Zmiany w KMK

Przywrócenie ruchu na ul. Ujastek Mogilski
Komunikat archiwalny 2017-06-01

Uprzejmie informujemy, że od dnia 5 czerwca 2017 r. (poniedziałek) zostanie przywrócony ruch tramwajowy w ciągu ul. Ujastek Mogilski, na odcinku Kombinat – Kopiec Wandy.

Prace torowe na węźle Kombinat oraz na pętli Bronowice Małe

Od 3 do 4 czerwca oraz od 10 do 11 czerwca (w dwa kolejne weekendy w obu miejscach jednocześnie) prowadzone będą prace przy utrzymaniu infrastruktury torowej w węźle rozjazdowym „Kombinat” oraz na pętli Bronowice Małe. W związku z powyższym, w wyżej wymienionych dniach, w godzinach 6:00 – 19:00 nastąpi wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinku od Placu Centralnego im. R. Reagana do Wzgórz Krzesławickich oraz Walcowni oraz przez cały dzień na odcinku od Bronowic (pętla przy ul. Rydla) do Bronowic Małych.

Remont buspasa przy Placu Inwalidów
Komunikat archiwalny 2017-05-26

W poniedziałek 29 maja rusza remont pasa autobusowego w rejonie przystanku „Plac Inwalidów” w kierunku północnym. Prace potrwają do 17 czerwca. W związku z koniecznym remontem wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Za utrudnienia przepraszamy!

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 6: Wrocław

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W szóstym odcinku z Krakowem porównujemy nieco mniejszy od niego Wrocław, któremu w rankingu udało się zdobyć tyle samo punktów. Do stolicy Dolnego Śląska pojechał pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

Weekendowe zmiany w kursowaniu tramwajów na trasie Łagiewniki i Pleszów

W najbliższą sobotę i niedzielę, 27 i 28 maja, prowadzone będą jednocześnie prace torowe na węźle w Łagiewnikach, przy pętli w Borku Fałęckim oraz przy montażu przejazdówki torowej w Pleszowie. W związku z tym wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinkach od przystanków „Korona” i „Lipińskiego” w kierunku Borku Fałęckiego oraz od Kopca Wandy do Pleszowa. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Komunikacja miejska w Noc Muzeów (19/20 maja)
Komunikat archiwalny 2017-05-16

W nocy 19/20 maja 2017 r. (piątek/sobota) w Krakowie odbywać się będzie kolejna edycja Nocy Muzeów. W związku z tym zostaną wprowadzone wzmocnienia komunikacji miejskiej.

Wzmocnienia komunikacji miejskiej w czasie Juwenaliów

Od nocy 9/10 maja (wtorek/środa) do nocy 14/15 maja (niedziela/poniedziałek) zostaną wprowadzone wzmocnienia oferty Komunikacji Miejskiej w Krakowie z okazji Juwenaliów.

Procesja ku czci św. Stanisława. Zmiany w komunikacji miejskiej i utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w związku procesją ku czci św. Stanisława 14 maja 2017 r. (niedziela) wystąpią utrudnienia w ruchu oraz w kursowaniu linii tramwajowych 6, 8, 10, 13, 18, 22, 52 i linii autobusowych 184 i 484.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 5: Łódź

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. Porównamy je z rozwiązaniami znanymi z Krakowa. W piątym odcinku naszej serii prezentujemy porównywalną wielkościowo do Krakowa Łódź. Wybrał się tam pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

Wymiana zwrotnicy na węźle Wielicka/Nowosądecka. Wstrzymany będzie ruch tramwajowy

Szanowni Pasażerowie! Uprzejmie informujemy, że od 29.04 do 2.05.2017 r. (sobota - wtorek) w związku z koniecznością wymiany zwrotnicy na węźle Wielicka/Nowosądecka, nastąpi wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku od węzła ul. Wielicka/estakada tramwajowa do pętli Nowy Bieżanów i Kurdwanów.