Komunikat archiwalny

Remont ul. Wielickiej

W czwartek (14 kwietnia) rozpoczną się prace przygotowawcze do remontu ul. Wielickiej. Prace podzielone zostaną na dwa etapy. Łącznie wyremontowane zostanie blisko 3 km jezdni. Wykonawca dołoży wszelkich starań, by zminimalizować utrudnienia dla kierowców, zaś sama wymiana nawierzchni zostanie zrealizowana w czasie zmniejszonego ruchu samochodowego i nocami.

Remont ul. Wielickiej
Fot. Zarząd dróg Miasta Krakowa

W pierwszym etapie wykonany zostanie remont na odcinku od Kamieńskiego do przejazdu tramwajowego w rejonie Estakady Obrońców Lwowa (jezdnia północna). Od 14 kwietnia do 29 kwietnia prowadzone będą prace brukarskie. W tym czasie na około 200 -metrowych odcinkach mogą wystąpić zawężenia skrajnego pasa ruchu lub chwilowe jego wyłączenie z ruchu. Roboty generujące największe utrudnienia (wymiana nawierzchni) będą prowadzone od 30 kwietnia do 4 maja. W tym czasie ruch będzie odbywał się drugą jezdnią – jednym pasem w każdym z kierunków.

W drugim etapie wykonany zostanie remont na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Kamieńskiego (jezdnia południowa). Podobnie jak w pierwszym etapie prace rozpoczną się od robót brukarskich, które prowadzone będą od 5 maja do 21 maja. Wymiana nawierzchni zostanie wykonana między 27 a 30 maja. W tym czasie ruch będzie odbywał się drugą jezdnią – jednym pasem w każdym z kierunków.

 

Tagi: ZIKiT, remonty

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków