Prace remontowe na krakowskich ulicach

Prace remontowe na al. Pokoju już na ukończeniu. Ruszamy z pracami na kolejnych ulicach.

Prace remontowe na krakowskich ulicach
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Al. Pokoju

Prace remontowe rozpoczęły się pod koniec maja br., na odcinku od Stawu Dębskiego do ul. Fabrycznej, na jezdni w kierunku centrum. Roboty zakończą się w połowie przyszłego tygodnia, do końca tego powinna być już gotowa nawierzchnia, później prowadzone będą już tylko prace porządkowe.

 

Ul. Nowohucka

Od soboty od godziny 20.00 (28 lipca br.) rozpoczną się prace związane z położeniem nowej nawierzchni na ul. Nowohuckiej. Z uwagi na strategiczne znaczenie tej ulicy prace będą wykonywane w godzinach nocnych (od 20:00 do 6:00), a w weekendy całodobowo.

W pierwszym etapie roboty będą prowadzone na odcinku od ronda 308 Dywizjonu do mostu na Wiśle (jezdnia w stronę mostu na Wiśle). W drugim etapie na odcinku od mostu na Wiśle do ul. Ciepłowniczej wraz  tarczą skrzyżowania (jezdnia w stronę ronda 308 Dywizjonu). Orientacyjny termin zakończenia prac 25 sierpnia br. Koszt remontu to ok. 2,5 mln zł.

 

Ulice Jancarza oraz Franciszka Bohomolca

Od poniedziałku (30 lipca br.) rusza remont na ul. Jancarza  (na odcinku od ul. Teodora Parnickiego do F. Bohomolca) oraz na ul. Franciszka Bohomolca (na całej długości).

W związku z planowanymi pracami pojawią się częściowe zawężenia jezdni. W pierwszej fazie wykonywane będą roboty brukarskie w pobliżu ulicy Franciszka Kniaźnina. Prace związane z wymianą nawierzchni, czyli frezowanie i położenie nowej będą prowadzone w porze nocnej. Koszt remontu to 670 tys. zł.

 

Al. Krasińskiego

Od środy (1 sierpnia br.) rozpoczynamy remont na al. Z. Krasińskiego. Pracami objęta będzie jezdnia wschodnia tej ulicy na długości 200 m, od skrzyżowania z ul. Zwierzyniecką do pierwszej przewiązki. W ramach prac wyremontowana zostanie zatoka autobusowa, chodnik oraz położona zostanie nowa nawierzchnia.

Orientacyjny termin zakończenia prac to koniec sierpnia br. Koszt remontu to ok. 600 tys. zł.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków