Zmiany w KMK

Tramwajem lub autobusem na krakowskie cmentarze
Komunikat archiwalny 2017-10-31

Od soboty po ulicach Krakowa kursują dodatkowe tramwaje i autobusy, ułatwiające dojazd do krakowskich cmentarzy. Jutro 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych. Po Krakowie kursować będzie aż 10 dodatkowych linii tramwajowych i 21 dodatkowych linii autobusowych. Tak więc zachęcamy do skorzystania z oferty Komunikacji Miejskiej w Krakowie przy planowaniu wizyty na grobach swoich bliskich.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 10: Moskwa

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W dziesiątym odcinku Emil Markowiak, koordynator Sekcji ds. Rozwoju Sieci Transportowej ZIKiT, po dłuższej przerwie opisuje wrażenia z urlopu w Moskwie.

W czasie dnia Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z komunikacji zbiorowej

Przełom października i listopada to tradycyjnie okres wzmożonego ruchu na drogach prowadzących do cmentarzy. Kumulacja ruchu przypada 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych. Dojazd  samochodem do  miejsca spoczynku naszych bliskich jak zwykle okaże się kłopotliwy: będziemy musieli odstać długie minuty w korkach, a potem jeszcze znaleźć miejsce do zaparkowania. Wybierając komunikację miejską możemy oszczędzić sobie tych kłopotów. Raz - zyskamy na czasie, dwa – unikniemy zdenerwowania, trzy – oszczędzimy pieniądze, bo wydamy kilka złotych na bilet zamiast tracić paliwo w stojąc korkach.

Tramwaje niebawem wrócą na ulicę Długą

Dobiegają końca prace przy modernizacji skrzyżowania ulicy Długiej z Basztową Dzięki temu tramwaje powrócą na Długą już 31 października –  na razie na trzy dni. Dzięki zaangażowaniu wykonawcy, czyli Grupy ZUE S.A., udało się przyspieszyć prace przy torowisku i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na Długiej pojawi się linia tramwajowa. Będzie to linia specjalna, która będzie kursować od południa 31 października do późnego wieczora 2 listopada. Dzięki temu,  w okolice cmentarza Rakowickiego będzie można wygodniej dojechać tramwajem.

Zawieszenie funkcjonowania Parkingu P+R Giełda Balicka

 Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w okresie od dnia 27.10.2017 r. (piątek)  do dnia 01.11.2017 r. (środa) parking P+R Giełda Balicka będzie nieczynny. Parking będzie ponownie dostępny dla kierowców od 4:30 w dniu 02.11.2017 r.

21. Międzynarodowe Targi Książki
Komunikat archiwalny 2017-10-24

  Szanowni Pasażerowie!

       Uprzejmie informujemy, że w związku z odbywającymi się przy ul. Galicyjskiej (Dzielnica XIV Czyżyny) 21. Międzynarodowymi Targami Książki wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Dodatkowe kursy linii 107

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od dnia 21 października br. (sobota) zostaną wprowadzone korekty rozkładu jazdy linii 107. Linia autobusowa 107 kursuje na trasie: Dworzec Płaszów – Soboniowice; Soboniowice – Dworzec Płaszów.

Wzmocnienie oferty KMK w rejonie niektórych cmentarzy

Uprzejmie informujemy, że w dniach 21-22.10.2017 r. (sobota - niedziela) w związku ze spodziewaną zwiększoną frekwencją pasażerów wzmocniona zostanie oferta Komunikacji Miejskiej w Krakowie w rejonie niektórych cmentarzy. W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

  • linie 2 i 5 - do obsługi linii będzie kierowany tabor o większej pojemności;
  • linie 105/405 – w godz. ok. 9:00 – 18:00 wszystkie kursy zostaną wydłużone do pętli Cmentarz Batowice. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
  • linia 142 – w godz. ok. 9:00 – 19:00 będzie kursować na trasie Cmentarz Batowice – Os. Na Stoku, ze zmianą trasy w rejonie Cmentarza Grębałów. Od ul. Ujastek w ul. Łowińskiego w prawo, dalej ul. Blokową, Darwina, Poległych w Krzesławicach, Architektów. Powrót tą samą trasą. Kursy wykonywane rano i wieczorem w relacji Czyżyny Dworzec - Os. Na Stoku będą realizowane po stałej trasie. Częstotliwość kursowania linii pozostanie bez zmian. Do obsługi linii będzie kierowany tabor wielkopojemny.
Remont torowiska na ul. Wielickiej w stronę Kurdwanowa

W poniedziałek od godz. 9:00 (16 października br.) rozpocznie się remont torowiska w ciągu ul. Wielickiej, w rejonie ul. Nowosądeckiej. Wymiana torów konieczna jest w tym miejscu ze względu na ich zużycie, a dalsza ich eksploatacja mogłaby być nie tylko niewygodna ale nawet niebezpieczna. Remont jest odpowiedzią na sygnały ze strony mieszkańców na niekomfortowe przejazdy w tym miejscu.
Do około 24 października w obszarze objętym remontem zmianie ulegnie rozkład jazdy komunikacji miejskiej – główna zmiana to wstrzymanie komunikacji tramwajowej. Szczegóły dotyczące zmian będzie można znaleźć bezpośrednio na stronie www.kmkrakow.pl.

Gimnazjaliści - bezpłatne przejazdy KMK od 30.09.2017 r.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przypomina iż Gimnazjaliści ze szkół zlokalizowanych na terenie Gminy Miejskiej Kraków, będą uprawnieni do bezpłatnego podróżowania środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie.