Komunikat archiwalny

Remont torowiska na ul. Grzegórzeckiej - brak przejazdu dla samochodów

Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusów KMK! W poniedziałek (31 lipca) rusza montaż płyt torowych na ul. Grzegórzeckiej. W czasie prowadzenia prac (a więc do do 13 sierpnia) ul. Grzegórzecka nie będzie przejezdna dla samochodów i autobusów KMK. Kierowcy zostaną poprowadzeni objazdami.

Remont torowiska na ul. Grzegórzeckiej - brak przejazdu dla samochodów
Fot. ZIKiT

Roboty przy wymianie torowiska będą prowadzone w czterech lokalizacjach - w rejonie al. Daszyńskiego, ul. św. Łazarza, Chodkiewicza i przy rondzie Grzegórzeckim.

W pierwszym etapie wykonawca skupi się na pracach zlokalizowanych bliżej al. Daszyńskiego. W związku z tym ul. Grzegórzecka będzie niedostępna dla samochodów na odcinku od od ul. św. Łazarza do ul. Śniadeckich. Od ronda Grzegórzeckiego do ul. Śniadeckich będzie możliwy dojazd wyłącznie do posesji i dla karetek. Objazd będzie poprowadzony al. Daszyńskiego i ul. Podgórską, a dla przeciwnego kierunku ul. Podgórską i ul. Starowiślną.

W kolejnym etapie, który rozpocznie się 7 sierpnia, ul. Grzegórzecka zostanie zamknięta na odcinku od ul. Rzeźniczej do ul. Chodkiewicza. Objazdy zostaną poprowadzone tak samo jak przy okazji etapu wcześniejszego.

W trakcie trwania obu etapów zmieni się organizacja ruchu również na ul. Blich, która będzie jednokierunkowa, w stronę ul. Kopernika. Za utrudnienia przepraszamy.
 


W związku z remontem objazdami pojadą również autobusy, które codziennie przemierzają ul. Grzegórzecką. Chodzi o line 184, 484, 722 i linie nocne (601, 608, 610, 611). Więcej informacji na stronie kmkrakow.pl.

Adres:
ul. Grzegórzecka, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków