Rozbudowa alei 29 Listopada coraz bliżej

W maju ubiegłego roku została podpisana umowa na rozbudowę al. 29 Listopada. To ważna arteria wlotowa i wylotowa miasta o bardzo dużym natężeniu ruchu. Obecnie kończą się prace projektowe, uzyskiwane są niezbędne decyzje administracyjne (ZRID). Rozpoczęcie prac planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Rozbudowa alei 29 Listopada coraz bliżej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Aleja 29 Listopada zostanie gruntownie rozbudowana na odcinku od skrzyżowania z ulicą Opolską do granic miasta (2,6 km). Droga zostanie rozbudowana do dwóch, a miejscami trzech pasów w każdym z kierunków. Powstaną nowe skrzyżowania, infrastruktura dla rowerzystów i pieszych. Pojawią się nowe przystanki oraz pasy dla autobusów.

Z uwagi na parametry nowej drogi przeprowadzone zostały szerokie konsultacje społeczne, wszystkie możliwe do realizacji postulaty staraliśmy się uwzględnić w projekcie -  powiedziała Paulina Sewiłło-Madej, Koordynatorka projektu w ZIKiT.

Inwestycja realizowana jest w systemie „Zaprojektuj i zbuduj”. Po stronie wykonawcy (firma STRABAG S.A.) jest opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, roboty budowlane.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków