Coraz bliżej końca remontu ul. Opolskiej i ul. J.Pallacha.

Dziś (14 maja br.) w dzielnicy Kraków – Krowodrza rozpoczęła się rozbiórka starych, zniszczonych płyt chodnikowych na ul. Lindego. Wkrótce położona zostanie tu nowa, przyjazna pieszym i rolkarzom niefazowana kostka brukowa. W ramach prac wyremontowanych zostanie 1 200 metrów chodnika. A to tylko część zmian, które jeszcze przed wakacjami pojawią się na ul. Lindego na odcinku od ul. Na Błonie do łuku drogi przed zjazdem na ul. Balicką. Za około 3 miesiące 700 metrowy odcinek jezdni pokryje świeża warstwa asfaltu. Wszystkie prace według planu zakończą się do 31 sierpnia br.

Coraz bliżej końca remontu ul. Opolskiej i ul. J.Pallacha.
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Natomiast na ul. Opolskiej kończą się rozpoczęte w połowie marca prace brukarskie. Modernizowany jest odcinek pomiędzy ul. Batalionu Skała AK do zakrętu ze stacją paliw. W dniach od  17 do 19 maja br. wykonywane będzie asfaltowanie jezdni. Kierowców czekają drobne utrudnienia, ale przemieszczanie się w ciągu ul. Opolskiej będzie możliwe. Wkrótce po wylaniu nowej nawierzchni wzdłuż ulicy będą prowadzone prace  porządkowe nie generujące utrudnień. Wykonawca do 31 maja br. zakończy modernizację ul. Opolskiej.

Na ul. J. Pallacha również od kilku tygodni prowadzone są prace brukarskie. Dzięki nim miejsca postojowe na poboczach odzyskują dawny blask. Ale żeby tak się stało, kierowcy na dwa miesiące musieli udostępnić przestrzeń na poboczu i zrezygnować z parkowania przy ulicy. Obecnie prace są zaawansowane, a wkrótce rozpocznie się asfaltowanie i wszystko wskazuje na to, że do czerwca wykonawca zakończy roboty.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków