Utrudnienia

Wstrzymanie ruchu na ul. Franciszkańskiej

W dniu 16.10.2018 r. pomiędzy godz. 19.50 a godz. 20.40 w związku z projekcją multimedialną na elewacji kamienicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej połączoną z odsłonięciem odrestaurowanego „Okna Papieskiego”, zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Franciszkańska na odcinku pomiędzy ul. Straszewskiego a ul. Bracką. Ruch tramwajowy zostanie skierowany na trasy zastępcze.

Prace remontowe na ulicach Alfreda Dauna oraz Podedworze

Od poniedziałku (15 października br.) rozpoczną się prace remontowe ma ulicach Alfreda Dauna oraz Podedworze.

XXIII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika, procesja oraz pielgrzymka

W dniu 13.10.2018 r.  w godz. 12.15-13.00 będzie odbywał się na drogach Nowej Huty „XXIII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika”.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicy Strzeleckiej

W piątek (12 października br.) prowadzone będą prace przy budynku Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika przy ulicy Strzeleckiej. W związku z planowanymi robotami pojawi się tymczasowe oznakowanie drogowe.

Remont nawierzchni na ul. Lubockiej

Od czwartku (11 października br.) prowadzone będą prace związane z wymianą nawierzchni na ulicy Lubockiej od skrzyżowania z ul. Darwina (kapliczka), na odcinku około 240,0m.

Dwudniowe zamknięcie wiaduktu na ul. Kopernika

Do czwartku 11 października zamknięta zostanie droga pod wiaduktem na ul. Kopernika. Zamknięcie będzie obowiązywać od godz. ok. 7 do godz. 19. Zmiany  mają związek z przebudową linii kolejowej E-30.

Dobre informacje dla mieszkańców od kolejarzy

Dobre informacje dla kierowców, PKP PLK poinformowało o nadchodzących otwarciach oraz zamknięciach przejazdów kolejowych na najbliższy miesiąc.

12. PZU Bieg Trzech Kopców: zmiany w organizacji ruchu, specjalne autobusy dla zawodników i kibiców

W najbliższą niedzielę, 30 września w Krakowie odbędzie się 12. PZU Bieg Trzech Kopców. W związku z tym wydarzeniem sportowym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Zawodnikom zostaną natomiast udostępnione specjalne autobusy, którymi ze strefy startu do strefy mety będą mogli dostać się także kibice.

Wymiana nawierzchni na alei Jana Pawła II

Od soboty (29 września br.) rozpoczną się prace na alei Jana Pawła II. Pracami remontowymi objęty będzie odcinek od Placu Centralnego do ulicy Bulwarowej. Na tym odcinku zostaną wymienione krawężniki wraz ze ściekiem przykrawężnikowym oraz nawierzchnia jezdni i zatok autobusowych.

Rozbiórka obiektu kolejowego – zmiany w organizacji ruchu na ulicy Wielickiej

Przy ulicy Wielickiej trwają obecnie prace związane z rozbiórką obiektu kolejowego. W związku z robotami wprowadzone są zmiany w organizacji ruchu. Prace zakończą się w niedzielę, około godz. 12.