Utrudnienia

Pielgrzymka Krakowska, Dominikańska i uroczystości Marszu I Kampanii Kadrowej

W dniu 03.08.2018 r. pomiędzy godz. 8.30 a godz. 14.00 w związku z wyjściem XXVII Pieszej Pielgrzymki Dominikańskiej z Krakowa na Jasną Górę wystąpią utrudnienia w ruchu (wstrzymania ruchu na czas przejścia jej uczestników) na trasie: Pl. Dominikański, ul. Franciszkańska, Planty, ul. Smoleńsk, przecięcie al. Krasińskiego, ul. Dunin Wąsowicza, ul. Senatorska,  ul. Kościuszki, ul. Św. Bronisławy, al. Waszyngtona, alejka wzdłuż Sikornika, przez las do al. Żubrowej, ul. Pod Sowińcem, ul. Zakamycze, ul. Za Skłonem, ul. Rzepichy, ul. Leśmiana, ul. Olszanicka.

75. Tour de Pologne w Krakowie: zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W dniach 3 i 4 sierpnia 2018 r. (piątek i sobota) na terenie Miasta Krakowa obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu w związku z organizacją 75. Tour de Pologne oraz imprez towarzyszących temu wyścigowi kolarskiemu, w tym Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Wprowadzone zostaną też zmiany w komunikacji miejskiej.

Zamiany na ul. Czyżewskiego i  Głowackiego

Na ulic Głowackiego i Czyżewskiego w ten weekend zacznie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.

Prace na rondzie Młyńskim oraz na ul. J. Długosza

Od środy, 1 sierpnia br. ruszamy z pracami na rondzie Młyńskim, w pobliżu ulicy Jana Długosza remontowane będą chodniki, pod koniec sierpnia jezdnia.

Rozpoczęła się przebudowa łuku jezdni na ul. Władysława Taklińskiego

Dziś rano rozpoczęły się pierwsze prace związane z przebudową 200 m. odcinka na ul. W. Taklińskiego. Ulica nazwana na cześć polskiego naukowca, badacza wytrzymałości materiałów – nie wytrzymała próby czasu. Na przestrzeni lat okazało się, że ostry łuk na jezdni jest niebezpieczny, kierowcy nie bacząc na obowiązujące ograniczenia prędkości – stają się uczestnikami wielu niebezpiecznych wypadków i kolizji. Mieszkańcy pobliskich osiedli bojąc się o własne życie i bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do usytuowanego przy zakręcie przedszkola, wspólnie z radnymi podjęli starania o przebudowę  skrzyżowania z ul. Taklińskiego.

Prace remontowe na krakowskich ulicach

Prace remontowe na al. Pokoju już na ukończeniu. Ruszamy z pracami na kolejnych ulicach.

Budowa Trasy Łagiewnickiej

Z dniem 19.07.2018r. od wczesnych godzin porannych nastąpi zmiana organizacji ruchu związana z rozpoczęciem realizacji budowy Trasy Łagiewnickiej.

Kolejowe informacje

Już za kilka tygodni wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu przy wiaduktach kolejowych nad ul. Łokietka i ul. Prądnicką. 4 sierpnia wykonawca otworzy przejazd dla samochodów na ul. Łokietka. To duże ułatwienie dla kierowców, którzy korzystali dotychczas z objazdu. W tym samym dniu ruszy kolejna faza modernizacji wiaduktu nad ul. Prądnicką. Do końca wakacji pod obiektem przejeżdżać będą autobusy Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Prace drogowe na ul. Saskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z remontem nawierzchni na ul. Saskiej, w dniach 16-20.07.2018 r. (poniedziałek - piątek) zostanie zamknięty wjazd z ul. Saskiej w ul. Przewóz oraz ul. ks. Stoszki. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

UWAŻAJCIE! Od jutra obowiązuje zmiana w organizacji ruchu na ul. Powstańców Wielkopolskich

Jutro (14 lipca) po godzinie 6:00 z powodu prac rozbiórkowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe zostanie zawężona jezdnia na ul. Powstańców Wielkopolskich. To efekt kolejnego etapu prac kolejowych na liniach przebiegających przez miasta.