Rozpoczęła się przebudowa łuku jezdni na ul. Władysława Taklińskiego

Dziś rano rozpoczęły się pierwsze prace związane z przebudową 200 m. odcinka na ul. W. Taklińskiego. Ulica nazwana na cześć polskiego naukowca, badacza wytrzymałości materiałów – nie wytrzymała próby czasu. Na przestrzeni lat okazało się, że ostry łuk na jezdni jest niebezpieczny, kierowcy nie bacząc na obowiązujące ograniczenia prędkości – stają się uczestnikami wielu niebezpiecznych wypadków i kolizji. Mieszkańcy pobliskich osiedli bojąc się o własne życie i bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do usytuowanego przy zakręcie przedszkola, wspólnie z radnymi podjęli starania o przebudowę  skrzyżowania z ul. Taklińskiego.

Rozpoczęła się przebudowa łuku jezdni na ul. Władysława Taklińskiego
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Dziś rano rozpoczęły się pierwsze prace związane są z rozbiórką poboczy,  przebudową ścieku, krawężników oraz chodników. Poszerzenie jedni - pozwoli na jej wyprofilowanie. Niebawem ulica zyska nową nawierzchnię, a równolegle w cieniu tych prac, w poboczach rozbudowywana będzie sieć kanalizacyjna i wodociągowa.

taklińskiego

Ale by kierowcy za kilka tygodni mogli korzystać z nowej nawierzchni na wyprofilowanym bezpiecznym zakręcie – wcześniej muszą uzbroić się w cierpliwość. Prowadzenie robót drogowych przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu na ul. W. Taklińskiego na odcinku pomiędzy ul. Zakopiańską, a ul. L. Petrażyckiego  jest możliwe jedynie dzięki wprowadzeniu ruchu wahadłowego po jednej części jezdni. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała do zakończenia prac na jezdni, czyli do października.

Dzięki prowadzonym robotom, już za kilka miesięcy uda się uspokoić ruch na newralgicznym odcinku lokalnej drogi prowadzącej do ul. Zakopiańskiej. Mniej zmotoryzowani mieszkańcy zyskają nowe chodniki, dwa przystanki autobusowe z wiatami, przejście dla pieszych, a przy dojeździe do przedszkola pojawi się bezpieczna przestrzeń z progami zwalniającymi.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków