Remont nakładkowy zniszczonych fragmentów na ul. Półłanki

Najbardziej zniszczony fragment ulicy Półłanki doczeka się nowego asfaltu. W lecie drogowcy położą nowe krawężniki i warstwę asfaltu pomiędzy skrzyżowaniem ulic Christo Botewa i Tadeusza Śliwiaka oraz skrzyżowaniem z ulicą Nad Drwiną. Ten termin został wybrany z powodu mniejszego ruchu samochodów. Remont zostanie przeprowadzony tak zwaną metodą nakładkową.

Remont nakładkowy zniszczonych fragmentów na ul. Półłanki
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Zostanie zdarta stara warstwa asfaltu, a w jej miejsce położona nowa. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że taki rodzaj remontu jest bardzo trwały. To szczególnie istotne w wypadku tego fragmentu Półłanki. Codziennie przejeżdżają tamtędy setki samochodów, w tym dostawczych i ciężarowych powodując szybszą niż w przypadku innych ulic degradację. Tegoroczna zima też nie jest łaskawa dla tej ulicy. Zmiany temperatur z dodatnich na ujemne powodują pękanie asfaltu.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa planuje w okresie wakacyjnym remont nakładkowy ulicy Półłanki, do tego czasu ewentualne uszkodzenia będą naprawiane na bieżąco.

Miasto posiada już gotową koncepcję przebudowy tej ulicy oraz częściową dokumentację – od skrzyżowania z Bieżanowską, aż do krzyżówki z Rączną i Szparagową. Szacowany koszt to około pięćdziesięciu milionów złotych. Jak tylko środki w takiej wysokości się pojawią, to Półłanki zostanie kompleksowo przebudowana.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków