Utrudnienia

Prace asfaltowe na ulicy Księcia Józefa

Trwają prace remontowe na ulicy Księcia Józefa. Od poniedziałku (19 listopada br.) planowane są prace bitumiczne polegające na wymianie nawierzchni jezdni na długości zatoki autobusowej przystanku „Zaskale”.

Nowa nawierzchnia na ulicy Myśliwskiej

W najbliższym czasie nową nawierzchnię zyska ulica Myśliwska na odcinku od ulicy Przewóz do ulicy Gumniska. Roboty wykonywane są w koordynacji z MPWiK.

Budowa nowego stropu nad kanałem MPEC pod al. Pokoju

Od wtorku 13 listopada br. MPEC wymieni strop nad kanałem przy al. Pokoju, którym przebiega rurociąg miejskiej sieci ciepłowniczej.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W ten weekend Krakowianie będą obchodzić Święto Niepodległości. Poniżej prezentujemy imprezy organizowane w te dni na Krakowskich drogach oraz proponowane objazdy.

Korekta tymczasowej organizacji ruchu na ul. Myślenickiej i Szybisko

W związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Myślenickiej trwają prace nad korektą tymczasowej organizacji ruchu w rejonie ul. Myślenickiej. To m.in. mieszkańcy Swoszowic zwrócili się z prośbą o wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Szybisko oraz możliwość skręcania w prawo w ul. Myślenicką z ul. Sawiczewskich. Po obserwacji natężenie ruchu na remontowanym obszarze Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu 31 października br. zawnioskował do wykonawcy o niezwłoczne i pilne opracowanie korekty projektu organizacji ruchu uwzględniającej prośby mieszkańców oraz uwagi Zarządu.

 

Kolejowe informacje drogowe

Od 5 listopada wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Podgórskiej. Na chodnikach rozpocznie się montaż konstrukcji stalowych, które będą podtrzymywać elementy przyszłego mostu. Jezdnia w kierunku ul. Starowiślnej zostanie zwężona. Dla pieszych zostanie wygrodzony chodnik.

Procesja różańcowa w święta Wszystkich Świętych

W dniu 31.10.2018 r. pomiędzy godz. 18:45 a godz. 19:45 w związku z organizowaną procesją różańcową w wigilię święta Wszystkich Świętych wystąpią utrudnienia w ruchu (wstrzymania ruchu na czas przejścia uczestników procesji) na trasie: ul. Św. Krzyża, Plac Świętego Ducha, ul. Szpitalna, ul. Pijarska, ul. Floriańska, ul. Św. Tomasza, ul. Św. Krzyża do Kościoła Świętego Krzyża.

Remont nakładkowy ul. Dauna i ul. Wyspiańskiego

W sobotę (27.10) rozpocznie się remont ul. Dauna. W pierwszym okresie wykonywane będą roboty związane z frezowaniem nawierzchni a następnie zostanie ułożona nowa nawierzchnia. W czasie prowadzenia remontu możliwe są niewielkie utrudnienia dla pieszych oraz w ruchu pojazdów. Prace drogowe przy sprzyjającej pogodzie zakończą się do soboty (03.11).

Prace kolejowe przy ul. Powstańców Wielkopolskich przy zjeździe z estakady Obrońców Lwowa

W poniedziałek 22 października wprowadzona będzie korekta organizacji ruchu przy wiadukcie kolejowym nad ul. Powstańców Wielkopolskich (zjazd z estakady Obrońców Lwowa).

Imprezy na nadchodzący weekend 20-21.10

W dniu 20.10.2018 r. pomiędzy godz. 10.30 a godz. 12.30 w związku z imprezą pod nazwą „Zielona Piątka” wystąpią następujące utrudnienia w ruchu: