Utrudnienia

Przebudowa ulicy Myślenickiej

Już za kilka tygodni w rejonie ulicy Myślenickiej zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu, będzie ona związana z rozpoczęciem jej przebudowy (2,5 km odcinek). Prace potrwają do końca 2019 roku. Będzie ona przebudowywana w czterech etapach: od ronda A. Pamuły do Merkuriusza Polskiego oraz skrzyżowanie ul. Myślenickiej z ul.  H. Niewodniczańskiego (etap I), od Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko (etap II), od ul. Szybisko do ul. J. i F. Sawiczewskich (etap III), od ul. J. i F.Sawiczewskich do końca ul. Myślenickiej (etap IV).

Program nakładkowy 2018

„Program nakładkowy” stosowany jest w miejscach, gdzie do wymiany kwalifikuje się jedynie warstwa asfaltowa. Pozostała infrastruktura jest w dobrym stanie technicznym i nie wymaga poprawek. Na całym odcinku ulicy wykonywana jest nowa nawierzchni asfaltowa, która zastępuje proces usuwania pojedynczych ubytków w jezdni. Jak pokazuje doświadczenie jezdnia, na której wykonano nową nawierzchnię bitumiczną (remont nakładkowy) charakteryzuje się dużo większą trwałością w porównaniu z jezdnią, na której przeprowadzano remonty cząstkowe. Dodatkowo jest to metoda szybka i efektywna.

Przebudowa ulicy Zabłocie

Od dnia 19 lutego br. (poniedziałek) rozpocznie się przebudowa ulicy Zabłocie. Będzie ona prowadzona na odcinku od przystanku PKP Kraków Zabłocie do ul. Tadeusza Romanowicza. Planowane jest, że prace potrwają około 12 miesięcy.

Wiadukt nad torami kolejowymi na ulicy Doktora Twardego do remontu

Na początku maja 2018 roku rozpocznie się drugi etap prac. Tym razem kierowcy, piesi i pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli zauważyć, że wiadukt jest remontowany. Do tej pory prace koncentrowały się pod nim. W następnej kolejności budowlańcy wymienią asfalt i chodniki oraz izolacje. Odnowione zostaną także balustrady.

„3. Bieg Walentynkowy”
Komunikat archiwalny 2018-02-12

W dniu 11.02.2018 r. w godz. 13.30 - 14.10 będzie odbywała się na drogach na terenie Miasta Krakowa impreza pod nazwą „3. Bieg Walentynkowy”.

Demontaż żurawia na ul. Dąbrowskiego

Informuje, że w dniu 17.02.2018 rozpocznie się demontaż żurawia wieżowego

Akcja zima
2018-02-07

Interwencje dotyczące odśnieżania dróg będących w utrzymaniu Gminy Kraków zgłaszać należy do Dyspozytorni Głównej MPO pod numerem telefonu: 12-64-62-361

„3. Bieg Walentynkowy”
Komunikat archiwalny 2018-02-06

W dniu 11.02.2018 r. w godz. 13.30 - 14.10 będzie odbywała się na drogach na terenie Miasta Krakowa impreza pod nazwą „3. Bieg Walentynkowy”.

Przejazd ul. Kamienną będzie otwarty

Wykonawca przebudowy linii kolejowej pomiędzy Krakowem Głównym Towarowym, a Rudzicami, zrealizował kolejny etap modernizacji wiaduktu nad ul. Kamienną. W związku z tym będzie można otworzyć przejazd pod tym obiektem dla samochodów.

Domagały, Półłanki i Bieżanowska

W połowie roku zakończy się oczekiwany przez mieszkańców Podgórza remont ulicy Mariana Domagały. Wszystko wskazuje na to, że do tej pory  ślepa, lokalna droga zyska drugie życie. Docelowo połączy ulicę Nad Drwiną z ulicą Agatową, dzięki czemu mieszkańcy os. Złocień zyskają dodatkowy dojazd do ulicy Półłanki. A tym samym dodatkowy wjazd i wyjazd z osiedla. Przebudowa zakończy się jesienią br. Pochłonie 6 mln zł.