Utrudnienia

Roboty drogowe na ul. Sandora Petöfiego

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że w dniu jutrzejszym (19.10.2017) od godziny 8.00 do godziny 15.00 odbywać się będą roboty bitumiczne od ul. Sandora Petöfiego na wysokości pętli autobusowej do ul. Piotrusia Pana. Ul. Sandora Petöfiego na tym odcinku zostanie całkowicie zamknięta.
Za utrudnienia przepraszamy.

Remont nawierzchni na ul. Malborskiej

19 października rozpoczynają się prace remontowe wzdłuż całej nawierzchni ul. Malborskiej.

Remont nawierzchni na ul. Opolskiej

17 października wieczorem (od godz. 20:00) rusza remont nawierzchni ul. Opolskiej na odcinku od ul. Pleszowskiej do Kazimierza Wyki (w kierunku wyjazdu z Krakowa). W tym czasie pojawią się zwężenia do jednego pasa ruchu.

 

Sobotnie utrudnienia na Krakowiskich drogach

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje o następujących utrudnieniach w ruchu drogowym:

 

  • W dniu 14.10.2017 r.  w godz. 12.15-13.15będzie odbywał się na drogach Nowej Huty „XXII Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika”.

Trasa biegu:  ul. Ujastek (start przy bramie głównej ArcelorMittal Poland S.A), Al. Solidarności, Pl.  Centralny, Al. Gen. Andersa, ul. Ludźmierska, ul. Obrońców Krzyża.

W związku z wyżej wymienioną imprezą wystąpią następujące utrudnienia w ruchu:

Naziemne przejście dla pieszych wraca na skrzyżowanie przy moście Dębnickim

W nocy z poniedziałku na wtorek ekipy drogowców wkroczą na skrzyżowanie al. Krasińskiego, Zwierzynieckiej i Kościuszki, żeby namalować naziemne przejście dla pieszych.

 

Remont ul. Ułanów

W najbliższy wtorek tj. 17.10.2017 roku rozpocznie się remont ul. Ułanów na odcinku od ul. Łąkowej do ul. Fiołkowej

Zadanie obejmuje wykonanie nowej nawierzchni jezdni oraz remont zatoki autobusowej w rejonie skrzyżowania z ul. Ugorek.

Mniejszy zakres prac na Wielickiej

W najbliższy poniedziałek rozpoczynamy remont torowiska na ul. Wielickiej w stronę Kurdwanowa. Naprawie tej miał towarzyszyć remont nawierzchni na fragmencie ulicy Wielickiej - w kierunku centrum od rozwidlenia dróg Kamieńskiego-Wielicka do skrzyżowania Kamieńskiego-Malborska oraz w kierunku Wieliczki od rozwidlenia Kamieńskiego-Wielicka do skrętu w ul. Nowosądecką.

250. nowoczesna wiata przystankowa

W Krakowie systematycznie wymieniane są wiaty przystankowe. Nowe wiaty ustawia firma AMS S.A. która w ramach partnerstwa publiczno–prywatnego ma prawo do eksponowania na nich swoich reklam graficznych.

Wymiana kamer w tunelu pod dworcem głównym

W związku z pracami dotyczącymi wymiany kamer w tunelu południowym oraz północnym w dniach 11-13.10.2017r. mogą wystąpić utrudnienia w tunelu drogowym pod Dworcem Głównym.
Oba pasy ruchu będą drożne, ale roboty mogą wpłynąć na płynność ruchu.

Za utrudnienia przepraszamy.

Protest przeciwko zmianom w SPP
Komunikat archiwalny 2017-10-11

Dzisiaj odbędzie się kolejny protest przeciwko zmianom wprowadzanym w Strefie Płatnego Parkowania. Protestujący tym razem zablokują przejazd przez plac Wszystkich Świętych w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego – początek protestu pod magistratem zaplanowano na godzinę 17:00.

POLECAMY