Utrudnienia

Bieg Pamięci
Komunikat archiwalny 2016-04-12

W sobotę 16 kwietnia 2016 r. w godz. 12:00 – 13:00 odbędzie się "Bieg Pamięci".

  • od godz. 10.00 do godz. 12.30 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Pomorska,
  • pomiędzy godz. 11.50 a godz. 13.00 wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym (wstrzymania na czas przebiegnięcia uczestników) na trasie:
  • ul. Pomorska, Plac Axentowicza, ul. Łobzowska, ul. Garbarska, Planty, ul. Podzamcze, Bulwary Wiślane, Kładka o. Bernatka, ul. Nadwiślańska, ul. Krakusa, ul. Piwna, Plac Bohaterów Getta,
  • w godz. 11.30 – 13.00 zostanie wyłączona droga dla rowerów i pieszych na Bulwarach na odcinku od Mostu Grunwaldzkiego do Kładki o. Bernatka.

Trasa biegu przebiega ulicami START: ul. Pomorska (godz. 12:00), ul. Łobzowska, (przecięcie Al. Słowackiego),ul. Garbarska (przecięcie ul. Dunajewskiego), Planty do Wawelu (przecięcie ul. Franciszkańskiej), ul. Podzamcze, Bulwary Wiślane, Kładka Bernadka, ul. Nadwiślańska, ul. Piwna , ul. Krakusa, ul. Solna, Plac Boh. Getta META.

 

Nowy buspas na ul. Powstańców Wielkopolskich
Komunikat archiwalny 2016-04-11

Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! W  nocy z 17 na 18 kwietnia PKP PLK wprowadzi nowe ograniczenia w ruchu na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Wielickiej, w rejonie budowy łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki.

Lepszy dojazd do Muzeum Lotnictwa

W poniedziałek 11 kwietnia rozpocznie się planowany na 1,5 tygodnia remont ulicy Markowskiego. Nowa nawierzchnia i chodnik zapewnią wygodniejszy dojazd zarówno do Muzeum Lotnictwa Polskiego jak i do zlokalizowanych przy tej ulicy osiedli.

W trakcie prowadzonych prac ulica będzie wyłączona z ruchu. Dojazd dla mieszkańców i odwiedzających muzeum zapewniony będzie poprzez ul. Seniorów Lotnictwa i teren Muzeum.

Protesty przy ul. Wrocławskiej
Komunikat archiwalny 2016-04-08

Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! Od poniedziałku (11.04) do piątku (15.04) należy się spodziewać utrudnień przy skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Racławickiej, w związku z zaplanowanymi protestami.

Ul. Siewna: autobusy wracają na skrzyżowanie

W związku z dopuszczeniem ruchu autobusów na skrzyżowaniu ulic Siewnej, Bociana i Jabłonnej od 9 kwietnia (sobota) linie nr 164 i 503 powrócą na swoje stałe trasy. Rozkłady jazdy linii ulegną zmianie.

Remont zatoki - Złoty Wiek

Od 06.04.2016  rozpocznie się remont zatoki autobusowej „ Złoty Wiek” na ul.  Jancarza . Prace potrwają około 10dni. W trakcie ich prowadzenia utrudnione będzie korzystanie z tego przystanku.

Rusza remont ul. Zakopiańskiej
Komunikat archiwalny 2016-04-04

Uwaga kierowcy! W nocy z wtorku na środę (05/06.04) rozpocznie się remont fragmentu ul. Zakopiańskiej, pomiędzy ul. Brożka, a ul. Kościuszkowców. Początkowo zajęta będzie jedna z jezdni, do wysokości ul. św. Faustyny. Ruch samochodowy będzie się odbywał po drugiej stronie jezdni, po jednym pasie w każdym z kierunków.
 

Sobota: utrudnienia na bulwarach dla pieszych
Komunikat archiwalny 2016-04-01

W sobotę 2 kwietnia w godz. 11.30 -14.30, w związku z organizowaną imprezą sportową, zostaną wyłączone z ruchu drogi dla pieszych i rowerów na Bulwarze Rodła, Czerwieńskiego, Inflanckim, Kurlandzkim (odcinek od ul. Flisackiej do wysokości ul. Ludwika Zieleniewskiego).

 

Remont nakładkowy ul. Zakopiańskiej.
Komunikat archiwalny 2016-04-01

We wtorek 5 kwietnia po porannym szczycie komunikacyjnym planowane jest rozpoczęcie prac remontowych ul. Zakopiańskiej.

 

PKP PLK zamyka przejście pod torami w rejonie Zabłocia.

W związku z planowaną przez PKP PLK przebudową przejścia podziemnego łączącego ul. Kącik z ul. Przemysłową ZIKiT został poinformowany o jego zamknięciu. Zamknięcie przejścia zaplanowane zostało na 18.04.2016r. Przebudowa przejścia podziemnego potrwa min. 3 miesiące.