Utrudnienia

Od Poniedziałku mniej utrudnień na ulicach Krakowa

W ostatnich dniach dwoma miejscami, które najmocniej utrudniały ruch w mieście były zwężenia na ul. Konopnickiej i Bora Komorowskiego. Dla wszystkich, który przejeżdżają tymi ulicami mamy dobrą wiadomość.

Przegląd robót na krakowskich ulicach

Początek października na krakowskich ulicach upływa pod znakiem wzmożonego ruchu i większych utrudnień spowodowanych m.in. pracami przy modernizacji linii kolejowej E 30. W trosce o poprawę płynności ruchu inspektorzy ZIKiT-u na polecenie dyrektora ZIKiT-u dokonali przeglądu prac remontowych na krakowskich ulicach pod kontem zmniejszenia uciążliwości dla mieszkańców.

Nocne utrudnienia na ul. Mackiewicza oraz ul. Glogera

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje iż w nocy z czwartku na piątek (5/6.10.2017) ułożona zostanie warstwa ścieralna na ul. Mackiewicza natomiast w nocy z wtorku na środę (10/11.10.2017) zostanie sfrezowana ul. Glogera

Przypominamy – dzisiaj zmienia się organizacja ruchu samochodowego na ul. Grzegórzeckiej

Przypominamy – według informacji PKP PLK od 3 października o godzinie 9.00 zmienia się organizacja ruchu samochodowego na ulicy Grzegórzeckiej. Ruch samochodowy pod remontowanym wiaduktem kolejowym odbywać się będzie tylko jednym przejazdem. W stronę ronda Grzegórzeckiego dostępne będą dwa pasy tak jak do tej pory, natomiast auta jadące w stronę ul. Dietla skierowane zostaną na objazd przez ul. Starowiślną i Podgórską.

Awaryjna naprawa torowiska w ul. Podchorążych
Komunikat archiwalny 2017-10-02

Awaryjna naprawa torowiska w ul. Podchorążych. Prace będą trwały do 4 godzin. W tym czasie uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zmiany na ul. Kopernika

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przypomina iż :

Ulica Kopernika - rozpoczęła się przebudowa wiaduktu kolejowego
Na czas remontu zachowano przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów a także dla karetek pogotowia do szpitala. Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem PKP zostało skoordynowane z otwarciem skrzyżowania przy  Dworcu Głównym. Objazd wyznaczono ulicami Lubicz i Strzelecką. Dodatkowo ulica Kopernika na odcinku pomiędzy ulicami Strzelecką a Blich jest dwukierunkowa.

Harmonogram prac PKP PLK na ulicach Krakowa

Oto aktualny harmonogram prac PKP PLK na wybranych ulicach w ramach modernizacji linii kolejowej E30.

Od 2.10. ruszą prace na ul. Kopernika,

Na ulicy Łokietka od 9.10. wyłączenie z ruchu pojazdów. Ulica nadal będzie dostępna dla pieszych,

Od 4.10. ul. Racławicka wyłączona z ruchu,

W nocy z  2/3.10. na ul. Grzegórzeckiej zmiana organizacji dla samochodów

Przemarsz z okazji inauguracji roku akademickiego

Uwaga mieszkańcy!
W dniu 1.10.2017 oraz 03.10.2017 wystąpią chwilowe utrudnienia na drogach
 

11. PZU Bieg Trzech Kopców: zmiany w organizacji ruchu, specjalne parkingi i autobusy

W najbliższą niedzielę, 1 października w Krakowie odbędzie się 11. PZU Bieg Trzech Kopców. W związku z tym wydarzeniem sportowym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Zawodnikom zostaną natomiast udostępnione specjalne miejsca parkingowe oraz autobusy, którymi ze strefy startu do strefy mety będą mogli dostać się także kibice.

Więcej informacji na stronie organizatora Zarząd Infrastruktury Sportowej

Zmiany w SPP – znaki na czas reorganizacji

Wprowadzenie zmian funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania to przedsięwzięcie wymagające czasu, ponieważ strefa obejmuje znaczny obszar miasta. Szczegółowy harmonogram zmian w poszczególnych podstrefach opisany jest TUTAJ.