Tymczasowy parking na placu Wolnica

23 marca br. (sobota) planowane jest rozpoczęcie prac związanych z modernizacją ulicy Krakowskiej. Miasto dołoży wszelkich starań, aby uciążliwości związane z inwestycją były jak najmniej odczuwalne dla mieszkańców. Dla mieszkańców ulic objętych remontem udostępniony będzie parking na placu Wolnica.

Tymczasowy parking na placu Wolnica
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko wraz z ulicą na odcinku od Rollego do Józefa Dietla. Dodatkowo pracami objęty będzie węzeł rozjazdów Krakowska-Dietla-Stradomska oraz ulica Dietla na odcinku od Bożego Ciała do Augustiańskiej. Renowacji poddany zostanie pobliski most Piłsudskiego.

Na placu Wolnica pojawi się parking z którego skorzystać będą mogli mieszkańcy ulic objętych pracami. Samochód będą mogli zostawić posiadacze abonamentu postojowego z rejonów ulic: Wietora, Skawińskiej, Augustiańskiej i samej Krakowskiej. To właśnie tymi ulicami wyznaczono objazd remontowanej Krakowskiej. Dodatkowo przez pierwsze kilka tygodni prac, dostępne będą również miejsca parkingowe na ulicy Dietla.

Parking na placu Wolnica nie będzie działał podczas zaplanowanych tam wcześniej imprez plenerowych i wystawienniczych. Po zakończeniu modernizacji ulicy Krakowskiej tymczasowy parking z placu Wolnica zniknie i zostanie wyremontowany przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Szczegóły - Zmiany komunikacyjne w czasie remontu ulicy Krakowskiej

Modernizacje krakowskich torowisk jak również budowy nowych linii mają na celu zmniejszenie zatłoczenia motoryzacyjnego w mieście, poprawę płynności ruchu i ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne, tj. redukcję hałasu oraz zanieczyszczeń powietrza.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków