Utrudnienia

Wymiana nawierzchni asfaltowej na ul. Orlich Gniazd, Królowej Jadwigi i Al. Słowackiego

W przyszłym tygodniu rozpoczynamy prace związane z wymianą nawierzchni asfaltowej na poszczególnych ulicach.

Utrudnienia w ruchu przy Szpitalu na ul. Strzeleckiej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje iż dnia 14 sierpnia br. wystąpią utrudnienia w ruchu z powodu remontu szpitala. Przejezdność zostanie zachowana.

Remont na ulicach Kazimierza Wyki i Łukasza Górnickiego

W przyszłym tygodniu ruszają prace remontowe na ulicach Kazimierza Wyki oraz Łukasza Górnickiego.

Prace asfaltowe na ulicy Królowej Jadwigi

Na ulicy Królowej Jadwigi, na odcinku od al. Focha do ul. T. Kościuszki prowadzone są prace remontowe. Na części tego odcinka został już wyremontowany chodnik, dlatego w tym miejscu dziś (9 sierpnia br.) nawierzchnia będzie frezowana, a w jutro zostanie położony asfalt.

Pielgrzymka Krakowska, Dominikańska i uroczystości Marszu I Kampanii Kadrowej

W dniu 03.08.2018 r. pomiędzy godz. 8.30 a godz. 14.00 w związku z wyjściem XXVII Pieszej Pielgrzymki Dominikańskiej z Krakowa na Jasną Górę wystąpią utrudnienia w ruchu (wstrzymania ruchu na czas przejścia jej uczestników) na trasie: Pl. Dominikański, ul. Franciszkańska, Planty, ul. Smoleńsk, przecięcie al. Krasińskiego, ul. Dunin Wąsowicza, ul. Senatorska,  ul. Kościuszki, ul. Św. Bronisławy, al. Waszyngtona, alejka wzdłuż Sikornika, przez las do al. Żubrowej, ul. Pod Sowińcem, ul. Zakamycze, ul. Za Skłonem, ul. Rzepichy, ul. Leśmiana, ul. Olszanicka.

75. Tour de Pologne w Krakowie: zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W dniach 3 i 4 sierpnia 2018 r. (piątek i sobota) na terenie Miasta Krakowa obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu w związku z organizacją 75. Tour de Pologne oraz imprez towarzyszących temu wyścigowi kolarskiemu, w tym Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Wprowadzone zostaną też zmiany w komunikacji miejskiej.

Zamiany na ul. Czyżewskiego i  Głowackiego

Na ulic Głowackiego i Czyżewskiego w ten weekend zacznie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.

Prace na rondzie Młyńskim oraz na ul. J. Długosza

Od środy, 1 sierpnia br. ruszamy z pracami na rondzie Młyńskim, w pobliżu ulicy Jana Długosza remontowane będą chodniki, pod koniec sierpnia jezdnia.

Rozpoczęła się przebudowa łuku jezdni na ul. Władysława Taklińskiego

Dziś rano rozpoczęły się pierwsze prace związane z przebudową 200 m. odcinka na ul. W. Taklińskiego. Ulica nazwana na cześć polskiego naukowca, badacza wytrzymałości materiałów – nie wytrzymała próby czasu. Na przestrzeni lat okazało się, że ostry łuk na jezdni jest niebezpieczny, kierowcy nie bacząc na obowiązujące ograniczenia prędkości – stają się uczestnikami wielu niebezpiecznych wypadków i kolizji. Mieszkańcy pobliskich osiedli bojąc się o własne życie i bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do usytuowanego przy zakręcie przedszkola, wspólnie z radnymi podjęli starania o przebudowę  skrzyżowania z ul. Taklińskiego.

Prace remontowe na krakowskich ulicach

Prace remontowe na al. Pokoju już na ukończeniu. Ruszamy z pracami na kolejnych ulicach.