Utrudnienia

Nocne prace przy ul. Prądnickiej

Dziś wieczorem rozpoczną się dodatkowe, nocne, prace na ul. Prądnickiej w związku z przebudową wiaduktu kolejowego.

Wymiana nawierzchni na ul. Czyżewskiego

Uwaga kierowcy! Uprzejmie informujemy, że w dniu 22.01.2018 r. na ul. Czyżewskiego, na całej długości zostanie zamknięty ruch kołowy z wyłączeniem dojazdu do posesji. Objazd dla ulicy Czyżewskiego zostanie wyznaczony przez ul. Wrocławską. Na ul. Czyżewskiego prowadzone będą prace związane z wymianą nawierzchni.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych, roboty drogowe zakończą się do dnia 27.01.2018 r.
Za utrudnienia przepraszamy.

Przetarg na przebudowę ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg nieograniczony na przebudowę ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie wraz z przebudową torowiska tramwajowego, sieci trakcyjnej, odwodnieniem, oświetleniem i przebudową kolidującej infrastruktury technicznej. Otwarcie złożonych ofert  nastąpi w dniu 20 lutego 2018 roku (o godzinie 13:00).

Przebudowa ul. Cechowej

W poniedziałek 15 stycznia rozpocznie się przebudowa ul. Cechowej między Łużycką, Niebieską i Podedworzem.

Podsumowanie programu Nowa Huta Dziś

W roku 2017 Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie realizował program „Nowa Huta Dziś”. Celem projektu była poprawa infrastruktury technicznej na obszarze pięciu dzielnic nowohuckich. Były to: Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta. W ramach programu remontowane były chodniki, drogi, a oświetlenie podlegało wymianie. Szczegółowe jego zasady określała uchwała Rady Miasta Krakowa. Zostało na niego przeznaczone blisko 2 miliony złotych. Projekt będzie kontynuowany w tym roku.

Orszak Trzech Króli

Jutro (6 stycznia) w centrum Krakowa odbędą się zgromadzenia w związku ze Świętem Trzech Króli oraz przejdzie Orszak Trzech Króli.

Funkcjonowanie KMK w Noc Sylwestrową

Uprzejmie informujemy, że w Noc Sylwestrową 31.12.2017/01.01.2018 r. w związku ze spodziewanym zwiększonym zapotrzebowaniem na przewozy zostanie wzmocniona oferta nocnej Komunikacji Miejskiej w Krakowie, która kursować będzie według następującego porządku:

Bieg Sylwestrowy oraz Noc Sylwestrowa

Uprzejmie informujemy, że w związku z imprezą "Bieg Sylwestrowy", w dniu 31.12.2017 r. (niedziela) w godzinach około 11:45 - 13:30 zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Franciszkańskiej i Dominikańskiej. W tym czasie linie tramwajowe 1, 6, 8, 13, 18 i 20 będą kierowane na trasy objazdowe:

ul. Kopernika otwarta dla samochodów do 15 stycznia

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przypomina iż do 15 stycznia ruch pod wiaduktem kolejowym na ul. Kopernika będzie dostępny dla samochodów, pieszych i rowerzystów.

Choinka pod Oknem Papieskim

W dniu 16.12.2017 r. pomiędzy godz. 14.30 a godz. 18.30 w związku z organizowanym wydarzeniem pod nazwą: „Choinka pod Oknem Papieskim” zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Franciszkańska.