Od 30 marca zmiany w organizacji ruchu na ul. Zakopiańskiej

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu robót w rejonie ul. Zakopiańskiej, Spółka Akcyjna Tras Łagiewnicka informuje, że z dniem 30 marca b.r. ulegnie zmianie obecnie funkcjonująca organizacja ruchu na ciągu ulicy Zakopiańskiej.

Od 30 marca zmiany w organizacji ruchu na ul. Zakopiańskiej
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W ramach kolejnego etapu robót rozpoczęta zostanie realizacja mostu pod którym przeprowadzone zostanie nowe koryto rzeki Wilgi,  przejścia dla pieszych oraz tunelu drogowego w ciągu trasy Łagiewnickiej. Powyższe prace wiążą się z koniecznością wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na  ulicy Zakopiańskiej.

Jak informuje Krzysztof Migdał – Członek Zarządu Spółki Trasa Łagiewnicka, ze względu na Wykonywanie robót budowlanych, zamknięta zostanie dla ruchu jezdnia wschodnia na odcinku od
ul. Zbrojarzy (rejon skrzyżowania) do budynku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ruch samochodów odbywał się będzie dwukierunkowo po jezdni zachodniej. Z uwagi na wprowadzenie ruchu dwukierunkowego ograniczona zostanie możliwość wjazdu w ul.  Siostry Faustyny - zarówno wjazd jak i wyjazd z ul. Siostry Faustyny możliwy będzie wyłącznie na relacji skrętnej w prawo. W podobny sposób możliwy będzie dojazd do stacji benzynowej.

Celem podniesienia bezpieczeństwa pieszych przekraczających ulicę Zakopiańską na wysokości tymczasowego przystanku tramwajowego przy budynku ZUS zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

 

 

Kliknij tutaj aby wiedzieć jak masz się poruszać jako pieszy.

Organizacja dla kierowców dostępna jest pod tym linkiem.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków