Utrudnienia

Remont torowiska na ul. Wielickiej w stronę Kurdwanowa

W poniedziałek od godz. 9:00 (16 października br.) rozpocznie się remont torowiska w ciągu ul. Wielickiej, w rejonie ul. Nowosądeckiej. Wymiana torów konieczna jest w tym miejscu ze względu na ich zużycie, a dalsza ich eksploatacja mogłaby być nie tylko niewygodna ale nawet niebezpieczna. Remont jest odpowiedzią na sygnały ze strony mieszkańców na niekomfortowe przejazdy w tym miejscu.
Do około 24 października w obszarze objętym remontem zmianie ulegnie rozkład jazdy komunikacji miejskiej – główna zmiana to wstrzymanie komunikacji tramwajowej. Szczegóły dotyczące zmian będzie można znaleźć bezpośrednio na stronie www.kmkrakow.pl.

Remont chodnika na ul. Ks. Józefa

Dzisiaj (10.10.2017) rozpoczął się remont chodnika na ul. Ks. Józefa (odcinek od ul. Św. Bronisławy do ul. Białe Wzgórza po prawej stronie), przewidywane są chwilowe utrudnienia w ruchu samochodowym na czas wyciągania krawężników, ruch pieszych odbywać będzie się drugą stroną ulicy. Pierwszy etap utrudnień potrwa do 27.10.2017 następny etap zostanie wprowadzony po Wszystkich Świętych czyli ok. 02.11.2017 i potrwa około dwa tygodnie.

Za utrudnienia przepraszamy.

7-9 X utrudnienia w ruchu
Komunikat archiwalny 2017-10-06

W najbliższych dniach na ulicach miasta organizowane będą następujące imprezy, które będą miały wpływ na ruch drogowy
    

 

4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

W niedzielę, 15 października odbędzie się 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski.

Od Poniedziałku mniej utrudnień na ulicach Krakowa

W ostatnich dniach dwoma miejscami, które najmocniej utrudniały ruch w mieście były zwężenia na ul. Konopnickiej i Bora Komorowskiego. Dla wszystkich, który przejeżdżają tymi ulicami mamy dobrą wiadomość.

Przegląd robót na krakowskich ulicach

Początek października na krakowskich ulicach upływa pod znakiem wzmożonego ruchu i większych utrudnień spowodowanych m.in. pracami przy modernizacji linii kolejowej E 30. W trosce o poprawę płynności ruchu inspektorzy ZIKiT-u na polecenie dyrektora ZIKiT-u dokonali przeglądu prac remontowych na krakowskich ulicach pod kontem zmniejszenia uciążliwości dla mieszkańców.

Nocne utrudnienia na ul. Mackiewicza oraz ul. Glogera

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje iż w nocy z czwartku na piątek (5/6.10.2017) ułożona zostanie warstwa ścieralna na ul. Mackiewicza natomiast w nocy z wtorku na środę (10/11.10.2017) zostanie sfrezowana ul. Glogera

Przypominamy – dzisiaj zmienia się organizacja ruchu samochodowego na ul. Grzegórzeckiej

Przypominamy – według informacji PKP PLK od 3 października o godzinie 9.00 zmienia się organizacja ruchu samochodowego na ulicy Grzegórzeckiej. Ruch samochodowy pod remontowanym wiaduktem kolejowym odbywać się będzie tylko jednym przejazdem. W stronę ronda Grzegórzeckiego dostępne będą dwa pasy tak jak do tej pory, natomiast auta jadące w stronę ul. Dietla skierowane zostaną na objazd przez ul. Starowiślną i Podgórską.

Awaryjna naprawa torowiska w ul. Podchorążych

Awaryjna naprawa torowiska w ul. Podchorążych. Prace będą trwały do 4 godzin. W tym czasie uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zmiany na ul. Kopernika

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przypomina iż :

Ulica Kopernika - rozpoczęła się przebudowa wiaduktu kolejowego
Na czas remontu zachowano przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów a także dla karetek pogotowia do szpitala. Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem PKP zostało skoordynowane z otwarciem skrzyżowania przy  Dworcu Głównym. Objazd wyznaczono ulicami Lubicz i Strzelecką. Dodatkowo ulica Kopernika na odcinku pomiędzy ulicami Strzelecką a Blich jest dwukierunkowa.

POLECAMY