Utrudnienia

Zamknięcie ul. Promienistych
Komunikat archiwalny 2017-01-31

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z pracami budowlanymi ul. Promienistych będzie nieprzejezdna do ok. 10 maja 2017 roku.

ul. Wrobela - kolejny etap przebudowy

Trwają prace ziemne przy skrzyżowaniu ul. Wrobela z ul. Rączną. To drugi etap tej inwestycji. Do końca czerwca powstanie tu nowa droga, przebudowana zostanie infrastruktura podziemna i pojawią się chodniki.

5 Bieg Wielkich Serc
Komunikat archiwalny 2017-01-12

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w niedzielę (15.01) w godz. 12.00 – 13.30, planowana jest organizacja na terenie Miasta Krakowa imprezy pod nazwą „5 Bieg Wielkich Serc”.

Utrudnienia na ulicy Basztowej
Komunikat archiwalny 2017-01-11

Dzisiaj (11 stycznia) w godz. 18-20.30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w rejonie ul. Basztowej w w związku ze zgłoszonym zgromadzeniem publicznym.

Pochód Trzech Króli
Komunikat archiwalny 2017-01-04

W piątek (6 stycznia) w godz. 11-13 odbędzie się pochód Trzech Króli w centrum Krakowa. Spodziewane są tymczasowe utrudnienia w ruchu. Trzy orszaki, nawiązujące do trzech monarchów, wyruszą z różnych kierunków i spotkają się w Rynku Głównym.

Armii Krajowej, Łupaszki, Rydla, Godlewskiego, Zielony Most - harmongram zamknięć przejazdów kolejowych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły przebudowę torów w rejonie krakowskich Bronowic. Prace budowlane potrwają kilkanaście miesięcy i będą wiązać się z tymczasowymi zamknięciami dróg i zmianami w organizacji ruchu, w rejonie przejazdów kolejowych przecinających ulice Rydla, Godlewskiego, Zielony Most i Łupaszki oraz przy wiaduktach kolejowych biegnących nad ul. Armii Krajowej.

Sylwestrowe utrudnienia w ruchu
Komunikat archiwalny 2016-12-29

W Sylwestra wystąpią na ulicach Krakowa następujące utrudnienia w ruchu:

PKP PLK - utrudnienia w rejonie Armii Krajowej
Komunikat archiwalny 2016-12-28

Otrzymaliśmy od PKP PLK harmonogram prac przy przebudowie linii kolejowej Kraków Mydlniki - Kraków Główny Towarowy.  Jeśli inwestor, czyli PKP uzyska zatwierdzenie projektu – pierwsze zmiany w organizacji ruchu wejdą w życie już 2 stycznia.

Dobra wiadomość z budowy łącznicy kolejowej Zabłocie –Krzemionki

Jak poinformowało nas realizujące tę inwestycję PKP PLK: wcześniej, niż zakładano, pojedziemy estakadą nad skrzyżowaniem Wielickiej z ul. Powstańców Wielkopolskich i Powstańców Śląskich.

Na razie ruch puszczony będzie tylko jednym pasem, ale i tak możemy się spodziewać zmniejszenia korków od strony al. Powstańców Śląskich.

Ruch na estakadę powróci w nocy z najbliższego czwartku (22.12.2016) na piątek (23.12.2016).

Nocne roboty drogowe na ul. Opolskiej (przy ul. Łokietka)

Uwaga kierowcy! W nocy ze środy na czwartek (21/22.12) montowane będą pętle indukcyjne w jezdni ul. Opolskiej (przed skrzyżowaniem z ul. Łokietka, w kierunku Nowej Huty).