Komunikat archiwalny

Zamknięcie południowej jezdni al. Bora-Komorowskiego

Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15.05), budowa estakady nad al. Bora-Komorowskiego wejdzie w nowy etap. W jego ramach drogowcy zamkną południową jezdnię tej arterii. Od strony Nowej Huty samochody pojadą jednym pasem ruchu.

Zamknięcie południowej jezdni al. Bora-Komorowskiego
Fot. Wiesław Majka

Nowa organizacja ruchu na al. Bora-Komorowskiego obejmie odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Dobrego Pasterza, a stacją benzynową. Kierowcy jadący od strony ronda Polsadu skierowani zostaną, poprzez przełączkę, na jezdnię północną (tą położoną bliżej centrum handlowego). Będą poruszać się dwoma pasami ruchu.

Większe utrudnienia czekają kierowców jadących od strony Nowej Huty, ponieważ jezdnia dostępna dla nich będzie się zwężać do jednego pasa ruchu. By ułatwić podróż autobusem KMK powstanie buspas, który zaczynał się będzie tuż przy skrzyżowaniu al. Bora-Komorowskiego z ul. Dobrego Pasterza, a kończył w rejonie budowanej estakady. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać co najmniej do końca maja.

Kierowcom poruszającym od strony Nowej Huty radzimy przeanalizowanie alternatywnej drogi dojazdu, na przykład przez ul. Stella-Sawickiego i al. Jana Pawła II.

W kolejnym etapie, który potrwa do połowy czerwca, prace budowlane zostaną przerzucone na jezdnię północną. Powstająca w tym miejscu estakada zostanie ukończona w listopadzie bieżącego roku. Za utrudnienia przepraszamy.

Adres:
Aleja Gen. Bora-Komorowskiego, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Piotr Hamarnik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków