Prace asfaltowe na ulicach Królowej Jadwigi oraz Kazimierza Wyki

W najbliższym czasie prowadzone będą prace asfaltowe na ulicach Królowej Jadwigi oraz Kazimierza Wyki.

Prace asfaltowe na ulicach Królowej Jadwigi oraz Kazimierza Wyki
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Od dziś (29 sierpnia br.) rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni na ostatnim fragmencie ulicy Królowej Jadwigi (odcinek jednokierunkowy) i planowo będą trwały do końca tygodnia. Ze względu na to, że jest to najbardziej newralgiczny punkt (skrzyżowanie z ulicą Tadeusza Kościuszki) prosimy kierowców o w miarę możliwości omijanie tego rejonu.

Roboty na ulicy Królowej Jadwigi są prowadzone od początku lipca br. Prace rozpoczęły się od remontu chodnika przy Szkole Podstawowej nr 32 im. K. Chodkiewicza. Finalnie zostanie wyremontowany chodnik po prawej stronie (południowo-zachodnia strona) oraz nawierzchnia jezdni ulicy Królowej Jadwigi, na odcinku od al. Focha do ul. Tadeusza Kościuszki.

W piątek wieczorem (31 sierpnia br.) będzie frezowana nawierzchni jezdni na ulicy Kazimierza Wyki. W trakcie weekendu układana będzie nowa nawierzchnia jezdni na tej ulicy. Podczas tych robót ulica będzie zamknięta, zostanie wyznaczony objazd.

Prace na tej ulicy rozpoczęły się w połowie sierpnia br. Jezdnia tej ulicy zyska nową nawierzchnię, a wzdłuż niej wyremontowane zostaną chodniki oraz krawężniki.

Zmiany w komunikacji:

Ulica K. Wyki zostanie zamknięta w piątek około godz. 20. Według planu ruch zostanie przywrócony w poniedziałek około godz. 4. W tym czasie linie autobusowe będą kierowane na trasy objazdowe:

  • linie nr 120, 220, 240 i 920 będą kursować ulicami Opolską i Władysława Łokietka.
    Nieczynny będzie przystanek „Wyki” w obu kierunkach. Natomiast przystanek „Skrajna” w kierunku Krowodrzy Górki zostanie przeniesiony na ul. Władysława Łokietka za skrzyżowanie z ul. Henryka Pachońskiego.
  • linie nr 144, 154 i 904 będą kursować ulicami Opolską, Władysława Łokietka i Henryka Pachońskiego.
    Nieczynny będzie przystanek „Wyki” w obu kierunkach. Na zmienionym odcinku trasy linie nie będą zatrzymywać się na istniejących przystankach.

Zmiana dla linii nocnych nr 904 i 920 obowiązuje od nocy z piątku na sobotę do nocy z niedzieli na poniedziałek.

Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków