Utrudnienia

Prace na Rondzie Kocmyrzowskim

Rusza kolejny etap prac na Rondzie Kocmyrzowskim im Ks. Gorzelanego. Od stycznia trwa tam modernizacja torowiska tramwajowego, która zakończy się wiosną 2017 roku. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu, od poniedziałku (27 lutego) zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu.

50 ulic z nową nawierzchnią w tym roku

22 mln zł – tyle w tym roku wynosi pula środków na remonty nakładkowe, które obejmą blisko 50 ulic w Krakowie. Obecnie trwają przeglądy dróg oraz ogłaszane są przetargi. Pierwsze nakładki będą kładzione z początkiem maja. Roboty powinny zakończyć się jeszcze przed wakacjami, tak by utrudnienia nie nakładały się na inne zaplanowane wówczas remonty.

Nocne zmiany w organizacji ruchu w rejonie łącznicy PKP PLK

Uwaga kierowcy! Wykonawca budowy łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki planuje kolejne, nocne, zmiany w organizacji ruchu, w rejonie skrzyżowania ul. Wielickiej z al. Powstańców Śląskich.

Nocne zamknięcia w rejonie łącznicy Zabłocie - Krzemionki

W nocy z środy na czwartek (15/16.02) oraz z czwartku na piątek (16/17.02), planowane są tymczasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowanej łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki.

Zamknięcie mostu na al. Focha, objazd przez al. 3-go Maja

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od dnia 13.02.2017 r. (poniedziałek) do odwołania (na okres około 2 miesięcy), w związku z remontem, zostanie wstrzymany ruch pojazdów przez most na Rudawie w ciągu al. Focha. Dla samochodów i autobusów KMK zostanie wyznaczony objazd przez ul. Piastowską i al. 3-go Maja.

Krótsze zamknięcie ul. Armii Krajowej

Już w środę (08.02), ok. godz. 18, przywrócony zostanie ruch na ul. Armii Krajowej. Autobusy KMK wrócą na swoje stałe trasy następnego dnia rano. Kolejne kilkudniowe zamknięcie tej ważnej arterii planowane jest na wrzesień. Usunięcie ruchu z ul. Armii Krajowej związane jest remontem linii kolejowej E30, realizowanym na zlecenie PKP PLK S.A., przez firmę Torpol. Prace budowlane odbywają się na pięciu przecięciach torów kolejowych z krakowską infrastrukturą drogową.

Remont mostu w ciągu al. Focha. Zmiany dla kierowców i pasażerów!

Od 13 lutego (poniedziałek) most na Rudawie w ciągu al. Focha zostanie zamknięty z powodu prac remontowych, które potrwają ponad dwa miesiące. Przez ten czas kierowcy będą musieli korzystać z objazdów, innymi trasami będą kursować także autobusy. Zachęcamy do zapoznania się za szczegółami zmian i przepraszamy za utrudnienia! Remont mostu jest niezbędny dla uzyskania odpowiedniego stanu technicznego elementów nośnych i izolacyjnych.

Zamknięcie ul. Promienistych

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z pracami budowlanymi ul. Promienistych będzie nieprzejezdna do 23 kwietnia 2017 roku.

ul. Wrobela - kolejny etap przebudowy

Trwają prace ziemne przy skrzyżowaniu ul. Wrobela z ul. Rączną. To drugi etap tej inwestycji. Do końca czerwca powstanie tu nowa droga, przebudowana zostanie infrastruktura podziemna i pojawią się chodniki.

5 Bieg Wielkich Serc
Komunikat archiwalny 2017-01-12

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w niedzielę (15.01) w godz. 12.00 – 13.30, planowana jest organizacja na terenie Miasta Krakowa imprezy pod nazwą „5 Bieg Wielkich Serc”.

POLECAMY