Komunikat archiwalny

Zamknięcie węzła Dworzec Główny i ul. Basztowej

17 czerwca rozpoczęła się przebudowa ulicy Basztowej. Po remoncie na ulicy wprowadzony zostanie ruch kierunkowy dla ruchu samochodów, podobnie jak na ul. Dunajewskiego i Podwale. W związku z remontem zamknięty zostanie węzeł Dworzec Główny i ul. Basztowa, co spowoduje zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej i indywidualnej w centrum Krakowa.

Zamknięcie węzła Dworzec Główny i ul. Basztowej
Fot. ZIKiT

zmiany

Kliknij na obraz, żeby go powiększyć

 

W sobotę 17 czerwca zamknięto dla ruchu tramwajów, autobusów i samochodów skrzyżowanie ul. Pawiej, Lubicz, Westerplatte i Basztowej. Prace drogowe rozpoczną się równolegle również na samej ul. Basztowej, która nie będzie dostępna ani dla samochodów, ani dla pojazdów KMK. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przynajmniej do końca sierpnia.

Sprawdź organizację ruchu w trakcie przebudowy ul. Basztowej i węzła Dworzec Główny.

W kolejnym etapie, planowanym do wprowadzenia we wrześniu, częściowo otwarte zostanie skrzyżowanie przy Dworcu Głównym (relacja Pawia - Westerplatte i Lubicz - Westerplatte), natomiast roboty budowlane przeniesione zostaną na skrzyżowanie ul. Długiej i Basztowej.
Zmiany w funkcjonowaniu KMK od 17 czerwca


LINIE TRAMWAJOWE:

LINIE 1, 6, 8, 9, 11, 13, 16, 21, 22, 23 i 50 bez zmian.

LINIA 2 będzie zawieszona, w relacji Salwator – Stary Kleparz zastąpi ją linia 72, dojazd do Cmentarza Rakowickiego zapewni linia 19 na zmienionej trasie.

LINIA 3 pojedzie przez tunel, al. Powstania Warszawskiego i ul. Grzegórzecką.

LINIA 4 pojedzie przez ul. Długą, Kamienną i tunel.

LINIA 5 będzie zawieszona, w relacji Krowodrza Górka – Rondo Mogilskie zastąpi ją linia 3, a w relacji Dworzec Towarowy – Rondo Kocmyrzowskie linia 75.

LINIA 7 będzie zawieszona na okres wakacyjny, zastąpi ją linia 14 jadąca przez tunel i ul. Długą.

LINIA 10 pojedzie przez ul. Dietla, Grzegórzecką i al. Powstania Warszawskiego.

LINIA 12 będzie zawieszona na okres wakacyjny ze względu na ograniczoną przepustowość ul. Grzegórzeckiej, zastąpi ją linia 52 jadąca przez ul. Dietla i Grzegórzecką.

LINIA 14 pojedzie przez ul. Długą, Kamienną i tunel.

LINIA 18 bez zmian, dodatkowo zostanie zwiększona częstotliwość do 10 minut w soboty w zamian za linię 52.

LINIA 19 pojedzie z Borku Fałęckiego do Ronda Mogilskiego bez zmian i następnie do Cmentarza Rakowickiego, gdzie zastąpi linię 2. W relacji Dworzec Towarowy – Plac Bohaterów Getta zastąpi ją linia 3. Ze względu na przebieg zbliżony do linii 3 i 10 zostanie wprowadzona wakacyjna częstotliwość co 20 minut.

LINIA 20 pojedzie przez ul. Starowiślną i Grzegórzecką.

LINIA 24 pojedzie przez ul. Podwale i plac Wszystkich Świętych. Ze względu na przebieg zbliżony do linii 6 i 13 oraz ograniczoną przepustowość placu Wszystkich Świętych zostanie wprowadzona wakacyjna częstotliwość co 20 minut.

LINIA 52 pojedzie przez ul. Dietla, Grzegórzecką i al. Powstania Warszawskiego. Dla poprawy dojazdu z Os. Piastów do dworca zostanie uruchomiona linia 75. Ze względu na ograniczoną przepustowość określonych odcinków wprowadzona zostanie wakacyjna częstotliwość co 10 minut w dni powszednie i co 20 w dni wolne.

LINIA 70 wspomagająca linię 10 zostanie zlikwidowana ze względu na brak możliwości przejazdu przy dworcu.

LINIA 72 zostanie uruchomiona dla zastąpienia linii 2 na odcinku Salwator – Stary Kleparz. Będzie kursowała na trasie Salwator – Krowodrza Górka.

LINIA 75 zostanie uruchomiona dla poprawy dojazdu do dworca z kierunku Os. Piastów. Będzie kursowała na trasie Os. Piastów – Dworzec Towarowy.

 

LINIE AUTOBUSOWE:

LINIE 124, 152 i 424 pojadą przez ul. Lubomirskiego, Dworzec Główny Wschód, tunel Kalinowskiego, Politechnikę, Nowy Kleparz, Aleje Trzech Wieszczów i dalej po swoich trasach. Linie 152 i 192 będą miały wspólny przebieg od Parku Decjusza do Os. Na Lotnisku.

LINIA 502 pojedzie jak wyżej, ale zatrzyma się tylko na przystankach Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika, Nowy Kleparz, Plac Inwalidów, AGH, Cracovia, Cracovia Stadion.

LINIA 154 pojedzie do Dworca Głównego Zachód bez podjazdu do przystanku Dworzec Główny.

LINIA 304 pojedzie przez Aleje Trzech Wieszczów, Nowy Kleparz, Politechnikę do Dworca Głównego Zachód.

 

LINIE NOCNE:

Zlot nocnych linii tramwajowych zostanie przeniesiony pod Pocztę Główną i na przystanek Św. Gertrudy.

Zlot nocnych linii autobusowych zostanie przeniesiony na węzeł Starowiślna.

Więcej informacji, w tym te dot. zachowania ważności biletów okresowych, można znaleźć na stronie kmkrakow.pl

Adres:
ul. Basztowa, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków