ZDMK dekoruje miasto flagami z okazji 11 listopada

Kraków z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotował różne wydarzenia. 11 listopada o godz. 12.00 hejnaliści odegrają Mazurka Dąbrowskiego z wieży Bazyliki Mariackiej. Po mieście kursował będzie „Tramwaj patriotyczny” w którym zabrzmią pieśni patriotyczne. Tego dnia o godz. 17.00 na Rynku Głównym zabrzmią najważniejsze polskie pieśni i piosenki.

ZDMK dekoruje miasto flagami z okazji 11 listopada
Fot. Krakow.pl

Miasto z tej okazji zyskało świąteczną dekorację. Pojawiły się flagi państwowe i nie tylko. Na Ratuszu powiewa flaga w barwach narodowych. Na ulicy 3 Maja zamontowano 26 szturmówek. Nad ulicami Grodzką i Floriańską pojawiły się specjalne okolicznościowe banery. Zarząd Dróg Miasta Krakowa postawił również specjalnie przygotowane z tej okazji przez Wydział Promocji i Turystyki UMK  flagi (w czterech różnych barwach) „Wyzwolona_1918” na Małym Rynku, Placu Centralnym, Placu Matejki, Placu Wszystkich Świętych, Placu Szczepańskim oraz Rynku Głównym. Jutro, 10 listopada flagi na Rynku Głównym oraz na Placu Matejki zostaną wymienione na biało-czerwone.
 Z okazji  Święta Niepodległości w kolorach biało-czerwonych zaświecą znajdujące się w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa kładka o. Bernatka oraz estakada tramwajowa Lipska-Wielicka.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków