2 września Kraków Business Run: zmiany w organizacji ruchu

W niedzielę, 2 września odbędzie się siódma edycja sztafetowego biegu charytatywnego Kraków Business Run. W związku z tym przewidziane są zmiany w organizacji ruchu drogowego.

2 września Kraków Business Run: zmiany w organizacji ruchu
Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej

Pomiędzy godz. 10:30 a godz. 13:30 uczestnicy Kraków Business Run 2017 będą pokonywać następującą trasę: start na drodze wewnętrznej Rynku Głównego, na wysokości skrzyżowania z ul. Szewską, następnie: ul. Sławkowską, w lewo Plantami (wzdłuż ul. Basztowej, ul. Podwale, ul. Dunajewskiego, Straszewskiego) do ul. Podzamcze, ul. Podzamcze, wbiegnięcie na dach CORT, Bulwar przy pomniku Smoka Wawelskiego, chodniki wzdłuż ul. Bernardyńskiej, ul. Św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny linia E-F, linią C-D mety (zlokalizowanej tam, gdzie start).

trasa bis run

Zmiany w organizacji ruchu drogowego

W dniu 2 września 2018 roku dla ruchu kołowego zostaną zamknięte drogi, po których prowadzić będzie trasa biegu.

Od godz. 6:00 – wyłączenie z ruchu drogi wewnętrznej Rynku Głównego (linii C-D) – odcinka pomiędzy ul. Szczepańską a ul. św. Anny.
Pozostałe ulice znajdujące się na trasie biegu zostaną zamknięte ok. godziny 10:00. Na trasie biegu będą obowiązywały zakazy ruchu w obu kierunkach. Dodatkowo, istniejący postój dorożek na Rynku Głównym w dniu 2 września  2018 roku będzie nieczynny.

W związku z zamknięciem ul. Św. Idziego oraz ul. Podzamcze (do ul. Straszewskiego) wyjazd z ul. Droga do Zamku oraz istniejącego parkingu przy ul. św. Idziego będzie możliwy tylko w kierunku ul. Stradomskiej – w związku z przecięciem trasy biegu ruch odbywał się będzie na zasadzie chwilowej przerwy w tymże.

Wyjazd z ul. Straszewskiego odbywał się będzie wyłącznie w kierunku ul. Powiśle.

Organizatorzy imprezy zwracają się z prośbą o dokonanie zaopatrzenia firm wewnątrz pierwszej obwodnicy (zlokalizowanych przy ulicach na trasie biegu lub dla których ww. ulice stanowią jedyny dojazd) do godz. 9:00.

Ruch pieszych na przecięciach z trasą będzie regulowany przez służby porządkowe.

W związku z zamknięciem ul. św. Idziego i ul. Podzamcze został wytyczony objazd ul. Dietla, Most Grunwaldzki, ul. M. Konopnickiej do ul. Zwierzynieckiej.

Od ok. godz. 10:00 do ok. godz. 13:30 zostanie wyłączona komunikacja tramwajowa na ul. Dominikańskiej i ul. Franciszkańskiej.

Droga dla rowerów oraz pieszych na ul. Bernardyńskiej jak i na Górnym Bulwarze Wiślanym (obok Smoka) będzie nieczynna w godz. 6:00-14:00.

Dla samochodów pozostawionych na ul. Św. Tomasza (odcinek od strony ul. Floriańskiej) oraz ulicach przyległych przygotowany zostanie korytarz wyjazdowy na ul. Sławkowskiej w kierunku ul. Basztowej. Od strony Placu Szczepańskiego – tj. z Placu Szczepańskiego, ul. Szewskiej, ul. Św. Anny, ul. Franciszkańskiej – możliwy będzie tylko wyjazd w stronę ul. Dunajewskiego/ul. Podwale, pod nadzorem osób uprawnionych do kierowania ruchem.

W związku z koniecznością ograniczenia ruchu kołowego na trasie biegu – brak będzie możliwości wjazdu (od I Obwodnicy) w kierunku Rynku Głównego ulicami: Sławkowską, Plac Szczepański, Szewską, św. Anny, Franciszkańską, Poselską.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie internetowej: www.krakowbusinessrun.pl

 

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków