem Objawienia Pańskiego (Orszaki Trzech Króli), w związku z którymi występować będą poniższe utrudnienia w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej:

Krakowska #maksymalizacja to wyzwanie logistyczne

W poniedziałek 8 stycznia krakowska komunikacja miejska wchodzi na jeszcze wyższe obroty. Szczególnie widoczne będzie to w okresie między szczytami. - Chcemy zachęcać kierowców do korzystania z komunikacji zbiorowej - mówi wicedyrektor odpowiedzialny za transport w Krakowie.

Maksymalizacja siatki połączeń - zmiany w Komunikacji Miejskiej

  Szanowni Pasażerowie!

           Uprzejmie informujemy, że od dnia 08.01.2018 r. (poniedziałek), w ramach maksymalizacji siatki połączeń Komunikacji Miejskiej w Krakowie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych oraz autobusowych :

Funkcjonowanie KMK w Noc Sylwestrową

Uprzejmie informujemy, że w Noc Sylwestrową 31.12.2017/01.01.2018 r. w związku ze spodziewanym zwiększonym zapotrzebowaniem na przewozy zostanie wzmocniona oferta nocnej Komunikacji Miejskiej w Krakowie, która kursować będzie według następującego porządku:

Bieg Sylwestrowy oraz Noc Sylwestrowa

Uprzejmie informujemy, że w związku z imprezą "Bieg Sylwestrowy", w dniu 31.12.2017 r. (niedziela) w godzinach około 11:45 - 13:30 zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Franciszkańskiej i Dominikańskiej. W tym czasie linie tramwajowe 1, 6, 8, 13, 18 i 20 będą kierowane na trasy objazdowe:

Przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej odsłonie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że od początku grudnia br. pasażerowie krakowskiej Komunikacji Miejskiej mogą podziwiać przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej, artystycznej szacie. Głównym motywem wizualnym jest w obu przypadkach twórczość i osoba Stanisława Wyspiańskiego.