Prace na ul. Igołomskiej na półmetku

Prace przy pętli Pleszów na ostatniej prostej. Autobusy już od kilku tygodni podjeżdżają na nową pętlę. Obiekt został oddany do użytkowania. Plac, na którym zbudowane zostały nowe perony - jest odwodniony oraz oświetlony. A już za kilka dni rozpocznie się już ostatni etap prac w tym miejscu, czyli stawianie wiat, pod którymi pasażerowie będą mogli znaleźć schronienie przed słońcem, wiatrem czy deszczem.Teraz przystanki autobusowe zlokalizowane są tuż obok tramwajowych, dzięki czemu pasażerowie mają krótszą drogę do przesiadki, te odbywają się teraz niemal drzwi w drzwi.
 

Prace na ul. Igołomskiej na półmetku
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Drogowcy przenieśli się z południowej jezdni na odcinku od Giedroycia do Pętli Pleszów na jezdnię północną. Prace nad nową nawierzchnią cały czas są prowadzone przy jednoczesny utrzymaniu ruchu samochodowego. Kierowcy nadal mają do dyspozycji po jednym pasie.
Kontynuowana jest budowa obiektów, w tym tunelu, estakady przepustów oraz kilkudziesięciu zjazdów z ul. Igołomskiej. Oprócz rozwiązań dla kierowców powstaje też obustronny chodnik i droga dla rowerów.

W okresie wakacyjnym poziom zaawansowania prac powinien osiągnąć 50 procent.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków