Utrudnienia

Dobre informacje dla mieszkańców od kolejarzy

Dobre informacje dla kierowców, PKP PLK poinformowało o nadchodzących otwarciach oraz zamknięciach przejazdów kolejowych na najbliższy miesiąc.

12. PZU Bieg Trzech Kopców: zmiany w organizacji ruchu, specjalne autobusy dla zawodników i kibiców

W najbliższą niedzielę, 30 września w Krakowie odbędzie się 12. PZU Bieg Trzech Kopców. W związku z tym wydarzeniem sportowym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Zawodnikom zostaną natomiast udostępnione specjalne autobusy, którymi ze strefy startu do strefy mety będą mogli dostać się także kibice.

Wymiana nawierzchni na alei Jana Pawła II

Od soboty (29 września br.) rozpoczną się prace na alei Jana Pawła II. Pracami remontowymi objęty będzie odcinek od Placu Centralnego do ulicy Bulwarowej. Na tym odcinku zostaną wymienione krawężniki wraz ze ściekiem przykrawężnikowym oraz nawierzchnia jezdni i zatok autobusowych.

Rozbiórka obiektu kolejowego – zmiany w organizacji ruchu na ulicy Wielickiej

Przy ulicy Wielickiej trwają obecnie prace związane z rozbiórką obiektu kolejowego. W związku z robotami wprowadzone są zmiany w organizacji ruchu. Prace zakończą się w niedzielę, około godz. 12.

Przebudowa ulic Królewskiej parkingi dla mieszkańców, kmk i dlaczego teraz

Inwestycja na Krowodrzy ruszy w najbliższą sobotę (22 września br.) Przez najbliższy rok prowadzone będą prace związane z przebudową ciągu drogowo-torowego ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z pętlą w Bronowicach. Dodatkowo zmodernizowana zostanie tarcza skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej. Miasto dołoży wszelkich starań, aby uciążliwości związane z inwestycją były jak najmniej odczuwalne dla mieszkańców.

Wymiana nawierzchni na ulicy Gnieźnieńskiej

Od czwartku (20 września br.) prowadzone będą prace związane z wymianą nawierzchni na ulicy Gnieźnieńskiej.

Remont na ulicy Stanisława Konarskiego

Od jutra (13 września br.) ruszą prace na ulicy Stanisława Konarskiego.

 

Prace remontowe na Krowodrzy

W tym tygodniu ruszą prace na ulicach Piastowskiej, Jaracza oraz Kluczborskiej.

Kolejny etap prac na ulicy Zabłocie – zmiany w organizacji ruchu

Od poniedziałku (10 września br.) rozpocznie się kolejny etap prac związanych z remontem ulicy Zabłocie. W związku z zaplanowanymi pracami konieczne jest zamknięcie połowy jezdni ulicy na całej szerokości nowego chodnika oraz połowy tarczy skrzyżowania ulic Zabłocie z ulicą Przemysłową.

Wymiana nawierzchni jezdni na ul. Lea (od ul. Piastowskiej do ul. Młodej Polski)

Jutro (05.09.2018) rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni na ul. Lea (od ul. Piastowskiej do ul. Młodej Polski). W pierwszym etapie będzie frezowana stara nawierzchnia zużytej jezdni, a na czwartek i piątek planowane jest układanie nowej nawierzchni.