Utrudnienia

Kolejowe informacje drogowe

Od 5 listopada wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Podgórskiej. Na chodnikach rozpocznie się montaż konstrukcji stalowych, które będą podtrzymywać elementy przyszłego mostu. Jezdnia w kierunku ul. Starowiślnej zostanie zwężona. Dla pieszych zostanie wygrodzony chodnik.

Procesja różańcowa w święta Wszystkich Świętych

W dniu 31.10.2018 r. pomiędzy godz. 18:45 a godz. 19:45 w związku z organizowaną procesją różańcową w wigilię święta Wszystkich Świętych wystąpią utrudnienia w ruchu (wstrzymania ruchu na czas przejścia uczestników procesji) na trasie: ul. Św. Krzyża, Plac Świętego Ducha, ul. Szpitalna, ul. Pijarska, ul. Floriańska, ul. Św. Tomasza, ul. Św. Krzyża do Kościoła Świętego Krzyża.

Remont nakładkowy ul. Dauna i ul. Wyspiańskiego

W sobotę (27.10) rozpocznie się remont ul. Dauna. W pierwszym okresie wykonywane będą roboty związane z frezowaniem nawierzchni a następnie zostanie ułożona nowa nawierzchnia. W czasie prowadzenia remontu możliwe są niewielkie utrudnienia dla pieszych oraz w ruchu pojazdów. Prace drogowe przy sprzyjającej pogodzie zakończą się do soboty (03.11).

Prace kolejowe przy ul. Powstańców Wielkopolskich przy zjeździe z estakady Obrońców Lwowa

W poniedziałek 22 października wprowadzona będzie korekta organizacji ruchu przy wiadukcie kolejowym nad ul. Powstańców Wielkopolskich (zjazd z estakady Obrońców Lwowa).

Imprezy na nadchodzący weekend 20-21.10

W dniu 20.10.2018 r. pomiędzy godz. 10.30 a godz. 12.30 w związku z imprezą pod nazwą „Zielona Piątka” wystąpią następujące utrudnienia w ruchu:

Zgromadzenie upamiętniające 100. rocznicę odzyskanie niepodległości

W piątek (19 października br.) Kuratorium Oświaty w Krakowie organizuje w godz. 9:30 – 13:00 zgromadzenie upamiętniające 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę „Widowisko dumy i radości”. Do Krakowa zjedzie młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich (przewiduje się około 10 000 uczestników).

Planowany jest przemarsz w godz. 10:30-13:00 po trasie: Wawel - Droga Do Zamku - Św. Idziego – ulica Grodzka – Rynek Główny - ulica Szewska – wzdłuż ulicy Podwale Plantami – ulica Piłsudskiego – al. 3 Maja do parku Jordana.

W związku ze zgromadzeniem wystąpią utrudnienia (wstrzymania ruchu) na czas przejścia uczestników.

Wstrzymanie ruchu na ul. Franciszkańskiej

W dniu 16.10.2018 r. pomiędzy godz. 19.50 a godz. 20.40 w związku z projekcją multimedialną na elewacji kamienicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej połączoną z odsłonięciem odrestaurowanego „Okna Papieskiego”, zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Franciszkańska na odcinku pomiędzy ul. Straszewskiego a ul. Bracką. Ruch tramwajowy zostanie skierowany na trasy zastępcze.

Prace remontowe na ulicach Alfreda Dauna oraz Podedworze

Od poniedziałku (15 października br.) rozpoczną się prace remontowe ma ulicach Alfreda Dauna oraz Podedworze.

XXIII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika, procesja oraz pielgrzymka

W dniu 13.10.2018 r.  w godz. 12.15-13.00 będzie odbywał się na drogach Nowej Huty „XXIII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika”.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Strzeleckiej

W piątek (12 października br.) prowadzone będą prace przy budynku Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika przy ulicy Strzeleckiej. W związku z planowanymi robotami pojawi się tymczasowe oznakowanie drogowe.