Zmiany w KMK

Duże zmiany w transporcie aglomeracyjnym

Od najbliższej soboty (7 kwietnia) wprowadzamy wiele zmian w kursowaniu autobusów podmiejskich. Dzięki nim autobusy pojawią się w nowych miejscach w gminach Kocmyrzów-Luborzyca, Zielonki oraz Michałowice.

Prace torowe na ul. Wielickiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia awaryjnych prac torowych w węźle rozjazdowym „Dworcowa”, w dniu 07.04.2018 r. (sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie podczas Święta Bożego Miłosierdzia

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że w dniu 8 kwietnia br. (niedziela) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbywać się będą uroczystości z okazji Święta Bożego Miłosierdzia.

Funkcjonowanie KMK w okresie Świąt Wielkanocnych i odpustu Emaus

W związku ze zbliżającą się Wielkanocą i odpustem Emaus od 30 marca do 3 kwietnia wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie. Naszym Pasażerom życzymy spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych i zachęcamy do zapoznania się z informacjami, jak w niebawem pojadą autobusy i tramwaje! 

Wymiana zwrotnicy w węźle Wiadukty

 Uprzejmie informujemy, że w związku z wymianą zwrotnicy w węźle rozjazdowym „Wiadukty”, w dniach 24-25.03.2018 r. (niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy w ciągu ulicy Kocmyrzowskiej, od węzła „Wiadukty” do pętli Wzgórza Krzesławickie. Zostanie utrzymany przejazd tramwajów w obu kierunkach w relacji ul. Kocmyrzowska (od Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego) – ul. Łowińskiego. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

XV Półmaraton Marzanny

 Uprzejmie informujemy, że w dniu 18.03.2018 r. (niedziela) odbędzie się "XV Półmaraton Marzanny".

Zasady honowania biletów PolRegio

W związku z pracami modernizacyjnymi na terenie krakowskiego węzła kolejowego prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury (PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.), od dnia 11 marca 2018 r. nastąpią w godzinach 9:30 – 14:30 przerwy w ruchu kolejowym na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów – Kraków Bieżanów – Podłęże (linia PKP PLK nr 91 Kraków Główny – Medyka), Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie wprowadza w godzinach 8:30 – 15:30 następujące zasady honorowania biletów Przewozów Regionalnych/PolRegio:

Utrzymaniu infrastruktury torowej na skrzyżowaniu ulic Straszewskiego i Franciszkańskiej

Szanowni Pasażerowie!

            Uprzejmie informujemy, że w związku z nocnymi pracami przy utrzymaniu infrastruktury torowej na skrzyżowaniu ulic Straszewskiego i Franciszkańskiej, od nocy 12/13.03.2018 r. (pn/wt) do nocy 16/17.03.2018 r. (pt/sb) włącznie, przystanek "Filharmonia" dla linii 669 w kierunku Nowego Bieżanowa P+R zostanie przeniesiony z torowiska tramwajowego na jezdnię dla ruchu ogólnego (będzie zlokalizowany na ul. Straszewskiego pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego a skrzyżowaniem z ul. Smoleńsk).

            Ponadto, w noce 15/16 - 16/17.03.2018 r. (cz/pt - pt/sb) linia tramwajowa 69 zostanie zawieszona. W zamian kursować będzie linia autobusowa 669 z częstotliwością odpowiednią dla danej nocy.

            Za utrudnienia przepraszamy!

Droga Krzyżowa 12.03.2018

Uprzejmie informujemy, że w dniu 12.03.2018 r. (poniedziałek) w godzinach od około 19:00 do około 21:00 ulicami Pułaskiego, Barską, Madalińskiego, Rynek Dębnicki, Bałuckiego, Konfederacką przejdzie Droga Krzyżowa.

Wymiana zwrotnicy na skrzyżowaniu ulic Ujastek i Mrozowej

Uprzejmie informujemy, że w związku z wymianą zwrotnicy na skrzyżowaniu ulic Ujastek i Mrozowej, w dniach 17-18.03.2018 r. (sobota – niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Mrozowej, od ul. Ujastek do pętli Walcownia. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie: