Utrudnienia

Wyłączenie ruchu na ul. Warszawskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z kolejnym etapem remontu sieci centralnego ogrzewania w ciągu ul. Ogrodowej i Warszawskiej, od dnia 09.07.2018 r. (poniedziałek) przez okres około 1,5 miesiąca zostanie wyłączony ruch pojazdów na ul. Warszawskiej, na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Św. Filipa. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 105, 129, 130, 154, 179 i 304.

Prace przy budowie Trasy Łagiewnickiej wkraczają w kolejną fazę

W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z dostosowaniem ul. Turowicza do potrzeb budowy Trasy Łagiewnickiej. Kierowcy mogą spodziewać się miejscowych zawężeń w związku z koniecznością wykonania tymczasowych przejazdów - poinformowała realizująca tą inwestycję spółka Trasa Łagiewnicka.

Prace PKP na ulicy Łokietka

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców o prace przy wiadukcie na ul. Łokietka przypominamy.

Nowa nawierzchnia na ul. Królowej Jadwigi oraz na ul. Złoty Róg

Od wtorku (3 lipca br.) rozpoczną się prace związane z remontem ulic: Królowej Jadwigi (na odcinku od al. Focha do ul. Tadeusza Kościuszki); Złoty Róg (na całej długości).

XXVIII Festiwalem Kultury Żydowskiej oraz absolwenci Studium Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej

W związku z „XXVIII Festiwalem Kultury Żydowskiej” zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

Młyńska, Rondo Młyńskie i Lublańska - zmienia się dla Ciebie!

Od dwóch tygodni nowa nawierzchnia służy kierowcom poruszającym się wzdłuż ulicy Olszyny. Jadąc dalej ulicą Pilotów dojeżdżamy do Ronda Młyńskiego. Tu na przełomie lipca i sierpnia pofałdowana nawierzchnia zostanie zerwana i ułożona na nowo. Przy poboczach pojawią się również nowe krawężniki. Zakończenie prac zaplanowano na koniec wakacji. Przez cały czas ruch samochodowy na remontowanym rondzie będzie utrzymany.

Prace przy wiadukcie kolejowym na ul. Kamiennej

W najbliższy poniedziałek (25.06) rozpocznie się kolejny etap pracy przy rozbudowie wiaduktu kolejowego nad ul. Kamienną

Wykorzystujemy wakacje do napraw i remontów

W sobotę przywracamy ruch na całej ul. Zwierzynieckiej. Linie 1, 2 i 6 wracają na swoje trasy do Salwatora. Jednocześnie rozpoczyna się trzydniowa przerwa w ruchu tramwajów do Kurdwanowa i rozpoczyna remont torowiska na ul. Bieńczyckiej. Wakacje są najlepszym okresem dla tego rodzaju prac.

Prace na ul. Wielickiej – przesunięcie przystanku autobusowego „Kabel”

Trzy tygodnie temu ruszyły prace przygotowawcze związane z przebudową ulicy Wielickiej, w obrębie skrzyżowania z ul. Malborską i ul. Świątnicką. Od poniedziałku (25 czerwca br.) przystanek autobusowyKabel w kierunku Wieliczki zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Malborską naprzeciw BP.

 

Modernizacja przejścia podziemnego pod Jubilatem

Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęły się prace związane z modernizacją przejścia podziemnego pod Jubilatem. Do tej pory prace były prowadzone przy zachowaniu ciągłego ruchu przechodniów. Teraz, ze względu na etap prac związany z wykonaniem schodów wykonawca wprowadzi tymczasowe ograniczenia.