Szlifowanie szyn na ul. Limanowskiego

W celu podniesienie komfortu pasażerów, Zarząd Dróg Miasta Krakowa zdecydował o wykonaniu szlifowania torowiska na ul. Limanowskiego. Prace będą realizowane w nocy z 24/25(czwartek/piątek). W związku z pracami Zarząd Transportu Publicznego wprowadza następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Szlifowanie szyn na ul. Limanowskiego
Fot. Piotr Hamarnik
  • linia 69 - będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Nowy Bieżanów P+R - Ćwiklińskiej - Teligi - Wielicka - Dworzec Płaszów Estakada - Klimeckiego - Kotlarska - Grzegórzecka - Starowiślna - ... - Krowodrza Górka. Przystanek "Starowiślna" w kierunku Krowodrzy Górki będzie funkcjonował dwukrotnie: na ul. Dietla oraz na ul. Starowiślnej. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
  • linia 669 - zostanie dodatkowo uruchomiona na trasie czasowo skróconej: Bieżanowska - Wielicka - Limanowskiego - Na Zjeździe - Starowiślna - Dietla - Starowiślna. Przystanek początkowy "Bieżanowska" będzie zlokalizowany na ul. Nowosądeckiej (jak dla linii 904 w kierunku Prądnika Białego). Przystanek końcowo-początkowy "Starowiślna" będzie zlokalizowany na ul. Dietla, po skręcie w prawo z ul. Starowiślnej (na przystanku funkcjonującym zwykle jako przelotowy w kierunku Krowodrzy Górki). Linia kursować będzie z częstotliwością analogiczną jak linia tramwajowa 69 danej nocy, a jej poszczególne kursy zostaną skomunikowane z przyjazdami i odjazdami tramwajów na przystankach "Bieżanowska" oraz "Starowiślna".

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków