Ul. Armii Krajowej – otwarcie ruchu pod wiaduktem kolejowym

Dzisiaj, 1 września po południu, wznowiony zostanie ruch drogowy pod wiaduktem na ul. Armii Krajowej. Po kilku dniach zamknięcia przejazdu dla wykonania rozbiórki drugiej części obiektu, kierowcy będą mogli znów przemieszczać się w tym rejonie. Pierwotnie planowano że prace potrwają dłużej.

Ul. Armii Krajowej – otwarcie ruchu pod wiaduktem kolejowym
Fot. ZIKIT

Prace przy wiadukcie postępują według harmonogramu. Ograniczono do minimum zmiany w komunikacji. Od 26 sierpnia 2017 r., wytyczone zostały objazdy i przejścia, umożliwiające bezpieczną komunikację mieszkańcom, kierowcom i pieszym.

Po przystąpieniu do rozbiórki obiektu i wykonaniu szczegółowej inwentaryzacji infrastruktury obcej, znajdującej się w jezdni ul. Armii Krajowej ( tj. po dokonaniu odkrywek), powstała możliwość równoczesnego prowadzenia prac wielobranżowych. Oznacza to realizację w tym samym czasie rozbiórki wiaduktu oraz innych prac - wykonanie komór na głębokości kilku metrów dla kanalizacji deszczowej.

Równoczesne wykonywanie tych prac, pozwoliło wykonawcy skrócić kilkudniowy czas, przewidziany na rozbiórkę wiaduktu, by umożliwić przejazd kierowcom przed szczytem komunikacyjnym w Krakowie oraz rozpoczęciem roku szkolnego.

Dzisiaj, od ok. godz. 15.00 ( lub 16.00 ) kierowcy będą mogli przejeżdżać pod wiaduktem przy ul. Armii Krajowej w Krakowie.

Przebudowa wiaduktu przy ul. Armii Krajowej, realizowana jest w ramach modernizacji trasy E30 Katowice – Kraków na odcinku Kraków Mydlniki – Kraków Gł. Towarowy.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków