Kolejny etap prac na ulicy Zabłocie – zmiany w organizacji ruchu

Od poniedziałku (10 września br.) rozpocznie się kolejny etap prac związanych z remontem ulicy Zabłocie. W związku z zaplanowanymi pracami konieczne jest zamknięcie połowy jezdni ulicy na całej szerokości nowego chodnika oraz połowy tarczy skrzyżowania ulic Zabłocie z ulicą Przemysłową.

Kolejny etap prac na ulicy Zabłocie – zmiany w organizacji ruchu
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Z uwagi na głębokie wykopy konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ulicy Zabłocie. Zostanie zamknięta połowa jezdni ulicy na całej szerokości nowego chodnika oraz połowa tarczy skrzyżowania ulicy Zabłocie z ulicą Przemysłową.

Dla pojazdów pozostanie jeden pas ruchu w kierunku od ul. Nadwiślańskiej do mostu Kotlarskiego. W przeciwnym kierunku kierowcy będą kierowani drogami objazdowymi (ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, ul. Stanisława Klimeckiego, ul. Powstańców Wielkopolskich, ul. Bolesława Limanowskiego, ul. Na Zjeździe).

Przebudowa ulicy na odcinku od mostu  Kotlarskiego do mostu Powstańców potrwa do końca czerwca przyszłego roku. Ulica będzie mieć nową nawierzchnię, chodniki i odwodnienie.

Prace finansuje deweloper, który przy ulicy Zabłocie buduje swoją inwestycję mieszkaniową.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków