Zmiany w KMK

Remont nawierzchni na al. Jana Pawła II

Uprzejmie informujemy, że od dnia 19.11.2018 r. (poniedziałek) od początku kursowania linii dziennych, w związku z remontem nawierzchni na jezdni północnej al. Jana Pawła II, na odcinku od ul. Klasztornej do Placu Centralnego im. R. Reagana, zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu przystanków autobusowych:

II etap przebudowy ciągu Królewska - Podchorążych - Bronowicka

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17.11.2018 r. (sobota) rozpocznie się II etap przebudowy ciągu ulicznego Królewska – Podchorążych – Bronowicka. W tym etapie zostanie całkowicie wyłączony ruch pojazdów na ul. Podchorążych i Bronowickiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego (rejon przystanków „Uniwersytet Pedagogiczny”) do skrzyżowania z ul. Rydla (rejon przystanków „Bronowice”).

Wyłączenie z eksploatacji torowiska w ciągu ul. Mrozowej

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17.11.2018 r. (sobota) nastąpi wyłączenie z eksploatacji torowiska tramwajowego w ulicy Mrozowej. Uwaga! W tym samym dniu rozpocznie się awaryjna naprawa torowiska w ciągu al. Solidarności. Szczegółowe informacje na temat są zawarte w odrębnym komunikacie.

Awaryjna naprawa torowiska w ciągu Alei Solidarności

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17.11.2018 r. (sobota) rozpocznie się awaryjna naprawa torowiska tramwajowego w ciągu alei Solidarności. Uwaga! W tym samym dniu nastąpi wyłączenie z eksploatacji na czas nieokreślony torowiska w ciągu ul. Mrozowej (szczegółowe informacje na ten temat w odrębnym komunikacie).

Zamknięcie fragmentu ul. Krakowskiej w Wieliczce

Uprzejmie informujemy, że w dniu 17.11.2018 r. (sobota) w godz. od ok. 6.00 do ok. 18.00 ze względu na wykonywanie nawierzchni asfaltowej na całej szerokości ul. Krakowskiej w Wieliczce pomiędzy budowanymi rondami zamknięty dla ruchu kołowego zostanie odcinek ul. Krakowskiej od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Dembowskiego.

Obchody Święta Niepodległości w Krakowie - Komunikacja Miejska

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11.11.2018 r. (niedziela) odbędą się oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. W związku z tym, będą występować utrudnienia w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.
Zapoznaj się z imprezami organizowanymi w ten weekend i organizacją ruchu.

Komunikacja Miejska w dniu 12 listopada

Szanowni Pasażerowie!

W związku z Ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Komunikacja Miejska w Krakowie w dniu 12 listopada 2018 r. funkcjonować będzie według świątecznych rozkładów jazdy. Komunikacja nocna kursować będzie bez zmian (na podstawie rozkładów jazdy na dany dzień tygodnia).

Wygodniej na al. Solidarności

Do końca roku zostanie przeprowadzona awaryjna naprawa odcinków torowiska tramwajowego w alei Solidarności. Prace, które będą realizowane na odcinku pomiędzy ulicą Bulwarową i węzłem rozjazdów Kombinat powinny rozpocząć się w przeciągu dwóch tygodni. Pozwolą one utrzymać torowisko w dobrej kondycji do czasu modernizacji.

Zmiana w kursowaniu linii nocnej 62

Uprzejmie informujemy, że w związku nocnymi pracami utrzymaniowymi przy torowisku na Placu Centralnym im. R. Reagana, w noce 08/09 - 09/10.11.2018 r. (cz/pt - pt/sb) linia tramwajowa 62 będzie kursować w następujący sposób:

Zmiany w przebiegu komunikacji autobusowej do Bronowic

Wraz z postępem prac przy modernizacji torowiska do pętli w Bronowicach konieczne są korekty przebiegu zastępczych linii autobusowych obsługujących tamtejsze osiedla. Wykonawcy rozpoczynają nowy etap prac i są zmuszeni zamknąć dla autobusów ulicę Bronowicką.