Zmiany w KMK

Rozpoczęcie przebudowy ciągu Królewska - Podchorążych - Bronowicka KOMUNIKACJA MIEJSKA

 Uprzejmie informujemy, że w związku z rozpoczęciem przebudowy ciągu ulicznego Królewska - Podchorążych - Bronowicka na odcinku od Placu Inwalidów do pętli Bronowice, od dnia 22.09.2018 r. (sobota) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od Teatr Bagatela - Bronowice Małe oraz ruch pojazdów na przebudowywanym ciągu ulicznym (z dopuszczeniem przejazdu autobusów KMK na wybranych odcinkach).

Zakończenie przebudowy pętli tramwajowej Kurdwanów P+R

Uprzejmie informujemy, że od dnia 24.09.2018 r. (poniedziałek) zakończy się przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R prowadzona w ramach budowy Trasy Łagiewnickiej.

W związku z powyższym, w dniach 22-23.09.2018 r. (sobota – niedziela) przeprowadzony zostanie demontaż przejścia torowego (tzw. „przejazdówka”). W tym czasie będzie wyłączony ruch tramwajów na odcinku Bieżanowska – Kurdwanów P+R.

Od dnia 24.09.2018 r. (poniedziałek) zostanie przywrócony ruch tramwajowy na przedmiotowym odcinku bez ograniczeń dla taboru i częstotliwości linii.

Mając na uwadze powyższe, zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Rusza przebudowa ulic Bronowickiej, Królewskiej i Podchorążych [MAPY]

W sobotę, 22 września, ruszają prace związane z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. W związku z modernizacją zostaną zawieszone kursy tramwajowe na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic. Pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza. Modernizowane ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego, dla mieszkańców zostanie zachowany dojazd do posesji.

Zmiany w rozkładach jazdy dla wygody pasażerów

Od soboty (8 września br.) zostanie wprowadzona zmiana rozkładów jazdy na liniach aglomeracyjnych nr 204, 244 oraz 304.

 

Bezpłatna komunikacja dla uczniów z podkrakowskich gmin

Od 1 września 2018 r. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu 12 gmin tworzących Stowarzyszenie Metropolia Krakowska będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji publicznej. To kolejny element współpracy Krakowa z otaczającymi miasto gminami, który ma zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu zbiorowego. Co ważne, uprawnienie będzie obowiązywało na takich samych zasadach jak uczniów krakowskich placówek oświatowych – w trakcie roku szkolnego, od 1 września do 30 czerwca.  

Nowe udogodnienia dla pasażerów – 103 przez rondo Kocmyrzowskie

Od poniedziałku (3 września br.) linia autobusowa 103 (Aleja Przyjaźni – Lesisko) będzie kursować nową zmienioną trasą. 

Kraków Business Run 2018 zmiany w KMK

Uprzejmie informujemy, że w dniu 02.09.2018 r. (niedziela) odbędzie się uliczny Bieg Sztafetowy Business Run. W związku z imprezą, w godzinach ok. 10:00 - 13:30 został wyłączony ruch tramwajowy na ul. Franciszkańskiej i Dominikańskiej. W tym czasie linie tramwajowe 0, 1, 6, 8, 13, 18 i 71 będą kierowane na trasy czasowo zmienione:

VII Bieg Fundacji Tesco Dzieciom zmiany w KMK

 Uprzejmie informujemy, że w dniu 01.09.2018 r. (sobota) w godzinach 12:30 – 14:00 odbędzie się  „VII Bieg Fundacji Tesco Dzieciom”.

Nowa trasa linii 17

Od września na krakowskich torach ponownie kursować będzie linia tramwajowa nr 17. Jej trasa będzie nieco zmieniona. Linia będzie wspomagała w godzinach szczytu popularne linie 11 i 19, dzięki temu odjazdy będą realizowane co 7,5 minuty.

Funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie po zakończeniu wakacji szkolnych

Uprzejmie informujemy, że w związku z zakończeniem wakacji szkolnych, od dnia 03.09.2018 r. (poniedziałek) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.