Zmiany w KMK

Uroczystości beatyfikacyjne Hanny Chrzanowskiej wzmocnienia KMK

przejmie informujemy, że w dniu 28.04.2018 r. (sobota) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbywać się będą uroczystości beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. W związku ze spodziewanym zwiększonym zainteresowaniem pasażerów transportem zbiorowym oraz w celu ułatwienia dojazdu wiernych zostanie wzmocniona Komunikacja Miejska w Krakowie, która funkcjonować będzie według następującego porządku:

17. Cracovia Maraton i Bieg Nocny zmiany w KMK

22 kwietnia 2018 roku (niedziela) odbędzie się 17. Cracovia Maraton, a 21 kwietnia (sobota) zorganizowane zostaną tradycyjne imprezy towarzyszące krakowskiemu maratonowi. W związku z tymi wydarzeniami sportowymi wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i w komunikacji miejskiej.

Prace torowe na ul. Brożka

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia wymiany zwrotnicy w węźle rozjazdowym Łagiewniki i wyłączenia ruchu tramwajowego na ul. Brożka, w dniach 19-21.04.2018 r. (czwartek - sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Nocne prace torowe na ulicy Franciszkańskiej

Uprzejmie informujemy, że w okresie od nocy 17/18.04.2018 r. (wt/śr) do nocy 30.04/01.05.2018 r. (pn/wt), w związku z pracami torowymi zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Franciszkańskiej i Dominikańskiej. Uwaga! Powyższe prace NIE będą wykonywane w noce z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek (21/22, 22/23, 28/29, 29/30.04.2018 r.). W czasie prowadzenia prac zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Nocne prace torowe na ul. Limanowskiego

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia awaryjnej naprawy torowiska, w dniu 17.04.2018 r. (wtorek) od około godziny 20:00 do końca kursów w danym dniu zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Limanowskiego, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Na Zjeździe a węzłem „Korona”.

Prace drogowe na ulicy Czerwonego Prądnika i zmiany w KMK

Na początku przyszłego tygodnia rozpocznie się frezowanie ul. Czerwonego Prądnika na odcinku od al. 29 listopada do ul. Brogi. Organizacja ruchu polegać będzie na zapewnieniu ruchu jednokierunkowego w stronę al. 29 listopada. Prace potrwają do końca 20 kwietnia.

Prace torowe na ul. Kocmyrzowskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z pracami torowymi w dniach 14-15.04.2018 r. (sobota - niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy w ciągu ulicy Kocmyrzowskiej, od Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego do węzła „Wiadukty”. W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Nocne prace torowe na skrzyżowaniu ulic Straszewskiego i Franciszkańskiej

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w związku z nocnymi pracami przy utrzymaniu infrastruktury torowej na skrzyżowaniu ulic Straszewskiego i Franciszkańskiej, w noce 12/13 - 13/14.04.2018 r. (cz/pt - pt/sb) linia 69 będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: od Nowego Bieżanowa P+R do przystanku "Poczta Główna"bez zmian, następnie ul. Westerplatte do przystanku "Dworzec Główny" i dalej po stałej trasie do Krowodrzy Górki.

            Godziny odjazdów z przystanków na stałej trasie NIE zostaną zmienione.

            Za utrudnienia przepraszamy!

Przebudowa ulicy Myślenickiej zmiany w KMK

Szanowni Pasażerowie!

         Uprzejmie informujemy, że w związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Myślenickiej, od dnia 16.04.2018 r. (poniedziałek) zamknięty zostanie odcinek tej ulicy od ronda Andrzeja Pamuły do skrzyżowania z ul. Merkuriusza Polskiego.

            W związku z powyższym, wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

linia 135 - kursować będzie na trasie czasowo zmienionej: z Golkowic Pętla do przystanku „Swoszowice Szkoła” bez zmian, następnie ulicą Merkuriusza Polskiego, Kąpielową, Zakopiańską, Jugowicką, Podmokłą do przystanku „Myślenicka” i dalej po swojej stałej trasie do Łagiewnik.  Częstotliwość kursowania linii pozostanie bez zmian;

linia 184/484 - kursy wykonywane na trasie Prądnik Czerwony - Swoszowice Szkoła zostaną czasowo skrócone do przystanku Swoszowice Autostrada. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

Naprawa nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z awaryjną naprawą nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej, w dniach 09-13.04.2018 r. (poniedziałek - piątek) od ok. godz. 20:30 do końca kursów w danym dniu będą wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie: