Nowe udogodnienia dla pasażerów – 103 przez rondo Kocmyrzowskie

Od poniedziałku (3 września br.) linia autobusowa 103 (Aleja Przyjaźni – Lesisko) będzie kursować nową zmienioną trasą. 

Nowe udogodnienia dla pasażerów – 103 przez rondo Kocmyrzowskie
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Na odcinku pomiędzy al. Przyjaźni a rondem Czyżyńskim autobusy będą kursowały przez rondo Kocmyrzowskie im. ks. Józefa Gorzelanego i ulicę Bieńczycką. A więc na nowej trasie autobusy linii 103 będą zatrzymywały się na przystankach „Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego” oraz „Bieńczycka”. Przystanek „Os. Zgody” będzie obsługiwany w obu kierunkach (dotychczas był tylko w kierunku al. Przyjaźni). Na trasie w kierunku Lesiska autobusy pominą przystanek „Os. Kolorowe”.

Nowy przebieg linii 103 umożliwi pasażerom z Lesiska, Łęgu czy ulicy Sołtysowskiej bezpośrednie połączenie z rondem Kocmyrzowskim, dobrym punktem  przesiadkowym m.in. w kierunku al. Bora-Komorowskiego i ul. Opolskiej. Trasa nowej linii zdecydowanie poprawi też połączenie uczniom, którzy będą dojeżdżać do szkół zlokalizowanych przy ulicy Bieńczyckiej – powiedział Emil Markowiak, Koordynator Sekcji ds. Rozwoju Sieci Transportowej  w ZIKiT.

Linia będzie kursowała jak dotychczas z częstotliwością co 30 minut w godzinach szczytu oraz 60 minut poza szczytem i w dni wolne. Od września przywrócona zostanie również linia wspomagająca 413, która razem z liniami 103 i 113 pozwoli na realizację kursów na ulicy Sołtysowskiej co 10 minut w szczycie i co 15 poza szczytem.

Linia 103: Aleja Przyjaźni – al. Andersa – Bieńczycka – al. Pokoju – Centralna – Sołtysowska – Niepokalanej Panny Marii – Lesisko.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków