Trwają prace na ulicy Jana Długosza oraz Parkowej

W mieście trwają prace remontowe na ulicach Jana Długosza oraz Parkowej. Na Długosza są już gotowe chodniki, teraz czas na remont jezdni. Na Parkowej cały czas trwają prace związane z renowacją kostki kamiennej na docinku od ulicy Rękawka do placu Lasoty.

Trwają prace na ulicy Jana Długosza oraz Parkowej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Ulica  Jana Długosza

W pobliżu ulicy Jana Długosza wyremontowane zostały już chodniki: od ul. Przedwiośnie do ul. I. Krasickiego (nr nieparzyste); od ul. K. Rollego do placu Emila Serkowskiego (nr parzyste); od ul. I. Krasickiego do ul. Kalwaryjskiej (nr nieparzyste). Prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe.

Teraz kolej na jezdnię tej ulicy, na odcinku od mostu Retmańskiego (wraz z tarczą skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. I. Krasickiego. Aby prace mogły przebiegać sprawnie ulica została zamknięta. Obecnie są realizowane prace związane z podbudową, później zostanie położona nowa nawierzchnia.

Ulica Parkowa

Od początku sierpnia br. trwają prace na ulicy Parkowej, na odcinku od ulicy Rękawka do placu Lasoty. W trakcie robót uzupełniane są spoiny kostki kamiennej, a miejscami wymieniana jest nawierzchnia z tej kostki. Remont jest prowadzony odcinkowo – po około 30 mb jezdni, pojawiają się odcinkowe zawężenia. Prowadzone prace pozwolą na zachowanie tej zabytkowej kostki w dobrym stanie.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków