Utrudnienia

„3. Bieg Walentynkowy”
Komunikat archiwalny 2018-02-06

W dniu 11.02.2018 r. w godz. 13.30 - 14.10 będzie odbywała się na drogach na terenie Miasta Krakowa impreza pod nazwą „3. Bieg Walentynkowy”.

Przejazd ul. Kamienną będzie otwarty

Wykonawca przebudowy linii kolejowej pomiędzy Krakowem Głównym Towarowym, a Rudzicami, zrealizował kolejny etap modernizacji wiaduktu nad ul. Kamienną. W związku z tym będzie można otworzyć przejazd pod tym obiektem dla samochodów.

Domagały, Półłanki i Bieżanowska

W połowie roku zakończy się oczekiwany przez mieszkańców Podgórza remont ulicy Mariana Domagały. Wszystko wskazuje na to, że do tej pory  ślepa, lokalna droga zyska drugie życie. Docelowo połączy ulicę Nad Drwiną z ulicą Agatową, dzięki czemu mieszkańcy os. Złocień zyskają dodatkowy dojazd do ulicy Półłanki. A tym samym dodatkowy wjazd i wyjazd z osiedla. Przebudowa zakończy się jesienią br. Pochłonie 6 mln zł.

Zamknięte przejście dla pieszych pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Łokietka

W poniedziałek (29.01) rusza kolejny etap przebudowy wiaduktu kolejowego przecinającego ul. Łokietka. Przez ok. 10 dni, w związku z przekopem kanalizacyjnym, przejście dla pieszych pod obiektem będzie zamknięte.

Przebudowa skrzyżowania ul. Rydla i Radzikowskiego

Zgodnie z informacją prasową PKP PLK, informujemy, że w Krakowie będzie realizowany kolejny etap prac w ramach modernizacji trasy kolejowej E30 na trasie Katowice – Kraków, na odcinku Kraków Mydliniki – Kraków Główny Towarowy. Będzie to budowa bezkolizyjnego skrzyżowania pod torami w ciągu ul. Rydla obejmująca przebudowę skrzyżowania ul. Rydla i Radzikowskiego.

Nocne prace przy ul. Prądnickiej

Dziś wieczorem rozpoczną się dodatkowe, nocne, prace na ul. Prądnickiej w związku z przebudową wiaduktu kolejowego.

Wymiana nawierzchni na ul. Czyżewskiego

Uwaga kierowcy! Uprzejmie informujemy, że w dniu 22.01.2018 r. na ul. Czyżewskiego, na całej długości zostanie zamknięty ruch kołowy z wyłączeniem dojazdu do posesji. Objazd dla ulicy Czyżewskiego zostanie wyznaczony przez ul. Wrocławską. Na ul. Czyżewskiego prowadzone będą prace związane z wymianą nawierzchni.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych, roboty drogowe zakończą się do dnia 27.01.2018 r.
Za utrudnienia przepraszamy.

Przetarg na przebudowę ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg nieograniczony na przebudowę ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie wraz z przebudową torowiska tramwajowego, sieci trakcyjnej, odwodnieniem, oświetleniem i przebudową kolidującej infrastruktury technicznej. Otwarcie złożonych ofert  nastąpi w dniu 20 lutego 2018 roku (o godzinie 13:00).

Przebudowa ul. Cechowej

W poniedziałek 15 stycznia rozpocznie się przebudowa ul. Cechowej między Łużycką, Niebieską i Podedworzem.

Podsumowanie programu Nowa Huta Dziś

W roku 2017 Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie realizował program „Nowa Huta Dziś”. Celem projektu była poprawa infrastruktury technicznej na obszarze pięciu dzielnic nowohuckich. Były to: Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta. W ramach programu remontowane były chodniki, drogi, a oświetlenie podlegało wymianie. Szczegółowe jego zasady określała uchwała Rady Miasta Krakowa. Zostało na niego przeznaczone blisko 2 miliony złotych. Projekt będzie kontynuowany w tym roku.