Zmiany w KMK

Intensywny koniec wakacji na krakowskich torowiskach

Nie zwalniają tempa prace przy remontach i przebudowach torów tramwajowych w Krakowie. Trwają intensywne prace budowlane przy przebudowie pętli tramwajowej na Kurdwanowie.

Prace utrzymaniowe przy torowisku w Alei Pokoju - etap 1

Uprzejmie informujemy, że od dnia 16.08.2018 r. (czwartek) rozpoczną się prace utrzymaniowe przy torowisku tramwajowym w ciągu Alei Pokoju. W etapie 1 trwającym do dnia 23.08.2018 r. (czwartek)włącznie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na całej Alei Pokoju (do Ronda Grzegórzeckiego do Ronda Czyżyńskiego). W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Awaryjna naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej

Uprzejmie informujemy, że w nocy 08/09.08.2018 r. (środa/czwartek) będzie prowadzona awaryjna naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej. W związku z tym, w dniu 08.08.2018 r. (środa) od około godz. 21:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Stradomskiej i św. Gertrudy tylko w kierunku Placu Wszystkich Świętych i Poczty Głównej.

Nowe wiaty tramwajowe i autobusowe

W Krakowie prowadzone są prace związane z wymianą wiat tramwajowych i autobusowych.

75. Tour de Pologne w KMK

 Uprzejmie informujemy, że w dniu 04.08.2018 r. (sobota) na terenie Krakowa i okolicznych gmin odbywał się będzie I etap 75. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

Czasowe zawieszenie przystanku Bratysławska

Uprzejmie informujemy, że w związku z remontem wiaduktu kolejowego na ul. Doktora Twardego od dnia 27.07.2018 r. (piątek) na okres około 1 miesiąca zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanku autobusowego "Bratysławska" dla linii 164 w kierunku Górki Narodowej (przed skrętem w prawo w ul. Pielęgniarek).

Środowy wieczór bez tramwajów w tunelu pod dworcem

W środę, 25 lipca od ok. godz. 22:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od ronda Mogilskiego do przystanku przy Politechnice.

Awaryjna naprawa torowiska na ul.Nowosądeckiej

Prace związane z wymianą szyny na łukach w rejonie skrzyżowania z ul. Spółdzielców będą prowadzone przez dwa kolejne weekendy, najbliższy 28-29 lipca oraz za tydzień – przez sobotę i niedzielę 4 i 5 sierpnia. W tym czasie wyłączony zostanie ruch tramwajów na odcinku „Bieżanowska – Kurdwanów P+R”. Linie 6 i 24 od przystanku Bieżanowska pojadą trasą czasowo zmienioną - przez ul.Wielicką.

Modernizacja systemu monitoringu w tunelu tramwajowym 18.07 od 22.00

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzoną modernizacją systemu monitoringu w tunelu tramwajowym, w dniu 18.07.2018 r. (środa) od ok. godz. 22:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Rondo Mogilskie - Dworzec Główny Tunel - Politechnika. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Budowa tymczasowego przejazdu przez torowisko na ul. Zakopiańskiej

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20.07.2018 r. (piątek) w godz. ok. 9:00 – 15:00 prowadzone będą prace przy budowie tymczasowego przejazdu przez torowisko na ul. Zakopiańskiej w rejonie ulicy Hoffmanowej. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki. W związku z tym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie: