Zmiany w KMK

Komunikacja miejska w święto Trzech Króli

W niedzielę, 6 stycznia, odbędą się tradycyjne uroczystości związane ze Świętem Objawienia Pańskiego (Orszaki Trzech Króli). W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Komunikacja nocna w Sylwestra

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na przewozy, w Noc Sylwestrową 31.12.2018/01.01.2019 r. (pn/wt) zostaną wprowadzone następujące wzmocnienia oferty komunikacji nocnej:

Nocne prace torowe w węźle Dworzec Towarowy

Uprzejmie informujemy, że w związku z nocnymi pracami torowymi w węźle "Dworzec Towarowy", w nocy 20/21.12.2018 r. (cz/pt) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii 69.

Wzmocnienia na mecz 21.12.2018 r.

Uprzejmie informujemy, że w celu ułatwienia odwozu kibiców z meczu piłkarskiego odbywającego się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w dniu 21.12.2018r. (piątek), uruchomione zostaną następujące dodatkowe kursy tramwajowe z przystanku "Reymana".

Przywrócenie ruchu tramwajów w alei Solidarności

Uprzejmie informujemy, że w związku z planowanym zakończeniem awaryjnej naprawy torowiska w ciągu al. Solidarności, od dnia 21.12.2018 r. (piątek) nastąpi przywrócenie ruchu tramwajowego na odcinku od Placu Centralnego im. R. Reagana do węzła „Kombinat”. Przypominamy, że w dalszym ciągu pozostaje wyłączone z eksploatacji na czas nieokreślony torowisko w ciągu ul. Mrozowej.

Funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku

Od 24 grudnia do 2 stycznia zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Wszystkim mieszkańcom życzymy zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Wzmocnienie komunikacji miejskiej w weekendy przed Świętami Bożego Narodzenia

W związku z zwiększoną frekwencją pasażerów w komunikacji miejskiej w rejonie galerii i centrów handlowych przed Świętami Bożego Narodzenia, w soboty 15 i 22 grudnia do obsługi linii: 129 i 174 oraz w niedziele 16 i 23 grudnia do obsługi linii: 114, 129, 144, 164, 173 i 174 skierowane zostaną autobusy przegubowe w miejsce kursujących zwykle pojazdów standardowych.

Prace utrzymaniowe przy torowisku na ul. Broniewskiego w ten weekend

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac utrzymaniowych przy torowisku tramwajowym w ciągu ul. Broniewskiego, w dniach 15-16.12.2018 r. (sobota - niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego do Os. Piastów i Mistrzejowic.

Choinka pod Oknem Papieskim

W dniu 15.12.2018 r. pomiędzy godz. 14.30 a godz. 18.30 w związku z organizowanym wydarzeniem pod nazwą: „Choinka pod Oknem Papieskim” zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Franciszkańska.

Zakończenie prac torowych w węźle Dworcowa

Uprzejmie informujemy, że w związku z wcześniejszym zakończeniem prac torowych w węźle Dworcowa, od dnia 08.12.2018 r. (sobota) zostanie przywrócony ruch tramwajowy na odcinku od skrzyżowania ulic Limanowskiego i Na Zjeździe do zjazdu z estakady tramwajowej na ul. Wielicką.

Przypominamy, że w dalszym ciągu trwa przebudowa ciągu Królewska - Podchorążych - Bronowicka oraz naprawa torowiska w ciągu al. Solidarności.