Zmiany w KMK

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 7: Kijów

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W siódmym odcinku z Krakowem porównujemy stolicę największego powierzchniowo państwa leżącego w całości w Europie, czyli Ukrainy. Do Kijowa pociągiem prosto z Przemyśla pojechał pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

Informacja po spotkaniu z przewoźnikami prywatnymi

Dziś (16 czerwca, piątek) w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu odbyło się spotkanie z przewoźnikami busów z udziałem Radnych Miasta Krakowa, na którym ZIKiT przedstawił dodatkowe, kompromisowe propozycje w planowanych zmianach dotyczących funkcjonowania busów w centrum Krakowa. Kolejne spotkanie odbędzie się 6 lipca, na którym temat będzie kontynuowany.

Zmiany na liniach autobusowych
Komunikat archiwalny 2017-06-09

Wakacje coraz bliżej! Od 24 czerwca (sobota) wprowadzony zostanie wakacyjny rozkład jazdy krakowskiej komunikacji miejskiej. Wraz z nim zmianie ulegnie kursowanie niektórych linii autobusowych.

Zmiany w funkcjonowaniu busów w centrum Krakowa

Ograniczenie ruchu pojazdów, a co za tym idzie hałasu i spalin, w ścisłym centrum Krakowa i przyspieszenie komunikacji zbiorowej na Alejach Trzech Wieszczów - to główne efekty zmian w funkcjonowaniu przewoźników typu BUS w Krakowie. Zostaną one wprowadzone w życie już 17 czerwca.

Wstrzymanie ruchu na odcinku Kombinat - Kopiec Wandy

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z brakiem możliwości przejazdu przez ul. Ujastek Mogilski, na odcinku Kombinat – Kopiec Wandy, do odwołania tramwaje linii 21 kursują przez ul. Ptaszyckiego, z pominięciem przystanków "Struga", "Kombinat" i "Wandy". Przepraszamy za utrudnienia!

Przywrócenie ruchu na ul. Ujastek Mogilski
Komunikat archiwalny 2017-06-01

Uprzejmie informujemy, że od dnia 5 czerwca 2017 r. (poniedziałek) zostanie przywrócony ruch tramwajowy w ciągu ul. Ujastek Mogilski, na odcinku Kombinat – Kopiec Wandy.

Prace torowe na węźle Kombinat oraz na pętli Bronowice Małe

Od 3 do 4 czerwca oraz od 10 do 11 czerwca (w dwa kolejne weekendy w obu miejscach jednocześnie) prowadzone będą prace przy utrzymaniu infrastruktury torowej w węźle rozjazdowym „Kombinat” oraz na pętli Bronowice Małe. W związku z powyższym, w wyżej wymienionych dniach, w godzinach 6:00 – 19:00 nastąpi wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinku od Placu Centralnego im. R. Reagana do Wzgórz Krzesławickich oraz Walcowni oraz przez cały dzień na odcinku od Bronowic (pętla przy ul. Rydla) do Bronowic Małych.

Remont buspasa przy Placu Inwalidów
Komunikat archiwalny 2017-05-26

W poniedziałek 29 maja rusza remont pasa autobusowego w rejonie przystanku „Plac Inwalidów” w kierunku północnym. Prace potrwają do 17 czerwca. W związku z koniecznym remontem wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Za utrudnienia przepraszamy!

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 6: Wrocław

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W szóstym odcinku z Krakowem porównujemy nieco mniejszy od niego Wrocław, któremu w rankingu udało się zdobyć tyle samo punktów. Do stolicy Dolnego Śląska pojechał pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

Weekendowe zmiany w kursowaniu tramwajów na trasie Łagiewniki i Pleszów

W najbliższą sobotę i niedzielę, 27 i 28 maja, prowadzone będą jednocześnie prace torowe na węźle w Łagiewnikach, przy pętli w Borku Fałęckim oraz przy montażu przejazdówki torowej w Pleszowie. W związku z tym wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinkach od przystanków „Korona” i „Lipińskiego” w kierunku Borku Fałęckiego oraz od Kopca Wandy do Pleszowa. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.