Utrudnienia

Kluczowy etap prac na wiadukcie przy ul. Doktora Twardego

Od 1 czerwca br. (piątek) rozpoczną się prace modernizacyjno-remontowe na wiadukcie drogowym nad torami kolejowymi w ciągu ul. Doktora Twardego (Dzielnica IV, Prądnik Biały). Modernizacja wiaduktu będzie polegała na wymianie izolacji, wykonaniu nowej nawierzchni na jezdni i chodnikach, oraz wymianie krawężników i dylatacji. Roboty zostały rozłożone na etapy tak, aby utrzymać ruch pojazdów w ciągu ul. Doktora Twardego.

Nowa nakładka na Al. Pokoju – prace na drodze w kierunku centrum miasta

Od dnia 28 maja br. (poniedziałek) rozpocznie się remont Al. Pokoju. Prace obejmą odcinek od Stawu Dębskiego do ul. Fabrycznej. Roboty będą prowadzone na drodze w kierunku centrum miasta. Wybrzuszenia  zostaną wyremontowane metodą nakładkową.

6 Bieg Swoszowicki zmiany w organizacji ruchu oraz KMK

Uprzejmie informujemy, że w dniu 27.05.2018 r. (niedziela) w godzinach 13:00 - 17:20 na terenie dzielnicy Swoszowice oraz Gminy Mogilany odbędzie się kolejna edycja imprezy sportowej "Bieg Swoszowicki". W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych oraz organizacji ruchu:

Dodatkowe prace przy ulicy Igołomskiej

W Krakowie trwa rozbudowa ulicy Igołomskiej. Roboty realizowane są od kwietnia ubiegłego roku. Dotychczas prace przebiegały zgodnie z harmonogramem, obecny etap wymaga zwiększenia zakresu prowadzonych robót. Będą to przebudowa odbiornika kanalizacji deszczowej oraz wzmocnienie podłoża pod jezdnią.

Zgłoszona impreza w centrum 19 maja

W dniu 19.05.2018 r. pomiędzy godz. 15.00 a godz. 21.00 w związku ze zgłoszoną imprezą wystąpią utrudnienia w ruchu na trasie:

4 Ekobieg
2018-05-17

W dniu 19.05.2018 r. w godz. 10.00 - 11.30 będzie organizowana w rejonie Błoń impreza pod nazwą „4 Ekobieg”.

Juwenalia Krakowskie 2018: Korowód Juwenaliowy

W dniu 18.05.2018 r. pomiędzy godz. 10.00 a godz. 12.00 w związku z imprezy pod nazwą „Juwenalia Krakowskie 2018: Korowód Juwenaliowy” wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym          (wstrzymania ruchu kołowego na czas przejścia uczestników korowodu) na trasie: ul. Reymonta (rozpoczęcie na terenie AGH przy ul. Budryka 2), przecięcie al. Mickiewicza, ul. Czysta,  ul. Dolnych Młynów, ul. Krupnicza, przecięcie ul. Podwale, ul. Szewska, Rynek Główny, ul. Szczepańska, Plac Szczepański.

Ulica Hynka do remontu

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, iż dnia 21 maja br. rozpoczną się pracę drogowe związane z remontem ul. Hynka na odcinku od Braci Schindlerów do ul. Kremskiego. Zadania prowadzone są w ramach budżetu Rady Dzielnicy XIV. Planowany termin zakończenia prac przewidywany jest na 22.06.2018r.

Coraz bliżej końca remontu ul. Opolskiej i ul. J.Pallacha.

Dziś (14 maja br.) w dzielnicy Kraków – Krowodrza rozpoczęła się rozbiórka starych, zniszczonych płyt chodnikowych na ul. Lindego. Wkrótce położona zostanie tu nowa, przyjazna pieszym i rolkarzom niefazowana kostka brukowa. W ramach prac wyremontowanych zostanie 1 200 metrów chodnika. A to tylko część zmian, które jeszcze przed wakacjami pojawią się na ul. Lindego na odcinku od ul. Na Błonie do łuku drogi przed zjazdem na ul. Balicką. Za około 3 miesiące 700 metrowy odcinek jezdni pokryje świeża warstwa asfaltu. Wszystkie prace według planu zakończą się do 31 sierpnia br.

Prace na ul. Zawiłej

Dziś (9 maja br.) w godzinach nocnych rozpoczną się prace związane z wykonaniem nawierzchni asfaltowej na fragmencie ul. Zawiłej (okolice skrzyżowania z ul. Komuny Paryskiej).