Inicjatywy mieszkańców

Jesteśmy zdania, że to mieszkańcy znają najlepiej swoją okolicę i z łatwością wskażą, jakie rozwiązania mogą wpłynąć na poprawę jakości życia w ich dzielnicy czy bezpieczeństwa. Zachęcamy zatem krakowian do kontaktu z nami i podzielenia się swoimi pomysłami!

Inicjatywy mieszkańców
Fot. ZIKIT

Jeśli chcesz coś zmienić w swojej dzielnicy, najpierw przedstaw swój pomysł sąsiadom i wszystkim osobom, które Twoim zdaniem mogą być zainteresowane tym tematem. Kolejnym krokiem będzie zebranie podpisów od tych, u których zyskałeś poparcie.

Inicjatorów zachęcamy także do kontaktu z radnymi dzielnicy, którzy już na tym etapie mogą być w stanie zweryfikować czy pomysł ma szansę na realizację czy też nie, np. czy w wybranym  miejscu nie jest planowana jakaś inna inwestycja lub czy ktoś wcześniej nie proponował takiego rozwiązania i z jakiś przyczyn nie doszło ono do skutku. Z radnymi dzielnicy można spotkać się na dyżurach lub podczas posiedzenia Rady Dzielnicy. Dużą pomocą byłaby sytuacja, w której Rada Dzielnicy poprze inicjatywę mieszkańców, podejmując uchwałę w tej sprawie.

Ostatnim etapem jest moment, gdy uchwała Rady Dzielnicy opiniująca pomysł mieszkańców dociera do ZIKiT-u. Wtedy pochylają się nad nim nasi inspektorzy, analizują i udzielają odpowiedzi w formie pisemnej. Jeżeli sprawa jest kontrowersyjna lub wprowadza duże zmiany, istnieje też możliwość zorganizowania konsultacji społecznych.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków