Budowa tymczasowego przejazdu przez torowisko na ul. Zakopiańskiej

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20.07.2018 r. (piątek) w godz. ok. 9:00 – 15:00 prowadzone będą prace przy budowie tymczasowego przejazdu przez torowisko na ul. Zakopiańskiej w rejonie ulicy Hoffmanowej. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki. W związku z tym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Budowa tymczasowego przejazdu przez torowisko na ul. Zakopiańskiej
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu

linie 8, 19 i 22 – będą kursować na trasach skróconych do pętli Łagiewniki. Na skróconym odcinku trasy odjazdy będą realizowane zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy;

linia 708 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Łagiewniki. Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: "Borek Fałęcki" (na pętli oraz na przystanku przelotowym na ul. Zakopiańskiej, po wyjeździe z pętli), "Solvay" (w kierunku Łagiewnik na pasie do skrętu w prawo przed skrzyżowaniem z ul. Zbrojarzy, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa), "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia" (w kierunku Łagiewnik za skrzyżowaniem z ul. Siostry Faustyny, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa, na których zdemontowane zostaną barierki), "Łagiewniki" (końcowy i początkowy na pętli, przelotowy w kierunku Łagiewnik na ul. Brożka, przelotowy w kierunku Borku Fałęckiego na ul. Zakopiańskiej). Linia kursować będzie z częstotliwością co 7,5 minuty.

 

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

           Bilety okresowe wykupione na linie: 8, 19, 22 zachowują ważność na całej trasie linii zastępczej 708.

 

            Za utrudnienia przepraszamy!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Michał Pyclik
Podmiot publikujący: ZIKiT Kraków