Prace na ul. Wielickiej – przesunięcie przystanku autobusowego „Kabel”

Trzy tygodnie temu ruszyły prace przygotowawcze związane z przebudową ulicy Wielickiej, w obrębie skrzyżowania z ul. Malborską i ul. Świątnicką. Od poniedziałku (25 czerwca br.) przystanek autobusowyKabel w kierunku Wieliczki zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Malborską naprzeciw BP.

 

Prace na ul. Wielickiej – przesunięcie przystanku autobusowego „Kabel”
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Na ul. Wielickiej deweloper realizuje budowę budynków mieszkalnych. W ramach inwestycji dokona przebudowy jezdni ulicy Wielickiej prowadzącej w kierunku Wieliczki. Roboty obejmą też istniejący przystanek autobusowy „Kabel” oraz przystanek tramwajowo-autobusowy „Kabel”. W trakcie prac wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz pojawią się nowe chodniki. Zmodernizowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Prace na ul. Wielickiej – przesunięcie przystanku autobusowego „Kabel”

Po przebudowie jezdnia ulicy Wielickiej prowadząca w kierunku Wieliczki zostanie przesunięta na południe. Zostanie wybudowany dodatkowy pas służący do skrętu w ulicę Malborską, gdzie pojawi się również przystanek autobusowy. Dzięki temu powstanie miejsce na przesunięcie jezdni ulicy Wielickiej prowadzącej do centrum miasta. To z kolei pozwoli ma poszerzenie przystanku tramwajowo-autobusowego. Powstanie on w miejscu istniejącego jednego pasa ruchu. Po przebudowie stanie się on bardziej komfortowy dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków