Utrudnienia

Mniejszy zakres prac na Wielickiej
Komunikat archiwalny 2017-10-13

W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy remont torowiska na ul. Wielickiej w stronę Kurdwanowa. Naprawie tej miał towarzyszyć remont nawierzchni na fragmencie ulicy Wielickiej - w kierunku centrum od rozwidlenia dróg Kamieńskiego-Wielicka do skrzyżowania Kamieńskiego-Malborska oraz w kierunku Wieliczki od rozwidlenia Kamieńskiego-Wielicka do skrętu w ul. Nowosądecką.

250. nowoczesna wiata przystankowa

W Krakowie systematycznie wymieniane są wiaty przystankowe. Nowe wiaty ustawia firma AMS S.A. która w ramach partnerstwa publiczno–prywatnego ma prawo do eksponowania na nich swoich reklam graficznych.

Wymiana kamer w tunelu pod dworcem głównym
Komunikat archiwalny 2017-10-11

W związku z pracami dotyczącymi wymiany kamer w tunelu południowym oraz północnym w dniach 11-13.10.2017r. mogą wystąpić utrudnienia w tunelu drogowym pod Dworcem Głównym.
Oba pasy ruchu będą drożne, ale roboty mogą wpłynąć na płynność ruchu.

Za utrudnienia przepraszamy.

Protest przeciwko zmianom w SPP
Komunikat archiwalny 2017-10-11

Dzisiaj odbędzie się kolejny protest przeciwko zmianom wprowadzanym w Strefie Płatnego Parkowania. Protestujący tym razem zablokują przejazd przez plac Wszystkich Świętych w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego – początek protestu pod magistratem zaplanowano na godzinę 17:00.

Demontowanie betonowych separatorów na ul. Konopnickiej

 W nocy ze środy na czwartek będą demontowane betonowe separatory oddzielające jezdnie ulicy Konopnickiej. Prace będą prowadzone na wysokości ul. Orawskiej. Zależnie od stanu nawierzchni pod separatorami podjęta będzie decyzja o ewentualnej jej naprawie. Jeśli będzie to konieczne to prace będą prowadzone w czwartek w ciągu dnia. Oznaczać to będzie zawężenie do 1 pasa w każdym z kierunków

Remont torowiska na ul. Wielickiej w stronę Kurdwanowa

W poniedziałek od godz. 9:00 (16 października br.) rozpocznie się remont torowiska w ciągu ul. Wielickiej, w rejonie ul. Nowosądeckiej. Wymiana torów konieczna jest w tym miejscu ze względu na ich zużycie, a dalsza ich eksploatacja mogłaby być nie tylko niewygodna ale nawet niebezpieczna. Remont jest odpowiedzią na sygnały ze strony mieszkańców na niekomfortowe przejazdy w tym miejscu.
Do około 24 października w obszarze objętym remontem zmianie ulegnie rozkład jazdy komunikacji miejskiej – główna zmiana to wstrzymanie komunikacji tramwajowej. Szczegóły dotyczące zmian będzie można znaleźć bezpośrednio na stronie www.kmkrakow.pl.

Remont chodnika na ul. Ks. Józefa

Dzisiaj (10.10.2017) rozpoczął się remont chodnika na ul. Ks. Józefa (odcinek od ul. Św. Bronisławy do ul. Białe Wzgórza po prawej stronie), przewidywane są chwilowe utrudnienia w ruchu samochodowym na czas wyciągania krawężników, ruch pieszych odbywać będzie się drugą stroną ulicy. Pierwszy etap utrudnień potrwa do 27.10.2017 następny etap zostanie wprowadzony po Wszystkich Świętych czyli ok. 02.11.2017 i potrwa około dwa tygodnie.

Za utrudnienia przepraszamy.

7-9 X utrudnienia w ruchu
Komunikat archiwalny 2017-10-06

W najbliższych dniach na ulicach miasta organizowane będą następujące imprezy, które będą miały wpływ na ruch drogowy
    

 

4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

W niedzielę, 15 października odbędzie się 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski.

Od Poniedziałku mniej utrudnień na ulicach Krakowa

W ostatnich dniach dwoma miejscami, które najmocniej utrudniały ruch w mieście były zwężenia na ul. Konopnickiej i Bora Komorowskiego. Dla wszystkich, który przejeżdżają tymi ulicami mamy dobrą wiadomość.